×

Tomaszowski szpital powinien być liderem

  • 4.05.2019, 23:57 (aktualizacja 06.05.2019 22:39)
  • Mariusz Strzepek
Tomaszowski szpital powinien być liderem
Dwa dni temu opublikowaliśmy informacje na temat rozwiązania umowy z konsorcjum lekarskim, obsługującym oddział wewnętrzny w Tomaszowskim Centrum Zdrowia sp. z o.o. Dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem Prezesa dr Wiesława Chudzika w tej sprawie.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 6.05.2019, 07:59
Do "ktoś znajomy": oczywiście, domyślam się kto Ty jesteś - S. Jednak, wiem, że Admin wie doskonale, kto Ty jesteś i również wie, że w dobrym kierunku kierujesz starostę. To jest o tyle dobre, że Admin to przecież szef komisji zdrowia.... szczęścia i pomyślności.
Tylko też mam wątpliwości, czy szef komisji też nie ma zbyt krótkich rąk.
ktoś  znajomy.
ktoś znajomy. 5.05.2019, 22:46
Nie wiem komu zależy na zniszczeniu oddziału wewnętrznego.Oddziału który dobrze funkcjonuje.Wiem natomiast, że pan prezes nie wiele ma chyba do powiedzenia.Obecnie należałoby się przyjrzeć kto tak naprawdę rządzi w szpitalu i kto doprowadzi do katastrofy.Są. to dwie osoby .Może najwyższa pora aby pan starosta jako wladza nadrzędna przyjrzała się poczynaniom jednej pani i jednego pana.
Żuczek
Żuczek 5.05.2019, 17:14
„Odzyskać należna rangę w regionie”- co to oznacza...sprzed jakiego okresu? Czy sprzed 2015 roku? Brzmi dumnie. Do boju Wiesławie Pieknoustny
Ajdejano
Ajdejano 3.05.2019, 11:30
Wiele razy i przy wielu różnych tematach byłem rugany na tym forum za to, że jestem wrednym, że jestem chamem, a nawet byłem straszony sądem.

Jednak mimo to, chciałbym dorzucić do mojego wrednego poprzedniego wpisu parę wtrętów.

Prezes szpitala w swoim powyższym piśmie-usprawiedliwieniu kombinuje jak koń pod górkę tak:
no musimy zmienić internę, ponieważ tomaszowski szpital za moich rządów powinien być regionalnym liderem, a nie jest. Wszystkiemu jest winna zła umowa z konsorcjum i to, że w obrębie interny nie ma kardiologii i geriatrii. Jak się *** konsorcjum i otworzy geriatrię i kardiologię, to już szpital stanie się wzorem dla połowy województwa, albo dla połowy Polski.

Szanowny Panie: taki kit można sprzedawać, ale kto taki kit kupi ??
Tworząc kardiologię, chce Pan się zrównać z działającą obok kardiologią Scanmedu - obok waszego szpitala ??? Za 100 lat, a może i dłużej.
Medyczny poziom obsługi pacjenta ( u was to nie jest pacjent, tylko klient), mentalny poziom traktowania pacjenta.
Wiem, bo tam byłem.
Więc prezesie: z czym do ludzi.



Obserwator
Obserwator 4.05.2019, 15:49
100% racji Panie Ajdejano!
To ma być ten plan restrukturyzacji spisany na kolanie?
Pan prezes to wymyślił? Wątpię Pan prezes nawet nie wie jak takie coś napisać i nie wiem czy jeden porządny plan widział.
Kto panu te "mądrości" napisał?
Ajdejano
Ajdejano 3.05.2019, 08:29
Cytat z powyższego pisma-gniotu prezesa szpitala:
"Umowa na realizacje świadczeń zdrowotnych zawarta z Konsorcjum Lekarzy nie pozwala na realizację wskazanych powyżej zamierzonych celów. Analiza sytuacji finansowej szpitala wykazała, że poziom wykonywanych świadczeń określony w umowie zawartej z Konsorcjum Lekarzy został określony w sposób nieracjonalny."

Po przeczytaniu tego gniotu, pytam prezesa szpitala: kto tu jest przygłupem - my "Szanowni Państwo", czy może Pan ?! A może: radni powiatowi, zarząd powiatu ?!

Dalej pytam:
- przez których przedstawicieli szpitala była zawierana umowa, która "...nie pozwala na realizację wskazanych powyżej celów." ?!
Jak podpisywali durnie umowę, to nie mieli zielonego pojęcia, co podpisują ?!?!

- "Analiza sytuacji finansowej szpitala wykazała, że poziom wykonywanych świadczeń określony w umowie zawartej z Konsorcjum Lekarzy został określony w sposób nieracjonalny."
Co to znaczy, że poziom wykonywanych świadczeń został określony w sposób nieracjonalny ?!?!
To znaczy, że co ? Zbyt wysokie wynagrodzenia dla konsorcjum w stosunku do niskiego poziomu usług medycznych tego konsorcjum ?! A może jest odwrotnie: zbyt wysoki poziom usług medycznych i trzeba podnieść wynagrodzenia dla tego konsorcjum ?!

Może wreszcie ktoś, k....., wyjaśni, co kryje się pod tym tajemniczym określeniem "nieracjonalny poziom wykonywanych świadczeń" .

Wy, wszyscy mundrole, łącznie z prezesem szpitala non stop robicie nas w bambuko, ponieważ traktujecie nas jak tzw. ciemną, szarą, masę - tak jak wygląda to w każdym samorządowym szpitalu, a zwłaszcza w szpitalu psychiatrycznym.
żerznik
żerznik 3.05.2019, 11:25
"nieracjonalny" - prymósie, oprócz wrzodów na żołądku wytną ci wyrostek, bo jest wyżej refundowany. Nawet nie będziesz wiedział :-D
Q
Q 3.05.2019, 19:36
P R Y M U S I E
Widze i pisze
Widze i pisze 2.05.2019, 23:22
MammaMia widac ze widzisz dobrze! Masz racje. Moze to nowa zmiana dla tego miasta ?
MammaMia
MammaMia 2.05.2019, 22:48
W szpitalu źle dzieje się od dawna, ale jak widać nikomu to nie przeszkadza i panujące tam układy są akceptowane od lat. Może trzeba by otworzyć oddział okulistyczny, bo pole widzenia i ostrość wzroku w Tomaszowie - mam wrażenie drastycznie się pogorszyły, istna zaćma. Nie tylko neurologia stanowi prywatny folwark, dość interesująca sytuacja jest również na ginekologii, która z Pań miała okazję pobyć tam parę dni, wie o czym mówię. Oj potrzeba zdrowia żeby chorować w TCZ.
Widze i pisze
Widze i pisze 2.05.2019, 21:59
Jestem pod wrażeniem ze pan Strzepek publikuje takie obiektyne informacje. Wielkie dzieki. Kto uwaznie obserwuje tomaszowski szpital i w nim pracuje wie, ze to początek końca jaki nam przynosi pan starosta Wegrzynowski, jego zastepca Ogórek i reszta nowej władzy w powiecie. Szkoda,ze nasz Prezydent jeszcze tego nie widzi. Ale jestem pewien, ze za rok zobaczymy upadek naszego szpitala... a szkoda.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 10.05.2019, 11:55
Widzi, widzi nie boj sie. I nawet cudzymi rekami(nowego prezesa) to robi...Bo obecny starosta chyba nie jest jego czlowiek...jak upadnie szpital trzeba bedzie swojego wybrac zeby zrobil "porzadek"..
Zibi
Zibi 2.05.2019, 18:55
Się Pan wziął za porzadki na internie ?!. A z neurologia Pan prezes nic nie zrobi ? Folwark pana doktora D. który hospitalizuje swoich prywatnych pacjentów po wcześniejszych prywatnych wizytach!? Sprawa nadająca się dla prokuratury... Spieszę z odpowiedzią, Nie! ponieważ pan doktor D i pan prezes to dobrzy koledzy, może dostaje z tego jakąś działkę ? Za to rozwala się oddział który finansowo ciągnął ten szpital, i wykazywał pozytywne symptomy.. po odejściu konsorcjum odejdzie z nim rowniez znaczna część wyposażenia i aparatury diagnostycznej, które nie są własnością szpitala.. No cóż komuna mentalna ma się dobrze, w tym kraju jeszcze długo nie będzie dobrze..
top
top 3.05.2019, 11:21
Co na to Mariusz Strzępek?
Tribe
Tribe 2.05.2019, 18:41
Pod zmiana formy umów kryje się defacto zwolnienie 3/4 oddziału. Czas osądzi decyzję prezesa, jednak znając dotychczasowe "osiągnięcia" tego pana to należy być pełnym pesymizmu.
Mkkm
Mkkm 2.05.2019, 18:20
"Skandalik" na miarę Tomaszówka. Zmiana formy umów, a za przeproszeniem, [email protected]@ ogniem.
Dobry_duszek
Dobry_duszek 2.05.2019, 18:10
To jeden wieli skandal aby dawac tak dobrym lekarzom wymowienia .....!!! ... zostaja tylko pupilki calej prezesury a fajnych ordynatorow co staja morem za pracownikami zwalniaja ... Panie Prezydencie niech Pan cos z tym wszystkim zrobi !
Anty
Anty 10.05.2019, 11:58
Rozczaruje cie kolego. Nowy Prezes to kolega pana prezydenta...

Pozostałe