Przed Wielkanocą

  • 18.04.2019, 09:32 (aktualizacja 18.04.2019, 09:55)
  • Joanna Sztymelska
Msza "Ostatniej szansy" w kościele pw. św. Rodziny
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę, 14 kwietnia 2019 roku, w kościele pw. św. Rodziny przy ulicy Niskiej w Tomaszowie Mazowieckim, ksiądz Grzegorz Chirk odprawił mszę świętą "Ostatniej szansy". Z uwagi na to, że była to niedziela palmowa, ostatnia przed Wielkanocą, rozpoczęła się od poświęcenia palm, które wierni przynieśli ze sobą do kościoła.

Msze "Ostatniej szansy" odprawiane są w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godzinie 19:30. Kolejna odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku. Ich organizatorem jest Oratorium Młodych, działające przy kościele św. Rodziny. 

W najbliższą niedzielę Wielkanoc, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. 
Poprzedzający Wielkanoc tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem. Ostatnie trzy doby tego tygodnia: Wielki Czwartek (wieczór), Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania znane są jako Triduum Paschalne. 

Wielkanoc każdego roku wypada w inne dni. Obchodzi się je w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.  W tym roku przypada na 21 i 22 kwietnia.


 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe