Jak wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj deskorolki?

  • 24.04.2019, 17:40 (aktualizacja 29.04.2019, 17:19)
  • Artykuł partnera
Jak wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj deskorolki?
Skateboarding to bardzo indywidualna aktywność. W sklepach można spotkać rozmaite typy desek, różniące się od siebie kształtem i wielkością. Istnieje kilka kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na skompletowanie sprzętu do jazdy. Czym się kierować, wybierając swoją pierwszą w życiu deskę?

Podział desek ze względu na rozmiar

Nowoczesne decki różnią się od siebie wielkością. Większość z nich ma szerokość od 7 do 10,5 cala (18 do 27 cm). Szersze decki mogą być używane w przypadku potrzeby większej stabilności. Standardowe deskorolki mają zwykle długość od 28 do 33 cali (71 i 84 cm). Ich spód może być wydrukowany przez producenta, gładki lub ozdobiony w inny sposób.

Na rynku spotkać można deskorolki w następujących rozmiarach:

  • pełen rozmiar – o wymiarach 7’5” lub większych;
  • średni rozmiar – o wymiarach 7’3”; od 9 do 12 roku życia;
  • rozmiar mini – o rozmiarach 3’5”; od 6 do 8 roku życia;
  • rozmiar mikro – o rozmiarach poniżej 3’4”; przeznaczona dla dzieci do 5. roku życia.

 

Wybór stylu jazdy i dopasowanej do niego deskorolki

Jeśli dopiero zaczynasz jeździć na deskorolce, powinieneś zapoznać się z różnymi ich stylami. Deskorolki, w zależności od rodzaju, będą różnić się od siebie kształtem oraz będą zróżnicowane pod względem rozmiaru. Poniższe opisy deskorolek, które są najbardziej rozpowszechnione. Warto mieć na uwadze, że istnieje wiele innych konstrukcji, które są spotykane jednak znacznie rzadziej.

Deskorolki można podzielić na 4 kategorie wielkości:

  • Shortboard

Shortboardy to najkrótszy rodzaj deski. Ich kształt pozwala na wykonywanie rozmaitych trików. Deski tego rodzaju są przeznaczone do jazdy w parkach i na ulicy; deski tego typu są do nabycia w sklepie internetowym https://deskshop.pl/sprzet-na-lad;

  • Cruiser

Deskorolki tego rodzaju służą przede wszystkim do przemieszczania się po ulicach miast. Cechuje je wszechstronność i zwrotność.

  • Old school

Deski tego typu charakteryzują się płaskim przodem i wyprofilowanym ogonem służącym do wykonywania trików. Zwykle są asymetryczne, z szerszym przodem. Stanowią świetny wybór do jazdy po rampach lub ulicach.

  • Longboard

Jeśli nie jesteś zainteresowany robieniem sztuczek i chcesz używać deskorolki jako środka transportu, longboardy będą idealne do tego celu. Mają one zazwyczaj symetryczny kształt, są usytuowane bliżej ziemi i mają miejsce na większe koła.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe