Zasłony w poziome pasy - hit w 2019 roku!

  • 17.04.2019, 18:57
  • Mariusz Strzepek
Zasłony w poziome pasy - hit w 2019 roku!
Zasłony w pasy wracają do łask. Na oknie prezentują się wyśmienicie i pasują do różnych stylizacji. Pionowe czy poziome pasy – w różnych zestawieniach kolorystycznych stanowią ciekawą oprawę każdego okna.

Przytulnie i ciepło

Wnęka okienna powinna mieć należytą oprawę. Oczywiście w niektórych aranżacjach, np. loftowych, surowym industrialu dekoracyjność okien nie jest wskazana, ale w każdych innych już tak. Niektórzy wybierają bardziej ascetyczne zasłony lub żaluzje czy rolety o stonowanie kolorystyce. Inni gustują w większej ozdobności, wybierając zasłony z falbanami, kokardkami, fantazyjnie je upinając. Idealne dopasowanie ich do konkretnej stylistyki wnętrza pozwala stworzyć niebanalny klimat a każdym pomieszczeniu. Szczególnie sypialnia jest takim miejscem, w którym przytulność powinna być stawiana na pierwszym miejscu. Oprócz dekoru i kolorystyki ścian czy podłóg zasłony również są ważnym elementem budowania takiego klimatu.

Pasiaste wnętrza

Ostatnio mają swój renesans tkaniny w pasy. Zawieszone we wnęce okiennej prezentują się wyjątkowo oryginalnie, nadając wnętrzu szyku. Można się o tym przekonać, zaglądając na jedną ze stron z zasłonami, w którego ofercie znajdują się pasiaste tkaniny, np. tutaj: https://strefafiran.pl/pl/p/ZASLONA-Grube-Pasy-145x250/171. Umiejętnie dobrane do pomieszczenia zasłony potrafią nadać mu wyjątkowości. Za ich pomocą można podwyższyć lub obniżyć pokój, a także poszerzyć. Zależnie od metrażu i układu wnętrza można modelować je za pomocą poziomych i pionowych pasów na zasłonach.

Wiadomo, że pionowe pasy na tkaninie będą podwyższać wnętrze, ale też nadadzą mu dynamiki i klasy. Z kolei poziome pasy bardziej pasują do wnętrz, w których chce się uzyskać efekt ładu i harmonii. Optycznie poszerzą pokój i obniżą go, dlatego warto je zawiesić w pomieszczeniach wyższych i wąskich. Szerokie poziome pasy w odcieniach delikatnych, pastelowych umieszczone na tkaninie w większych odległościach od siebie wyciszą wnętrze. Cieńsze poziome pasy ożywią z kolei pomieszczenie, dlatego bardziej niż w sypialni sprawdzą się w  salonie czy pokoju dziennym.

Niebanalny efekt stworzą zasłony z pasami ułożonymi względem siebie w nieregularnych odległościach. Nie jest jednak wskazane łączenie ze sobą różnych szerokości kolorów pasów w jednym wnętrzu.  Poziome pasy są hitem roku 2019, dlatego w dobrych sklepach dziewiarskich będzie można dostać przeróżne wzory i kolory tego typu zasłon. Oczywiście oprócz zasłon, można ozdobić poziomymi pasami ściany, choć na jednym, małym fragmencie czy meble. W tym drugim przypadku trzeba bardzo uważać, aby efekt  był spójny  całością, nie kontrastował z nią zbytnio. Precyzyjnie zaaranżowane wnętrz e z uwzględnieniem poziomych pasów będzie robiło niezwykłe wrażenie.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe