Park Bulwary już dostępny dla mieszkańców

  • 19.04.2019, 11:57 (aktualizacja 19.04.2019 12:51)
  • Mariusz Strzepek
Park Bulwary już dostępny dla mieszkańców
Od dziś otwarty jest już Park Bulwary. Przed chwilą zakończyły się odbiory, w tym momencie demontowany jest płot, który zabezpieczał miejsce prac. Na jego otwarcie czekaliśmy od kilkunastu miesięcy. To kolejna zagospodarowana przestrzeń miejska, która dotąd była wątpliwą "ozdobą" miasta.

Powstały tu plaże krajobrazowe, tor do jazdy ekstremalnej na rowerze, miejsce pod park linowy, fontanny, podesty widokowe, oświetlone kładki pieszo-rowerowe i siłownia zewnętrzna.

Posadzono ponad 300 nowych drzew, 41 000 krzewów i ponad 30 000 bylin i innych roślin.  

Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki pozyskała dofinansowanie na kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz modernizację miejsc rekreacji i terenów zielonych w Parku Bulwary. Wartość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 wynosiła 11 584 901,17 zł.

Park jest monitorowany przez nowoczesne kamery. 

- Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców do zrewitalizowanego Parku. Na Święta zapowiadana jest piękna pogoda, która sprzyjać powinna spacerom. Zachęcam wszystkich do odejścia od świątecznych stołów i spaceru, by zobaczyć, co takiego wydarzyło się tutaj w czasie ostatnich kilkunastu miesięcy a zapewniam, że warto zatrzymać się przy naszym Moście Zakochanych - mówi prezydent Marcin Witko

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jimmy
Jimmy 28.04.2019, 14:50
Obawiam się, że nie trzeba będzie długo czekać, aż miejscowe bydło coś tam zdemoluje.
Sylvi
Sylvi 23.04.2019, 21:44
Piękne miejsce tylko szkoda że ludzie nie umieja uszanować, rowerami zamiast na górki dla nich zrobione to młody człowiek jeździł po niwiutkim murku, a pani z pieskiem zamiast sprzątnąć kupkę po pupilu to kupaczki do kieszeni nie wiem czy będzie mężowi kanapki pakować, piłkarzyki już uszkodzone widocznie komuś przeszkadzały. W tym miescie chcą miec ładnie ale niestety niektórzy jeszcze nie dorośli do lepszych standardów. Chyba straż miejska będzie musiała robić tam sobie spacerki.
Jerzy
Jerzy 23.04.2019, 12:14
Czy wiadomo już kiedy będzie oddane Centrum Rekreacyjno Sportowe na terenie byłej Budowlanki, imponująco to wszystko już wygląda i będzie wspaniałym uzupełnieniem Parku Bulwary.
tomaszowianka
tomaszowianka 23.04.2019, 10:46
Piękne i nowoczesne miejsce dla mieszkańców naszego miasta.
Gratulacje za tę inwestycję. Moje dziecięce marzenie się spełniło.
Teraz będę tam spędzać czas z wnukami.
Szanujmy i dbajmy!!!!
jakub_olczyk
jakub_olczyk 23.04.2019, 10:19
Byłem, spacerowałem, gościom z poza Tomaszowa pokazywałem ... i jesteśmy pod wrażeniem. Jest po prostu pięknie. Ale żeby nie było, że ja całkowicie zadowolony jestem (no bo w końcu bycie w opozycji do władzy zobowiązuje), to dodam dwie uwagi. Jedna moja: gdzie jest toaleta? Miała być w budynku gastronomicznym przy nowej ul. ks. Grada, ale z planów zrezygnowano jeszcze jak ja "coś tam robiłem" w Urzędzie Miasta, bo zmniejszyło by to poziom dofinansowania. No niby można pobiec do galerii, ale akurat w tą niedzielę była zamknięta. Druga kolegi, który akurat trochę zna się na urządzaniu parków i ogrodów: szkoda tych podestów, bo ten materiał długo nie wytrzyma.
Ale i tak jestem na TAK.
Piotrkowianin
Piotrkowianin 22.04.2019, 23:14
Witam. A Te podesty to są do lowienia ryb?
Mozna tam lowic ryby?
Bo wygladaja jakby to byly miejsca dla wędkarzy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.04.2019, 18:57
Plac zabaw nie nadaje sie dla dzieci ponizej 6 roku zycia. Na zjezdzalnie nie ma schodow - tylko drabiny co jest niedopatrzeniem osob odbierajacych ten plac, poniewaz mniejsze dziecko moze sobie zrobic krzywde. Poza tym park wyglada najlepiej w porownaniu z innymi parkami. Place zabaw do poprawki !
mieszkanka
mieszkanka 23.04.2019, 09:25
Nie mogę się zgodzić. Plac zabaw nadaje się dla dzieci poniżej 6 roku życia. Opiekun jest od tego żeby nadzorować i pomagać w zabawie. Mój trzylatek potrzebuje mojej pomocy przy wdrapywaniu się na drabinki, ale trzylatka koleżanki robi to sama bez najmniejszego problemu. Nie sztuką jest usiąść na ławce, wyciągnąć telefon i "mieć z głowy" - oczywiście nie chcę generalizować. Dla mnie park i place zabaw są naprawdę rewelacyjne. Mamy naprawdę galerię usytuowaną w jednym z ładniejszych sąsiedztw.
Ajdejano
Ajdejano 21.04.2019, 18:45
Do "ryszarda": nawet za komuny (Mazovia) tam nigdy nie było "ładnie". Tam zawsze był totalny syf. Po upadku komuny, ten teren kupił od Mazovii prywatny inwestor i ten syfilis tylko powiększył.

