Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 08:07
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

"Za czym kolejka ta stoi... na co w kolejce tej czekasz"

Pod koniec ubiegłego roku, z inicjatywy Prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Pana Marcina Witko, radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę o nowych stawkach podatku od środków transportu. Miejscy samorządowcy przy jej pomocy obniżyli dotąd obowiązujące opłaty do minimalnego poziomu ustawowego.
"Za czym kolejka ta stoi... na co w kolejce tej czekasz"
Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim - widok od ul. Św Antoniego

Celem tego działania było zachęcenie przedsiębiorców do rejestracji firm transportowych na terenie miasta i powiatu tomaszowskiego. Dzięki temu nasze samorządy mają mieć szansę pozyskać udział w podatkach płaconych przez firmy transportowe. Przez całe lata podmioty zajmujące się transportem rejestrowały swoje firmy w innych miejscowościach, argumentując swoje decyzje właśnie wysokimi opłatami.

Przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę, że w ślad za "przyjaznym" podejściem do nich miasta nie idą działania w Starostwie Powiatowym. Głównym problemem jest czas, jaki muszą spędzić w Urzędzie, by zarejestrować lub przerejestrować swoje pojazdy. Sugerują, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie dodatkowego okienka "dedykowanego" przedsiębiorcom. Mogłoby być ono czynne tylko w ograniczonym zakresie czasowym np. przez 3-4 godziny każdego dnia lub w określone dni tygodnia.

Wniosek w tej sprawie do Zarządu Powiatu złożył przewodniczący Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych, Mariusz Strzępek. Był on przedmiotem analizy dokonanej przez pracowników oraz naczelnika Wydziału Komunikacji, Cezarego Krawczyka. Weryfikowano także sposób funkcjonowania podobnych wydziałów w powiatach ościennych oraz w stolicy województwa. Stwierdzono, że proponowane rozwiązanie nie przyniesie spodziewanych efektów i nie przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na rejestrację pojazdów przez podmioty gospodarcze.

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego obsługuje każdego dnia ok. 250 interesantów, w tym znaczna cześć to właściciele lub pełnomocnicy podmiotów gospodarczych. Zarząd Powiatu przywołuje też liczbę zarejestrowanych w mieście podmiotów gospodarczych, które w większości dysponują pojazdami podlegającymi przepisom ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Wyodrębnienie jednego lub dwóch okienek na jednej sali operacyjnej, spowodowałoby skumulowanie wniosków w tej grupie interesantów i nie przyniosło zakładanego efektu. 

Urzędnicy przy okazji wywodzą, że w przypadku uruchamiania oddziałów lub delegatur firm zarejestrowanych poza terenem miasta, uzyskanie niższej stawki podatkowej nie jest uwarunkowane dokonaniem rejestracji pojazdu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim. Rejestracja poza terenem powiatu nie powoduje utraty przywileju zastosowania niższej stawki podatkowej. 

- Jak zwykle mamy do czynienia z niezrozumieniem istoty sprawy. Tak właśnie argumentują osoby, które same nigdy działalności gospodarczej nie prowadziły. Chodzi nie tylko o same stawki podatku ale i o pewną aurę przyjaznej atmosfery. Poza tym nie mówimy tu o rejestracji wszelkiego rodzaju pojazdów (w tym skuterów), ale o pojazdach, które są objęte podatkiem od środków transportowych, a więc o ciężarówkach, ciągnikach siodłowych i autobusach. Samo wyodrębnienie okienka, nie oznaczałoby odstąpienia od możliwości rejestracji tych samochodów przez innych pracowników. Miałoby stanowić jedynie dodatkowe udogodnienie w określonych dniach czy porach dnia - mówi radny Mariusz Strzępek.  

Powiat proponuje jednak innego rodzaju usprawnienie. Wydział Komunikacji wdrożył system wysyłania powiadomień drogą elektroniczną o możliwości odbioru gotowych dowodów rejestracyjnych w urzędzie. Został również zwiększony czas rezerwacji wizyt za pośrednictwem internetu na konkretną godzinę w danym dniu.

W przypadku firm transportowych przy bardzo dużej liczbie pojazdów przedstawionych jednorazowo do rejestracji (powyżej 8 sztuk) stosowana jest zasada umawiania się na konkretny dzień i wskazany pracownik wydziału rejestruje te pojazdy lub pozostawiane są dokumenty, a odbiór następuje w określonym terminie.  

W ostatnim czasie uruchomiono również nową usługę w formie transmisji na żywo, który umożliwia bezpośredni podgląd przez interesantów na bieżący stan realizowanych biletów na sali rejestracji pojazdów

 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec Powiatu TM 23.04.2019 17:29
Wydział komunikacji potrzebuję zmian. Na dzień dzisiejszy działa on mało efektywnie świadczą o tym chociażby nieustające kolejki i bardzo częsty brak numerków umozliwiających obsługe interesantów. Poza tym pracownicy i kierownicy tego wydziału już dawno zapomnieli o tym , iż pracują tam by pomagać ludzią a nie utrudniać. Mam nadzieję, że ktoś z władz w końcu zajmie się tym poważnym problemem, który dotyczy nas wszystkich. Na chwilę obecną strach kupić samochód gdyż trzeba wziąć z paracy kilka dni wolnego, żeby w końcu cudem udało się go zarejstrować.

Reklama
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama