Piłkarki Dargfil w finale

  • 12.04.2019, 19:41
  • Mariusz Strzepek
Piłkarki Dargfil w finale
Młode piłkarki MUKS DARGFIL Tomaszów Maz. na 4 miejscu w kategorii U-12 w wojewódzkim finale Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Dziewczęta po wygraniu na jesieni etapu powiatowego, dnia 8 kwietnia wzięły udział w finałowym turnieju wojewódzkim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku „. 
Turniej dziewcząt został rozegrany na boiskach Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi. W kategorii dziewcząt U-12 wzięło 17 drużyn - zwycięzców rozgrywek powiatowych z całego województwa łódzkiego.

W rozgrywkach grupowych nasza drużyna odniosła pewne zwycięstwa - w pierwszym meczu 4:1 z Dwójeczkami Koluszki ( 2 bramki Julka Skrzypczyk, po 1 bramce Asia Piwowarska i Ewa Polewczyk ) , a następnie 3:1 ekipę z Czestkowa ( 2 gole Ewy Polewczyk i 1 Asi Tkaczyk ) . W ćwierćfinale tomaszowanki pewnie pokonały drużynę Lipce Reymontowskie wygrywając 4:1 (2 gole Asia Tkaczyk ,po 1 Julia Skrzypczyk i Aniela Świnoga ) . W półfinale nasze piłkarki trafiają na późniejszego zwycięzcę turnieju SMS Łódź i gładko przegrywają. 

W meczu o 3 miejsce w Turnieju rywalizujemy z SP Moszczenica . Początek spotkania to trzy wyborne sytuacje naszych dziewcząt , ale to rywalki po dwóch kontrach prowadzą 2:0. Mecz jest pełen emocji, bo nasze dziewczęta zdołały zdobyć 3 bramki ( 2 Ewa Polewczyk i 1 Asia Tkaczyk ), ale wynik końcowy to , 5:3 dla dziewcząt Moszczenicy. Ostatecznie drużyna MUKS DARGFIL Tomaszów zajęła 4 miejsce w finale wojewódzkim Turnieju. 

Organizatorem Turnieju był Polski Związek Piłki Nożnej i Łódzki Związek Piłki Nożnej .Zmagania dziewcząt podczas Turnieju Wojewódzkiego obserwowali Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Warto dodać , że dziewczęta od organizatorów i sponsora turnieju otrzymały mnóstwo nagród , a wcześniej dzięki otrzymaniu biletów, kibicować wraz z rodzicami naszym piłkarzom podczas meczu Polska – Łotwa na PGE Narodowym.

MUKS Dargfil reprezentowały : EWA POLEWCZYK , JULIA SKRZYPCZYK, JOANNA TKACZYK, MAJA SYNOWIEC , JOANNA PIWOWARSKA, ANIELA ŚWINOGA , JULIA BOGUCKA , NIKOLA DĘBIEC , AMELIA PLICHTOWICZ , i SANDRA WODZYŃSKA

Trenerem dziewcząt jest Jacek Matyszewski .

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe