Fontanna na Bulwarach już uszkodzona

  • 25.04.2019, 10:04
  • Mariusz Strzepek
 Fontanna na Bulwarach już uszkodzona NaszTomaszow.pl
 Nie minął miesiąc, a główna fontanna w zrewitalizowanym Parku Miejskim Bulwary już została uszkodzona.

Sprawa jest o tyle pilna, że po zmroku jest to częste miejsce zabaw dla dzieci. O ile w ciągu dnia dziura jest dość dobrze widoczna, o tyle wieczorem może doprowadzić do złamania nogi.
Sprawy estetyczne  są oczywiście subiektywne, każdy z nas ma swoją wrażliwość, według naszego czytelnika na tyle "średnio to wygląda, że aż trudno podzielić się z kimś spoza Tomaszowa, zdjęciem z fontanną" Nasi czytelnicy już przed otworzeniem Bulwar wskazywali, że ten element parku może być szczególnie kłopotliwy.

Niemniej skoro już jest, prosimy służby miejskie o interwencje. Instalacja powinna być jeszcze na gwarancji i powinno obyć się bez większych kosztów.

Na oko laika jakim - jak zaznacza - jest nasz czytelnik,  płyta której brakuje nie została wyrwana, po prostu się zapadła. Nie jest pęknięta leży wewnątrz dziury.

Jeśli rzeczywiście tak jest, przydałaby się weryfikacja wytrzymałości pozostałych płyt wokół fontanny i reklamacja u wykonawcy. To nie może przecież być tak, że miejsce stanowiące ciągłość chodnika nie wytrzymuje nacisku stopy przechodnia. Nie mówiąc już o dziecku.

W imieniu czytelników dziękujemy za szybką  naprawę i przyjrzenie się pozostałym płytom wokół fontanny.
 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wujek
Wujek 12.05.2019, 22:18
Kamery i za leb patoli ktorzy niszcza
To ja "patologia"
To ja "patologia" 19.05.2019, 04:12
Tyle, że nie niszczą. Zapadła się kafelek który zasprezynowal bo jest wyjmowany. Naturalne zjawisko. Tych fontann widzę w Warszawie już cora mniej stawiają. Bo porostu są awaryjne. Nawet o otorzyla HGW jest grodzone. Chodzi mi o to to pod starówka wzdłuż Wislostrady.

A "patologia" w tym mieście (w TM) to jest chyba każdy kto nie ma 20 letniego BMW czy Audi w podobnym wieku.

Modlę się bym nigdy z Toba i Twoja rodzina nigdy nie musiał się bliżej poznawać. A los jest niestety bardzo przewrotny. Starzy wymieraja, może się okazać, za za chwilę kupisz tu mieszkanie dziadu i dzień dobry nawet nie będziesz odpowiadał. Już nie mówiąc o mówieniu jako pierwszy do ludzi starszych od ciebie o 20 lat.

Na mieszkanie oczywiście zarobione "po radomsku" czyli albo będąc "uszwagrzonym" albo na kolejnej wojnie USA gdzieś na świecie. Po Iraku i Afganistanie kilku karkow wcześniej z chatek na kurzej stopce czy klitek na Niebrowie tu się przeprowadziło. Baby oczywiście blondynki - ulubione marki Adidas, BMW, teraz Under Armour. Ohydne prostaki.

Strzela się do dzieci po wioskach jak tam w Nangar Khel, do Polski wraca już jako nowa klasa społeczna. Moralnie, ale i świadomości owo zupełnie nie przygotowana. Tylko przemoc :(
Juz naprawiona. Ale powinna byc tez ogrodzona niskim, ozdobnym lancuchem.…
Juz naprawiona. Ale powinna byc tez ogrodzona niskim, ozdobnym lancuchem. 30 cm od ziemi. By nie wiezdzac 26.04.2019, 00:37
Fontanna jest juz naprawiona. Trwalo to na pewno krocej niz 7 godzin. A pewnie duzo krocej, ale ja tam bylem pod wieczor i bylo juz po sprawie.

Moim zdaniem dojdzie albo do demontazu calej fontanny, albo przynajmniej do jej ogrodzenia, by nie bylo mozliwe wiezdzanie rowerami. Dzis bylem tam godzine i co chwile, nawet dorosli faceci najezdzali nań rowerami. To jest masa 100 czasem ponad 100 kg. Zdejmowana plytka ma prawo sie poruszyc. Fontanne trzeba czyscic, wiec te plytki nigdy nje beda mialy stabilnosci plyty chodnikowej.

Ogrodzenie 30-40 centymentrowymi ozdobnymi lancuchami zaczeponymi na granitowych klockach wydaje sie optymalnym rozwiazaniem. To jest podpatrzone na innych bardzo podobnych fontannach.

Problem typowy dla fontann bez niecki. Jakiego by znaku nie postawic, ludzie i tak beda wiezdzac rowerami, na rolkach, deskorolkach, hulajnogach. To nie jest zadna specyfika Tomaszowa. Wszedzie tak jest.

Szczegolnie jesli lato bedzie upalne jak rok temu.
Ajdejano
Ajdejano 25.04.2019, 15:39
Szanowny Panie Mariuszu: to zapadnięcie się tej płyty, to nie jest kwestia wytrzymałości tej płyty i innych płyt, ale to poważniejsza sprawa. Jest to sprawa właściwego przygotowania (zagęszczenia) gruntów, na których zarówno te płyty pod fontanną jak i przygotowanie gruntów pod wszystkie pozostałe obiekty w tym parku.

Nie będę zbyt wiele opowiadał w tym temacie, bo na początku tej inwestycji byłem bardzo krótko w "cóś-tam" zaangażowany. Jednak, bardzo szybko z tego "czegóś-tam" wycofałem się.

Na koniec: będziemy świadkami jeszcze wielu zapadających się różnych obiektów w tym parku. I to nie będzie wina: słabych płyt, słabych betonów, słabych.......itd., itp. , tylko wina źle przygotowanych gruntów.
Nie ma to nic wspolnego z podlozem
Nie ma to nic wspolnego z podlozem 26.04.2019, 00:25
Jezdza rowerami nawet duze, grube bachory po tym. Plyty sprezynuja po prostu i wpadaja. To wszystko? Jakie podloze? Co pan opowiada

Pod warszawska galeria Arkadia jest bardzo podobna fontanna. Tyle ze wieksza. Administracja centrum w koncu zdecydowala sie ja ogrodzic, bo bylo wlasnie najezdzane rowerami.

Kostka brukowa potrafi sie nieraz ruszac gdy sie jedzie rowerem (facet ok 100 kg), a co dopiero ruchome, zdejmowane elementy fontanny.

Panie Ajdejano, zna sie pan jak widze po wpisach, na wszystkim.
Muzg Rozbawiony
Muzg Rozbawiony 25.04.2019, 12:14
Powinni tam jeszcze zainstalować szafy z napojami w puszkach i telebiby z HBO :-))
Audyt życiorysu
Audyt życiorysu 25.04.2019, 12:28
Nie mieszka się w Tomaszowie, nic się dla Miasta nie zrobiło przez całe (bezpotomne) życie, ciągnęło się tylko z niego pensyjkę szydząc przez całe życie, a wcześniej dostało się (podobnie jak rodzice mieszkanka (na które własnym sumptem by się nigdy nie zarobiło i rodzice też by nie zarobili), skończyło się byle jakie studia też opłacone przez Społeczeństwo, z którego się tylko drwi, a teraz udaje się wielce oświeconą, wykonując robotę (uzyskaną dzięki protekcji sobie podobnym), nikomu tak naprawdę niepotrzebną robotę. Jak braciszek zresztą.

A do służb miejskich: polikwidować (nieliczne) fuszerki, by nie kłuły w oko i nie przejmować się krytykanctwem ludzi, którzy w życiu nie zrobili procenta tego co jest.
KrzaK
KrzaK 25.04.2019, 11:07
A piłkarzyki? Też już uszkodzone. Jaki sens było to w ogóle montować?
Autor zdjeć, sympatyk portalu
Autor zdjeć, sympatyk portalu 25.04.2019, 10:48
Przesłane zdjęcja są ma WYŁĄCZNOŚĆ portalu NaszTomaszów.pl Inne tomaszowskie media proszę o nie wykorzystywanie ich.

Pozostałe