Dziękuję za ekspresową naprawę fontanny

  • 27.04.2019, 13:05
  • Mariusz Strzepek
Dziękuję za ekspresową naprawę fontanny
Trzy dni temu przed godziną jedenastą zgłosiłem portalowi NaszTomaszów.pl usterkę w postaci zapadniętej płyty w głównej fontanny w Parku Miejskim Bulwary. Po godzinie osiemnastej wybrałem się na spacer i jak zauważyłem wszystko już zostało naprawione! Dziękuję Portalowi i Służbom Miejskim, za skuteczne i bardzo szybkie załatwienie sprawy. Trwało to zaledwie kilka godzin. Naprawdę jestem pod wrażeniem.

Kto ma wątpliwości co do zasadności rewitalizacji  nabrzeża Wolbórki w tym miejscu, to zapraszam go w godzinach popołudniowych na Bulwary. Plac Zabaw pełen dzieci, alejki wypełnione spacerowiczami oraz seniorami  korzystającymi z promyków  słońca. Atmosfera jest bardzo przyjemna, ludzie w spokoju odpoczywają, mimo, że było nas tam bardzo wielu.

Nie ma agresji, nie ma picia alkoholu, wulgaryzmów im towarzyszących. W pierszych chwilach przecierałem oczy i uszy ze zdumienia. Jakbym nie był w Tomaszowie. Miejsce jakby cywilizowało nas, piękne otoczenie sprawiło, że sami byliśmy dużo bardziej kulturalni niż na codzień. Dziś spędziłem w Parku godzinę, obserwując i dokumentując sugestie jakimi chciałbym się podzielić z Czytelnikami Portalu. Ale to może w następnym liście.

Drobne sprawy na pewno nie umniejszają wielkiego – w mojej ocenie – wydarzenia. Tak jak przed wojną otworzono Park Rodego, w PRLu – częściowo w czynie społecznym – zrewitalizowano nabrzeże Wolbórki za/pod  Pałacem Ostrowskich (ówczesną "muszę" - dzisiejszy Park Miejski im. Solidarności), tak w Wolnej Polsce Tomaszów doczekał się kolejnego pięknego miejsca. I - co najważniejsze –  za darmo dostępnego dla wszystkich.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urszula
Urszula 29.04.2019, 10:10
Piekne miejsce, tylko musimy sie nauczyc kultury przebywania. Zwracajmy uwage doroslym, ktorzy nie szanuja przyrody, sprzetu tam zamontowanego. Wspierajmy sie w takim dzialaniu, moze cos razem zmie imy. Ciesze sie, ze mamy taki park wypoczynku. Szczegolnie mamy z pociechami w wozkach , wyrazaly ogromna wdziecznosci za te ciche, spokojne i pelne uroku alejki na spacery.
Rzem mamy, razem dbamy
Rzem mamy, razem dbamy 30.04.2019, 00:44
Ja się przyłączam do tego apelu. Oczywiście nie wdawać się w awantury z motłochem, ale pamiętajmy, że każdy z nas może zatelefonować do Straży Miejskiej. Od tego oni między innymi są. Warto zapisać w komórce numer tomaszowskich strażników i zatelefonować - 44 724 28 05.

Dwóm gnojom sam zwróciłem uwagę, gdy wyrzucali wieczka od napojów z McDonalds na ulicy Grada.
Jeśli potępienie byłoby powszechne, każdy z nas reagował - choćby właśnie - nawet anonimowym - telefonem do SM śmieci czy dewastacji byłoby mniej.

Ale na Bulwarach nie ma ich na razie tak dużo. Jestem tam codziennie. Tulipany przekwitają i wydaje się, że ktoś w nie włazi. Z czasem będą zastąpione trwalszą roślinnością, na otwarcie posadzili je tak jak na inaugracje jakichś większych wydarzeń wystrzeliwuje się fajerwerki.
co za ludzie
co za ludzie 29.04.2019, 06:41
tak się zastanawiam czy po kwiatkach w swoim ogródku mamusie i tatusiowie też pozwalają biegać swoim królewnom i królewiczom siedząc ze spokojem na ławeczce patrząc jak kochane słodziaki rwą i depczą kwiaty za które ktoś zapłacił (my wszyscy) i ktoś nasadził, jednocześnie przydeptując spokojnie papieroska pod ławką kiedy kosz jest jakiś metr obok.
Bigwa
Bigwa 28.04.2019, 16:49
Do czasu aż kolejny bombelek jakiejś madgi p0lki rozpierdzieli...

Pozostałe