Sejmik Uczniowski o Konstytucji 3 Maja

  • 30.04.2019, 14:25 (aktualizacja 30.04.2019, 18:03)
  • siudzinska_lucyna
Sejmik Uczniowski o Konstytucji 3 Maja
          3 maja 1971 roku Sejm Czteroletni zwany Wielkim uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie Konstytucję 3 Maja. Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 8 corocznie upamiętniają to wydarzenie na uroczystym apelu. W tym roku program artystyczny został przygotowany przez uczniów z kl. VI a i VI b.  Nad całością przedsięwzięcia czuwały wychowawczynie: pani Ewa Turlik – Kostanek i pani Agata Tkaczyk.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie artyści wzięli udział w sejmiku uczniowskim, w trakcie którego przybliżyli całej szkolnej społeczności wydarzenia historyczne i okoliczności ogłoszenia I polskiej konstytucji. Zachęcili też do refleksji nad tym, czym jest Wolność, Naród i Ojczyzna dla każdego z nas. Następnie odśpiewali utwór „Witaj majowa Jutrzenko” tematycznie związany z konstytucją.

Apel bardzo się podobał, pobudzał uczucia patriotyczne oraz w ciekawy sposób pogłębiał wiedzę uczniów o tak ważnych wydarzeniach historycznych. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły, pani Elżbieta Wilczyńska przekazała wszystkim zaproszenie do udziału w miejskich uroczystościach.

Na majowych obchodach Dnia Flagi Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 8 będzie reprezentowała klasa VIIb wraz z wychowawczynią, panią Haliną Malej, natomiast w obchodach 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja weźmie udział klasa VIb pod opieką pani Agaty Tkaczyk.

siudzinska_lucyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bomba!
Bomba! 01.05.2019, 20:13
Kapitalny pomysl. My mielosmy to dopiero w szkole sredniej. Niech rozstrzygaja dylematy jak najwczesniej.

Pozostałe