Nowoczesny sprzęt AGD do kuchni

  • 16.04.2019, 09:27 (aktualizacja 16.04.2019, 09:30)
  • Mariusz Strzepek
Nowoczesny sprzęt AGD do kuchni
Producenci sprzętu AGD zaskakują coraz bardziej nowatorskimi rozwiązaniami wykorzystywanymi w nowoczesnych lodówkach, kuchenkach czy zmywarkach. Czy wszystkie są nam niezbędne, czy też są ciekawym gadżetem, bez którego jak najbardziej można się obejść? W poniższym artykule przedstawiamy najciekawsze funkcje nowoczesnego sprzętu AGD.

Piekarnik, lodówka i inne AGD online

Piekarnik jest wyjątkowo wielofunkcyjnym kuchennym sprzętem. Jego lubianą i powszechnie stosowaną funkcją jest z pewnością termoobieg, dzięki któremu urządzenie równomiernie i szybko się nagrzewa. Bardzo przydatna jest też funkcja rozmrażania, pozwalająca na błyskawiczne rozmrożenie produktów wyjętych wprost z zamrażalnika. Nowoczesne piekarniki posiadają również funkcje, bez których z powodzeniem można się obejść. Ten sprzęt AGD w niektórych modelach ma m.in. opcję… wgrywania zdjęć (np. z wakacji) i oglądania ich na wyświetlaczu. Inną ciekawą funkcją jest np. podgrzewanie talerzy, aczkolwiek można się zastanawiać, czy to rzeczywiście opcja, bez której nie można się obejść.

Jeśli chodzi natomiast o lodówki, to z pewnością polecanym rozwiązaniem w nowoczesnych modelach jest funkcja No Frost, dzięki której nie jest konieczne rozmrażanie urządzenia, co w klasycznych modelach często zajmowało nawet cały dzień. Dobrą opcją, którą można znaleźć w nowych modelach tego sprzętu AGD online jest również komora Fresh, która zapewnia mięsu, rybom, warzywom czy owocom znakomite warunki do dłuższego przechowywania. Wręcz niezbędną funkcją jest też alarm otwartych drzwi, który sprawdza się szczególnie w domach, gdzie są dzieci, które nierzadko zapominają o zamknięciu lodówki. Jeśli chodzi natomiast o funkcje, które uważane są za raczej zbędne, to mogą do nich należeć m.in. kontrola rodzicielska w lodówce (chyba że rzeczywiście dzieci nie mogą powstrzymać się przed ciągłym zaglądaniem do lodówki i wyjadaniem słodyczy) czy też dystrybutor wody.

Małe AGD – ekspresy do kawy

Jeśli chodzi natomiast o małe AGD, a konkretnie ekspres do kawy, to urządzenie z jak największą ilością funkcji jest z pewnością wymarzoną opcją dla miłośników kawy i kawowych eksperymentów. W nowoczesnych modelach mogą oni do woli zmieniać proporcje czy moc napoju, a najlepsze wyniki przeprowadzanych w ten sposób testów – zapisywać w pamięci urządzenia i na życzenie wracać potem do przepisów na wykonanie ulubionej kawy. Jeżeli natomiast naszym jedynym kontaktem z kawą jest zwykła „mała czarna” lub cappuccino, to najzupełniej wystarczy zwykły, prosty model.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe