Kolejne kamery monitorinu pojawią się na osiedlach

  • 15.04.2019, 20:42 (aktualizacja 15.04.2019, 21:15)
  • Mariusz Strzepek
Kolejne kamery monitorinu pojawią się na osiedlach
Od blisko dwóch lat rozwijana jest sieć monitoringu miejskiego. Jego wdrożenie poprzedzono szerokimi konsultacjami społecznymi. Każdy z mieszkańców miasta miał możliwość wypowiedzieć się, gdzie jego zdaniem powinny być umiejscowione kamery. Pierwsze z nich objęły nadzorem centrum miasta. Kolejne sukcesywanie są montowane. Teraz monitoring obejmie także tomaszowskie osiedla mieszkaniowe. To tam, zdaniem wielu tomaszowian, są one najbardziej potrzebne. Prezydent Marcin Witko, prezes zarządu spółdzielni „Przodownik” Jan Nowakowski oraz zastępca prezesa zarządu ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych Andrzej Piechocki w ubiegłym tygodniu podpisali w tej sprawie porozumienie.

Polecamy: 100 kamer monitoringu zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom Tomaszowa

Centrum Monitoringu Miejskiego powstało w 2017 roku. Obecnie system działa w oparciu o 46 kamer.  – Chcemy, by mieszkańcy naszego miasta czuli się bezpiecznie. Dlatego od kilku lat prowadzimy prace nad rozbudową miejskiego monitoringu – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. – Dziękuję zarządowi spółdzielni mieszkaniowej „Przodownik” za współpracę w tym zakresie. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo na tomaszowskich osiedlach. Zapraszam również inne spółdzielnie – dodaje.

Spółdzielnia mieszkaniowa „Przodownik” będzie partycypować w kosztach budowy systemu monitoringu miejskiego na swoim obszarze. Porozumienie obowiązywać będzie do końca 2021 r.

czytaj takżeW sieci monitoringu

Miasto i spółdzielnia będą każdego roku wspólnie ustalać nieruchomości, na których zostaną zamontowane nowe kamery. W 2019 r. „Przodownik” przekaże do budżetu miasta darowiznę w wysokości 90 tys. zł na zakup urządzeń. Obecnie trwają konsultacje, w jakich rejonach zostaną one zainstalowane, a także przygotowywane jest postępowanie przetargowe.

W 2019 roku miasto planuje przeznaczyć w sumie około 240 tys. zł na rozbudowę sieci monitoringu. W lutym kamery zostały uruchomione w zrewitalizowanym Parku Bulwary. Na pewno urządzenia zostaną również zamontowane na Przystani Miejskiej, która jest obecnie przebudowywana. 

o monitoringu również: Wracają oczy "Wielkiego Brata"

Według zapowiedzi, system, oprócz podstawowych funkcji, będzie pozwalał na: analizowanie natężenia ruchu, automatyczne odczytywanie tablic rejestracyjnych (w momencie wjazdu do miasta kradzionego pojazdu, odpowiednie służby zostają od razu zaalarmowane), stworzenie centrum zarządzania kryzysowego dla wszystkich służb, kontrolowanie czystości powietrza czy nawet monitoring poziomu wód. Monitoring obejmie wszystkie jednostki podległe samorządowi. Do każdej z nich doprowadzona zostanie sieć światłowodowa. Kamery ponadto zostaną zainstalowane w autobusach komunikacji miejskiej i przystankach.

zobacz, co widzą kamery

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maniek
Maniek 17.04.2019, 10:51
Mieszkańcy bloków bez względu na to ile generują śmieci płacą zawsze tyle samo. Jest to niesprawiedliwe względem mieszkańca domku. Jako że mam mieszkanie w blokach i jestem tam zameldowany to płacę za śmieci. Do skóry Ika przy bloku mógł bym na raz wrzucić wszystko co mam w mieszkaniu łącznie z meblami i jeszcze by mnustwo miejsca zostało. Mieszkam mimo to w domku i płace za śmieci tyle samo a mam mały pojedynczy kosz. Gdzie tu sprawiedliwość ?
ul.Słoneczna
ul.Słoneczna 15.04.2019, 20:57
Kamery powinny być zainstalowane na osiedlach przy śmietnikach , żeby z domków nie podrzucali całymi worami śmieci. to jest skandal!
x
x 15.04.2019, 23:23
lepiej niech podrzucają do kontenerów niż do lasu...
L
L 16.04.2019, 12:18
Zamontować kamery w lesie - taką mam koncepcję. A potem, to bardzo proste, złapanego obciążać karą minimum 100 tysięcy złotych - jak pieniędzy nie ma to dom do komornika i raz dwa się bydło nauczy. A jak nie to niech gniją jako bezdomni bez żadnej pomocy, śmieciarze!
To pisze 100%
To pisze 100% 17.04.2019, 11:53
chrześcijanin? Kogoś zniszczyć, bo całe życie oszczędzał, a może i jego rodzice, nie przepił i za wykroczenie skazać go na bezdomność?
WSTYDŹ SIĘ !
A ten skonfiskowany dom może tobie dać w prezencie.

Pozostałe