Gdyby na ten teren był opracowany i zatwierdzony lokalny plan zagospodarowania przestrzennego miasta Tomaszowa Maz., to w tym planie byłoby zapisanie przeznaczenie tej nieruchomości. Z pewnością nie byłaby zapisana możliwość gromadzenia tam odpadów i śmieci.

Jednak takiego lokalnego planu zagospodarowania terenu tej nieruchomości nie ma. I dlatego Twoje uwagi są nie aktualne.
Jednak masz rację. Z tej nieruchomości, jej właściciel zrobił totalny burdel w środku miasta.

Należałoby tylko wyjaśnić: jakie prawne możliwości ma miasto, aby zatrzymać ten proceder urządzania burdelu w środku miasta.
Poldek
Poldek 22.04.2019, 12:51
To jest teren deweloperski, miały tam być budowane apartamentowce. Może deweloper je kiedyś wybuduje, widocznie zaistniała jakaś przeszkoda w tym zamyśle.
Zagranica
Zagranica 21.04.2019, 20:44
No wlasnie- na lewo wypikaszone bulwary, cuda niewidy, a na prawo ruiny i totalnej burdel w srodku miasta. Surrealizm do kwadratu. Nie ma zadnych paragrafow, zeby cos z tym zrobic? Bo to sie kupy nie trzyma, zeby most oddzielili bulwary i syf do kwadratu. Gdzie wladze????
ryszard
ryszard 21.04.2019, 08:34
a co dalej z tym bałaganem od strony legionów a tak było tam ładnie zmusić bałaganiarza do uporządkowania wysypiska śmieci
Wisienka
Wisienka 20.04.2019, 15:44
My z chłopakami najbardziej lubimy zjeżdżać po ślizgawce. Po winku fajnie kręci się w głowie.
Nicola
Nicola 20.04.2019, 14:09
Ciemnych obcokrajowców miło tam spotkać, są urozmaiceniem naszej szarości. A fotka z nimi na ekstra mostku to hit do pozazdroszczenia dla moich koleżanek.
Kaśka
Kaśka 21.04.2019, 14:06
Oni nie są ,,ciemni" tylko beżowi albo brunatni a poza tym nie są turystami tylko osiedleńcami w naszym kraju i łapią się tu na socjal.
gorszy sort.
gorszy sort. 20.04.2019, 07:54
A dlaczego w tak dużym parku nie ma dużej murowanej toalety ??? Patrzeć tylko jak wszystkie mamy i tatusiowie zaczną wysadzać swoje pociechy po krzaczkach i trawnikach.....dorośli też zaczną dyskretnie zaznaczać teren.
Snarki
Snarki 20.04.2019, 13:31
Bardzo dobre pytanie.Toaleta bardzo by sie tam.przydała
Miks
Miks 20.04.2019, 23:15
Toaleta oraz mała restauracja jest podobno zaplanowana w kolejnym etapie. Projekt z tego co wiem jest już gotowy.
Kasia
Kasia 20.04.2019, 07:25
Spacerowalismy wczoraj wieczorem z mezem, jest pieknie. Bardzo nam sie podobalo oby wiecej takich inwestycji.
Lolitka
Lolitka 20.04.2019, 07:10
Ja się tam przespaceruję po 23.00 w krótkiej mini, udając nietrzeźwą. Uwaga - znam Krafmagę.
Zagranica
Zagranica 19.04.2019, 20:56
To nie jest dobra sprawa, to jest super sprawa. Lux torpeda! Oby tylko mniej " spragnionych" tam spedzalo wieczory i noce. A jak juz musza spedzac i sie napic, to niech swoje szklane opakowania ogarna czyli: pije ale sprzatam po sobie.
Ajdejano
Ajdejano 19.04.2019, 18:17
Jest to inwestycja, która nie przyniesie miastu jakichś finansowych korzyści, ale będzie przynosiła zadowolenie mieszkańcom miasta i dobrą opinię szefom miasta, którzy pomyśleli o zlikwidowaniu dotychczasowego, totalnego bajzlu w centrum i urządzeniu ładnego kawałka grajdołu nad rzeką Wolbórką. Dobra sprawa.
w_p
w_p 19.04.2019, 14:03
Jeszcze brakuje wyznaczenia miejsca pozwalającego legalnie spożywać alkohol.
Jak to nie ma
Jak to nie ma 19.04.2019, 16:57
Bar.

Pozostałe