Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie

  • 15.04.2019, 17:48 (aktualizacja 15.04.2019, 19:08)
  • Mariusz Strzepek
Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 14 kwietnia 2019 roku w rejonie skrzyżowania ulicy Grota Roweckiego z ulicą Długą w centrum Tomaszowa Mazowieckiego. W zdarzeniu udział brały trzy pojazdy i aż osiem osób, a w jego wyniku dachował osobowy opel.  To obecnie jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Tomaszowie Mazowieckim, a sama ul. gen. Grota Roweckiego przypomina często nie śródmiejską drogę (przy której zlokalizowane są szkołą i przedszkole) ale tor wyścigowy. Pędzą tędy z nadmierną prędkością nie tylko samochody osobowe ale i ciężarówki

Kilka policyjnych patroli z tomaszowskiej drogówki zostało skierowanych do obsługi zdarzenia drogowego jakie zaistniało około 14:20 w niedzielę 14 kwietnia 2019 roku na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Długiej w Tomaszowie Mazowieckim.

Z ustaleń mundurowych wynika, iż 25-letni kierujący osobowym peugeotem jadąc ulicą Długą wraz z trzema pasażerkami, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 42-letniej kierującej, jadącej prawidłowo osobowym oplem ulicą Grota Roweckiego w kier. Warszawskiej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

Na skutek uderzenia, opel kolejno uderzył w osobowego forda jadącego tą samą ulicą w przeciwnym kierunku, kierowanego przez 55-letniego mężczyznę, we wnętrzu którego znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów, a następnie dachował.

Sprawca po uderzeniu w opla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył jeszcze w metalowy narożnik ogrodzenia pobliskiej posesji. Na miejscu prócz policjantów działali również strażacy i zespół pogotowia.

Kierująca oplem została przewieziona karetką do tomaszowskiego szpitala, gdzie po wstępnych badaniach ustalono, iż na chwilę obecną nic nie zagraża jej życiu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z uwagi na uszkodzenia pojazdów policjanci zatrzymali, dowody rejestracyjne a sprawca kierujący peugeotem został ukarany kilkuset złotowym mandatem.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomaszowianin
Tomaszowianin 17.04.2019, 16:55
Na Długiej umieścić przed skrzyżowaniem spowalniacze. Sam byłem świadkiem jak gościu w passacie przeleciał Długą przez Grota Roweckiego jakby ta pierwsza miała pierszeństwo przejazdu. Pół sekundy później i doszłoby do bardzo poważnego wypadku z Seicento.

Pozostałe