Jak nie wydawać pieniędzy na nieprzemyślane zachcianki?

  • 18.11.2017, 21:31
Jak nie wydawać pieniędzy na nieprzemyślane zachcianki?
Na zakupach zazwyczaj nie jesteś w stanie odmówić sobie kawy w najlepszej kawiarni? Idziesz na zakupy i wracasz z czterema nowymi sukienkami, które nawet nie wiesz kiedy założysz? Jesteś przekonany, że należy ci się jakaś przyjemność po całym tygodniu pracy?

Jeśli przyznajesz się do któregoś z wyżej wymienionych twierdzeń, a w dodatku nie wiesz, gdzie znikają twoje oszczędności, to najwyższy czas aby to zmienić i powiedzieć sobie STOP. Musisz sobie w końcu uświadomić, że masz poważny problem z wydawaniem pieniędzy na zupełnie niepotrzebne rzeczy – komentuje Ewelina Nadworna, Prezes zarządu BOSS pożyczka.

 

Według statystyk GUS Polacy zdecydowanie za dużo wydają miesięcznie na swoje zachcianki. Jest to kwota około 300 złotych. Oczywiście kobiety wydają znacznie więcej niż mężczyźni. Tak samo jest w przypadku studentów. Tego rodzaju obraz dokładnie ukazują badania przeprowadzone w poprzednich latach. Stwierdzono, iż nasze wydatki z roku na rok są coraz większe. Można zauważyć, że większość ludzi nie odmawia sobie wydawania sporych sum na różnego rodzaju przyjemności i zachcianki. Dużo pracujemy, mało odpoczywamy, więc w jakiś sposób musimy sobie dogadzać – dodaje ekspert BOSS pożyczka. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Jeśli tak, to jest najlepszy czas żeby to zmienić.

 

Jesteś w najlepszej knajpie w swoim mieście i właśnie wydajesz kolejne 200 złotych na lunch ze znajomymi. Nie możesz sobie odmówić ze skorzystanie kilka razy w tygodniu z tego rodzaju przyjemności? Musisz sobie zdać sprawę, że czas najwyższy to zmienić. Konsumpcjonizm nie może cię zbytnio pochłonąć. Jak sobie z tym radzić? Co zrobić by zaoszczędzić na tego rodzaju rzeczach? Może lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na nowy rower czy wymarzony urlop? Oto kilka praktycznych sposobów. Czas na zmiany.

 

Analizuj wydatki.

 

Kiedy jesteś w kawiarni i wydajesz na kawę 15 złotych to z portfela ubywa ci właśnie kilka cennych groszy. Albo wydaje ci się, że nie ubywa nic bo płacisz kartą i nie zdajesz sobie sprawy z tego ile wydałeś. W momencie, gdy fizycznie nie ubywa ci pieniędzy, to ciężko jest sobie uświadomić, ile w rzeczywistości wydajesz. Aby to zmienić nie musisz robić zbyt wiele. Wystarczy, że przez jeden miesiąc będziesz zapisywał każdy wydany grosz. Po upływie pewnego czasu zsumuj wszystkie wydatki i zobacz, na co bezsensownie wydajesz swoje pieniądze. Po analizie możesz już nie kupić kawy za całe 15 złotych. Czyż nie?

 

Wydawaj rozsądnie.

 

Najlepszym sposobem na uchronienie się przed wszelkiego rodzaju zachciankami jest unikanie pokus jakimi są atrakcyjne promocje. Postaraj się zdecydowanie rzadziej odwiedzać centra handlowe. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której coś fajnego wpadnie ci w oko. Jeżeli zaś szukasz czegoś konkretnego, w pierwszej kolejności zapoznaj się z asortymentem sklepów internetowych. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na to, że robiąc zakupy w sieci masz jedyną możliwość, aby porównać produkty różnych marek. Co więcej, masz więcej czasu, aby przemyśleć dany zakup i zastanowić się czy faktycznie to właśnie jest ci teraz najbardziej potrzebne.

 

 

Nie śpiesz się.

 

Najskuteczniejszym i dobrze sprawdzonym sposobem jest zasada kilku dni. Jeśli coś ci się spodoba, zapisz sobie w telefonie link do strony wybranego produktu. Za kilka dni ponownie wejdź na stronę internetową sklepu i zadaj sobie pytanie czy faktycznie ta konkretna rzecz jest aktualnie niezbędna w twoim życiu. Jeśli jesteś pewny w stu procentach, kup ją. Jak jest inaczej to zapomnij o tej rzeczy.

 

Potrzeby i cele.

 

Zmień sposób myślenia i zdaj sobie sprawę, że oszczędzanie nie jest wyrzeczeniem tylko inwestycją w przyszłość. Z pewnością obiad w jednej z najlepszych knajp jest dobrym pomysłem na spędzenie sobotniego wieczoru – dodaje ekspert BOSS pożyczka. Z drugiej zaś strony, o ile lepiej byłoby ją zjeść w najlepszej restauracji w Sopocie z widokiem na morze. Najlepszym sposobem na powstrzymanie się przed marnowaniem pieniędzy jest konkretny i jasny cel, taki jak na przykład wakacje nad morzem czy podróż w egzotyczne zakątki świata. Gdy zgromadzisz już potrzebne środki pieniężne, czeka cię długo wyczekiwana nagroda. Jestem pewna, że będziesz bardziej zadowolony.

 

Free free time.

 

Nie zauważyłeś może, że najczęściej zdarza się tak, iż właśnie w  wolnym czasie kupujesz coś po ciężkim tygodniu spędzonym przy biurku w pracy? Bardzo łatwo jest to wytłumaczyć. A więc, jeśli chcesz odreagować i czujesz, że należy ci się jakaś przyjemność z życia, zazwyczaj lądujesz w galerii handlowej na zakupach. Jeżeli masz sporo wolnego czasu, zaplanuj go sobie zupełnie inaczej. Idź z psem na spacer do lasu lub zorganizuj piknik ze znajomymi. Postępując w ten oto sposób miło spędzisz czas i zaoszczędzisz pieniądze. Dzięki temu zapomnisz o zakupach i miło spędzisz czas w gronie najbliższych osób.

 

Więcej informacji na temat oszczędzania i pożyczek można znaleźć na stronie: bosspozyczka.pl BOSS pożyczka to łatwy sposób finansowania potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, startup'ów i osób pracujących w oparciu o samozatrudnienie, nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Weronika Lechańska

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe