Ujęci dzięki kamerom monitoringu

  • 18.04.2019, 12:01 (aktualizacja 18.04.2019, 18:58)
  • redakcja
Ujęci dzięki kamerom monitoringu
Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego tomaszowskiej komendy, w wyniku skoordynowanych przez dyżurnego działań prowadzonych wspólnie z pracownikami monitoringu miejskiego, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli cztery krzesła i stół z techno-ratanu o wartości 800 zł. Prawowity właściciel odzyskał już zrabowane mienie, a sprawcy kradzieży usłyszeli policyjne zarzuty za które grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 17 kwietnia 2019 roku w centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Pracownik miejskiego monitoringu zauważył dwóch mężczyzn, którzy sprzed jednego z lokali gastronomicznych na pl. Kościuszki, zabrali cztery krzesła i stół. Nie mając pewności, że osoby te były do tego uprawnione, o fakcie bezzwłocznie poinformował oficera dyżurnego tomaszowskiej policji. Jednocześnie cały czas śledził kierunek oddalania się mężczyzn.

Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policyjne patrole z referatu patrolowo-interwencyjnego i wydziału kryminalnego. Dzięki precyzyjnym wskazówkom przekazywanym przez pracownika monitoringu miejskiego, policjanci z ,,patrolówki” zatrzymali na terenie posesji położonej przy ulicy Jerozolimskiej, 46 i 45-letniego mężczyznę.

Odzyskali też zrabowane mienie. Mężczyźni byli pijani i nie potrafili odpowiedzieć w jakim celu ukradli ogrodowe meble, których wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 800 zł. Mundurowi odzyskane mienie przekazali prawowitemu właścicielowi, a przestępczy duet do czasu wytrzeźwienia osadzili w policyjnych celach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na uznanie zasługuje czujność pracownika monitoringu dzięki, któremu policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali zrabowane mienie. Dlatego policjanci apelują do osób, które są świadkami przestępstw lub wykroczeń, by w trybie natychmiastowym przekazywały informacje policji dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112. Jak pokazuje powyższy przykład, takim działaniem możemy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

???
??? 19.04.2019, 15:17
Jerozolimska 46???? To chyba nie w tomaszowie..
...
... 23.04.2019, 09:07
46 to wiek jednego ze sprawców.
Dlaczego nie w Tomaszowie
Dlaczego nie w Tomaszowie 19.04.2019, 19:23
https://www.google.pl/maps/dir…
w_p
w_p 19.04.2019, 14:02
,,Na uznanie zasługuje czujność pracownika monitoringu dzięki, któremu policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali zrabowane mienie." - jakaś komedia. Wieczne chwalenie, dyplomy i wdzięczności za zwykłą pracę to w naszej policji norma.

Pozostałe