Drugie miejsce uczennic Liceum Plastycznego w Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach

  • 14.04.2019, 20:59 (aktualizacja 14.04.2019, 21:28)
  • Joanna Sztymelska
Drugie miejsce uczennic Liceum Plastycznego w Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach
W czwartek, 11 kwietnia 2019 roku, przed rozpoczęciem VI sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, odbyło się wręczenie podziękowań uczennicom z Liceum Plastycznego, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim, które zajęły drugie miejsce w Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach.

Każdego roku Centrum Edukacji Artystycznej, które jest specjalistyczną jednostką nadzoru pedagogicznego nad publicznymi i niepublicznymi szkołami i placówkami artystycznymi, dokonuje sprawdzenia poziomu nauczania w Liceach Plastycznych. Polska podzielona jest na pięć makroregionów. Każdy makroregion organizuje dla podległych sobie szkół artystycznych przegląd z rysunku, malarstwa i rzeźby.

Konfrontacje artystyczne mają na celu sprawdzenie poziomu kształcenia, wymianę doświadczeń pedagogicznych, prezentację twórczości młodzieży, promocję uczniów najzdolniejszych, którzy to otrzymują indeksy na najlepsze uczelnie artystyczne w Polsce. Każdy uczeń reprezentujący szkołę prezentuje pracę z dwóch wybranych dziedzin oraz wykonuje pracę z jednej dziedziny na miejscu, podczas ośmiogodzinnego sprawdzianu.

W tym roku w dniach od 12 do 14 czerwca, podczas XIV Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach, nasze Liceum Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim reprezentowały uczennice: Aleksandra Pietruszczak, przygotowana w dziedzinie rysunku i malarstwa przez mgr Annę Marię Jurewicz, Klaudia Stańdo - przygotowana w dziedzinie rysunku i malarstwa przez mgr Annę Kunkę-Kawełczyk, Marta Mochocka - przygotowana z rzeźby przez Dorotę Magdalenę Walczak oraz z rysunku przez mgr Annę Marię Jurewicz.

Uczennice w tym Przeglądzie zdobyły drugie miejsce, ustępując tylko Liceum Plastycznemu w Katowicach zaledwie o 0,25 punktu. Ponadto Aleksandra Pietruszczak została zaproszona do etapu ogólnopolskiego na plener do Dłużewa, podczas którego najzdolniejsza młodzież będzie walczyć o Złote Indeksy.

Od 29 kwietnia do 15 maja 2019 roku w holu Starosta Powiatowego  zorganizowana zostanie wystawa prac laureatek przeglądu makroregionalnego  Katowicach 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


List gratulacyjny wręczyli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu i Leon Karwat - przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Prezenty otrzymały i wyróżnione uczennice, i ich opiekunki.
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe