×

Radny Witczak prezentuje Konstytucję i cenzuruje wpisy!

  • 5.05.2019, 20:04 (aktualizacja 06.05.2019 22:39)
  • Lord Lud
Radny Witczak prezentuje Konstytucję i cenzuruje wpisy!
Są momenty, w których polityka przybiera formę kabaretu. Są chwile, w których człowiek nie ma nawet ochoty włączać telewizji, gdyż tą zalewają wątpliwej jakości programy polityczne polegające na rzekomej debacie, a bardziej przypominaj formę zwykłej dziecięcej piaskownicy. Dziś – chcąc nie chcąc – przypadkiem trafiłem na komiczny wpis radnego Adriana  Witczaka (PO) dotyczący Konstytucji

Już nie będę wnikał w temat, jakim była kampania  Pana radnego, który zwyczajnie wstydził się występować pod szyldem swoje macierzystej partii (Platforma Obywatelska) i w dniu dzisiejszym dalej się wstydzi publikując wpisy na Facebooku  pod PR-owym szyldem Platformy Obywatelskiej tj. „Młodzi dla Miasta”.

Pan Witczak ma jednak swojego fanpejdża i możecie zobaczyć go biorącego udział w różnych wydarzeniach - począwszy od wyborów  - po strajk nauczycieli – kończywszy na wpisie o Konstytucji, a jakże... 

Dzisiejszy wpis na FB Pana Witczaka:

To my Obywatelki i Obywatele tego kraju przyjęliśmy w referendum naszą Konstytucję. Mamy obowiązek stać na straży Konstytucji!

Możemy różnić się w wielu kwestiach. Możemy mieć różne poglądy polityczne.
Możemy mieć różne wizje Polski, ale wszystkie nasze działania muszą opierać się na jednym, wspólnym dla wszystkich fundamencie - tym fundamentem jest właśnie Konstytucja.

 

Jak Polacy „olali” referendum?

Wpis radnego Adriana Witczaka nawiązywał ma się rozumieć do wizyty Donalda Tuska, który gościł w miniony piątek na Uniwersytecie Warszawskim i mówił o praworządności wynikającej z Konstytucji, co już samo w sobie jest zabawne.  Na początku odniesiemy się do pierwszego fragmentu powyższego posta naszego radnego. 

Adrian Witczak pisze "My Polacy", a moje pokolenie (rocznik 1981 - 1990) w większości podatnicy, którzy nakręcają gospodarkę tego kraju nie mogli brać udziału w referendum, gdyż byli za młodzi. Jednak większość Polaków starszego pokolenia, także nie chciało brać udziału w referendalnej szopce z 1997 roku. Próg referendalny w zapisanej wówczas Konstytucji wynosi 50 procent  – do  referendum  przystąpiło zaledwie 42.86% społeczeństwa.

Udział w referendum z 1997 roku - wzięło ponad 12 milionów Polaków, a dokładnie 12 mln. 137 tysięcy 146 ludzi. „Za” opowiedziało się wówczas 53,45 procenta Polaków (6.396.641). Przeciw było  5.570.493 (46.55%).

Podsumowując. Konstytucję wybrało około 6,4 mln Polaków, natomiast nie wybrało jej ponad 26 miliony Polaków. Pan radny Witczak niczym serialowy Czerepach przekształca rzeczywistość, więc radnemu wyjaśniamy? Polacy nie wybrali Konstytucji, nie brali udziału w jej pracach - Konstytucję wybrali politycy, którzy celowo znieśli próg referendalny znając nastroje Polaków. 

W drugiej części wpisu Pan Witczak uderza w dobre tony, ale niestety bęben z którego skorzysta w tej facebookwej grze ma uszkodzoną membranę i te dźwięki są nijakie

„Możemy różnić się w wielu kwestiach. Możemy mieć różne poglądy polityczne.
Możemy mieć różne wizje Polski, ale wszystkie nasze działania muszą opierać się na jednym, wspólnym dla wszystkich fundamencie-tym fundamentem jest właśnie Konstytucja.”

Faktem że wielu z nas różni się w wielu kwestiach, mamy różne poglądy polityczne i różne wizje rozwoju Polski. Co ciekawe Pan Witczak swój fanpejdż cenzuruje. Ludzie o innych poglądach, którzy odważą się krytycznie odnieść się do pomysłów Pana Witczaka -  zostają ze społeczności radnego Platformy Obywatelskiej wykluczani niczym pariasi..

Powyższy wpis Pana Witczaka jest jednak doskonałym podsumowaniem jego osoby. Pan Witczak jest po prostu zwykłym, cynicznym politykiem, któremu w dłuższej perspektywie marzy się centrala na Wiejskiej i będzie dążył do tego, aby ta kariera polityczna zatoczyła znacznie szerszy krąg.  Konstytucja z 1997 roku, którą Pan radny tak „ładnie” promuje chroni polityczne, czy społeczne elity, a nie zwykłego obywatela i Pan Witczak jako wykształcony człowiek doskonale o tym wie.

Konstytucja z 1997 roku,  to także dokument, który moje pokolenie może palić w piecu – mało warty stek bzdur,  dla lewicowych polityków nic nie znaczący. Partia polityczna Pana Witczaka mówi dzisiaj o wolności, o Konstytucji, a tą wolność poznałem uczestnicząc w Marszu Niepodległości. Poznali ją  także górnicy, rolnicy i wiele innych. Partia radnego Witczaka co rusza łamie m.in art 7 Konstytucji art, 30 Konstytucji i wiele innych przez 8 lat swoich rządów.  

 

 Radny Witczak mimo młodego stażu próbuje lansować niczym stara gwardia PO na szczeblu krajowym tj:

  • strajk nauczycieli i rzekome wsparcie (w jakiej formie? Nie mam pojecia).
  • WOŚP
  • wyimaginowany problem łamania Konstytucji przez PIS (gra polityczna)
  • śmierć Prezydenta Adamowicza (populistyczne wpisy)

 

......prościej pisząc - ta sama śpiewka, którą słyszymy najgłośniej w mediach Tomasza Lisa, Gazecie Wyborczej czy TVN (czysty populizm). 

 

Niebawem kraj czeka fala kolejnych politycznych strajków. Jednego możemy być pewni,  a mianowicie na FB, czy w lokalnych mediach (PO porozsyła informacje) dowiemy się o wsparciu Pana Adriana Witczaka, dla tych środowisk –  wsparcie dobrym słowem, kiepskim wpisem, a mniej czynem.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia wykorzystane w artykule (Facebook/MłodziDlaMiasta)

Lord Lud
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obywatel TM
obywatel TM 16.05.2019, 10:30
Dla czego autor tekstu nie podpisze się z imienia i nazwiska? pod psełdonimem łatwiej się hejtuje?
Ala
Ala 8.05.2019, 02:15
Pan Witczak nie jest moim idolem, więc za bardzo nie interesowałam się jego działalnością. Chcąc dowiedzieć się nieco więcej o tym radnym, przeczytałam tekst Lorda Lud. Nie będę pisać o treści, ale o formie. Niechlujstwo językowe, błędy interpunkcyjne i stylistyczne. Jeśli pisze się oficjalnie, w gazecie, należy szczególnie zadbać o poprawność językową. Język polski, a jednak obcy?
W punkt
W punkt 8.05.2019, 22:17
to wszystko są bzdury w kontekście celnej analizy fircyka.
Tak
Tak 7.05.2019, 12:55
przy okazji różnych fachowców z MAKiS-u...
https://www.widzewtomy.net/zar…
Mira
Mira 7.05.2019, 12:43
Najpierw trzeba ocenić siebie żeby móc wypowiadać się na czyjś temat
Adam
Adam 6.05.2019, 20:21
Fajnie, że w Tomaszowie są młode, zaangażowane osoby, takie jak pan Adrian, które mają odwagę, chcą działać i mają pomysły. Nie jest łatwo działać w radzie, gdy nie ma się większości. A osoby, które tworzą teorie spiskowe na temat majątków samorządowców, odsyłam do oświadczeń majątkowych radnych, podawanych co roku do publicznej informacji.
Odp
Odp 6.05.2019, 22:17
Żadne teorie spiskowe, niczego mu przecież nie zarzucam, jedynie uważam, że sam w życiu jeszcze do niczego nie doszedł. W mojej ocenie rzecz jasna.
A jeśli tak, to nie rozumiem, co ma "radzić", "doradzić" a tym bardziej "zaradzić czemuś", chłopiec który w Tomaszowie jeszcze tak mało przeżył i widział.

Wolę jednak na takich stanowiskach ludzi chociaż po 40stce, z 10-15 letnim doświadczeniem zawodowym poza urzędem, których pierwszą czy jedną z pierwszych prac zarobkowych nie jest "urzędowanie"

Będą drony oglądające smog z czterech stron, będą aplikacje do sprawdzania natężenia ruchu na placu Kościuszki, bo kamerki internetowe do transmisji live szalenie wciągającej, jeszcze bardziej użytecznej chyba już są niemodne (?). Takie rzeczy.

10 lat unijnych dotacji tomaszowscy radcy, doradcy i zaradccy na to zmarnowali. Też przeciez byli i młodzi. I wszyskim "chciało się działać" Kasa nie będzie płynąć do Tomaszowa w nieskończoność.

PiS też nie miał przez lata większości w radzie...


Iwonka
Iwonka 6.05.2019, 19:26
Idąc tym tropem, należałoby stwierdzić, że Polacy nie wybrali PiSu. Na PiS zagłosowało ok. 38 proc z 50 proc. wszystkich uprawnionych. Mówienie, że Polacy wybrali PiS - według autora tekstu - jest zbyt dużym uogólnieniem. Czyli należy odsunąć PiS od władzy :)
LOOK
LOOK 6.05.2019, 09:39
Sięgnijmy do genezy tego chłopca, skąd pochodzi i dlaczego tak szybko wyrósł? Odpowiedzi na te pytania mogą być zaskakujące i zatrważające!!!
Ajdejano
Ajdejano 5.05.2019, 21:34
Do wpisów nr 1 i 2:
"Antek" (myślę i chciałbym, żeby to był Toni Mal.): zawsze na Ciebie liczyłem i się nie zawiodłem. Tak trzymaj - wąsaczu.

"Młody....": piszesz - "Komiczny facet jak dla mnie." I to jest cały komentarz do tego fircyka w krawaciku "na gumkie" i z tą wystrzyżoną główką. A co w tej główce się znajduje ?! Wiatry, wielkie wiatry !!!
Ajdejano
Ajdejano 5.05.2019, 21:18
Do "obserwatora": odezwał się bohater tego tematu (tak oceniam ten wpis).
Sam widzisz, malutki człowieczku, jakim jesteś małym okruszkiem nawet na tej lokalnej, wsiowej mapie dyskusji. Widzisz, ilu tutaj masz swoich popleczników, a ilu przeciwników.
Ładna fryzurka na główce i ubranie się w krawacik na "gumkie" to nie wszystko. Trzeba mieć jeszcze w główce.
Jak się chce ludzi do czegokolwiek przekonywać, to trzeba mieć konkretne argumenty, a nie wyświechtane frazesy i banialuki bez sensu. Czy uważasz "miszczu" cwaniactwa, że w tych czasach ludzie są aż tak głupi, aby łykali twoje bzdury, jak młody indor kluchy ?!
Ajdejano
Ajdejano 5.05.2019, 16:39
Do "niepismienny (.....)" poniżej: piąteczka ode mnie za Twój wpis. Taki lokalny wsiowy cwaniaczek w krawaciku "na gumkie" potrzebuje takich wpisów.
Dla radnej Klatki to on może jest idolem, ale dla innych już może nie koniecznie.
Już wiele razy miałem do czynienia z takimi omc doktorami, albo ze skończonymi doktorami i mogę powiedzieć, że 90 % tego dziadostwa to zwykła cwaniacka szmira, gwiazdorzy w kociej wólce.
obserwator
obserwator 5.05.2019, 20:43
Merytorycznie to nie ma o czym z tobą polemizować."Bezmózgi" to przecież twój znak szczególny na tym forum . Być może to tłumaczy twoje wyjątkowe chamstwo biedny człowieczku.
gorszy sort
gorszy sort 5.05.2019, 13:53
Mogłaby już przyjść wiosna.....PO i PIS to ta sama ideologia i katolicka demagogia,nie wspominając o takim samym poziomie cwaniactwa.Ciemny lud kupi wszystko,to słowa wybitnego intelektualisty Jacka Kurskiego.
Słaba
Słaba 5.05.2019, 14:39
ta wiosna...zimno i dzieci brak na podwórku. Wielu Polakom to nie pasuje.
romek
romek 5.05.2019, 11:09
W artykule jest błąd - wszystkich uprawnionych było 26 mln, a nie tyle nie zagłosowało za konstytucją. Szczerze to sam nie pamiętam czy głosowałem.
Po drugie wg takiego rozumowania można powiedzeń, że PiS w ostatnich wyborach wybrało niecałe 6 mln Polaków, co przy 30 mln obecnie uprawnionych oznacza, że nie zagłosowało na niego 24 mln osób.
Jeśli chodzi o radnego Witczaka to nie mam do niego zaufania. Jego zachowanie jest takie wyuczone - podręcznikowe.
Aads
Aads 5.05.2019, 09:38
I tak wszyscy bedziecie tańczyć jak Wam zagra. Gość idealnie łapie trendy obecnej socjotechniki. Obecnie w życiu publicznym chodzi tylko o to zeby być znanym. Nikt nie rozlicza z merytoryki czy ciężkiej sumiennej pracy. Wozi sie, uśmiecha i ma zgodę na ogrzewanie się w ciepełķu politykierów. Przeskoczy Gajewskiego nim ten się kapnie co jest grane.
HK
HK 5.05.2019, 12:42
Niekoniecznie.

Niekoniecznie, bo dla sezonowej kariery jak Palikot, Kukiz, Pwtru może i tak, ale jeśli chciałby zająć się tym dłużej, no to albo będzie musiał się trochę poduczyc, albo darować sobie.

Ludzie zagłosuja z ciekawości raz-drugi, tak jak się chodzi do cyrku. Na dłuższą metę jednak takimi osobami czuja się znudzeni.

Nie mówię, jednak, że on jest głupi ja jakiego wygląda, może nie(?)

Czy idealnie coś wyczuł...? A co in takiego robi czy robił? Co osiągnął? Mndat w Radzie?
Był maskotka Klatki, konferansjerem podczas bardzo drogiej kampanii. Trudno by nie był zauważony. A na te kilkaset głosów w Tomaszowie jakie potrzeba by wejść do RM, to wystarczy.
niezależny
niezależny 5.05.2019, 13:07
To bardzo mądry i dobry człowiek! Platforma powinna ten potencjał wykorzystać. Jak narazie patrząc po aktywności w stosunku do innych członków szczególnie partii rządzącej to opozycja wypada bardzo dobrze. Wyborcy się cieszą i wspierają widzę to na każdym roku. Zazdrość jest w swoich szeregach. A że mądry to niewygodny dla rządzących, jak i partyjnych kolegów.
Znudzeni to już jesteśmy lokalnymi działaczami. Potrzeba takich ludzi. Chwała mu za to! Wspieram!
L
L 5.05.2019, 13:46
To że robi doktorat nie że jest mądry. Czasem wręcz przeciwnie. To są często ludzie którzy w żadnej innej roli życiowej by się ne odnaleźli więc przyciągają nauke w nieskończoność. Często pseudonauke. Zero badań, zero nawet bardziej wniklw analizy tego co tam już ktoś napisał.
D
D 5.05.2019, 08:51
Nie łyknąłem i nie łyknę tego lansu. Żenujący gość. Oby Tomaszowiacy nie dali się nabrać. Temu Panu przydałoby się wojsko albo normalna praca :)
Ajdejano
Ajdejano 5.05.2019, 08:37
Szkoda czasu na takiego bezmózgiego, lokalnego "polytycnego fircyka w zalotach". Wiekopomne, wyświechtane, "polytycne przemyślenia" - wytarte jak stare brudne łachy.
To typowy przykład takiego lokalnego "polytycnego" cwaniaczka, wystrzyżonego elegancika w krawaciku na "gumkie".

Ci najdurniejsi łykną tego "polytyka" jak młody indor kluchy.
ElaKa
ElaKa 5.05.2019, 06:18
Wystarczy zobaczyć transmisje sesji rady miejskiej, aby zobaczyć aktywność Pana Witczaka. To wspaniały młody człowiek o ponadprzeciętnej inteligencji.
A jaką aktywnością wykazali się radni PiS mający większość w radzie?
Głosowałam i będę głosowała na Pana Witczaka.
Dzięki za tekst
Dzięki za tekst 5.05.2019, 03:20
Jeszcze tylko dzięki dla Lorda Luda za tekst. Rzadko coś pisze, ale gdy już napisze to cały tydzień Tomaszów na przystankach o tym rozmawia. Kto jeździ autobusami ten wie.
Młody oznacza lepszy?
Młody oznacza lepszy? 5.05.2019, 03:12
Komiczny facet jak dla mnie. Od wyglądu (ten kogut na głowie kojarzy mi się z raz to z Papkinem z komedii Fredry raz to z tytułowym fircykiem w zalotach), po pseudoprogram dla miasta który ogranicza się do listy slognów padających ze sceny podczas jakogos festiwalu disco-polo czy też jakichś wiejskich dozynek i to po północy.

Nie wiem na ile są to horyzonty takich podglonych młodych czupiradelek w wąskich spodniach, którym wydaje się, że jedynym czego potrzebuje takie 60-tysieczne miasto są drony czy kolejne aplikacje badziewia z których korzystać (i to jedynie na początku), będą sami pomysłodawcy (a za które, często słono będziemy musieli zapłacić my wszyscy), nie wiem na ile to potencjał takiej główki, na ile cyniczne rachuby, że ludzie w Tomaszowie są na tyle głupi, nigdzie nie wyjeżdżają, nigdzie nie studiowali i jeśli się im rzuci na dzień dobry: "nowoczesny", "młody", "innowacyjny" to wszyscy rozzdziabimy gęby i będziemy patrzeć jak w święty obrazek a zaraz potem będziemy na kogoś takiego glosowac. Nie wiem.

Mam natomiast wątpliwości, czy koleś w zasadzie bez żadnego doświadczenia, zdaje się, że w trakcie studiów trzeciego stopnia, zna choć trochę realia Tomaszowa, choć pobieżnie orientuje się w największych codziennych bolączkąch mieszkańców, no i przede wszystkim czy gotowy jest do sumienniej, codziennej pracy na rzecz miasta.? Jeździ niezłym SUVem, który najprawdopodobniej jest podarkiem od zamożnych rodziców (zarobił już sam na auto za min. 60 tysięcy, z tych "wykładów" dla emerytów(?), z diety radnego(?), czy ze typendium doktoranckie (jeśli je ma), często zjeżdżając na Warszawską ze św. Antoniego widuje go w McDrivie McDonald's, bywały tygodnie że jakoś tak się trafiło, że widziałem go tam co drugi-trzeci dzień...

Nie jest to oczywiście zarzut ale wywołuje mieszane uczucia. Normalni, przeciętni tomaszowianie nawet w jego wieku, nawet ci nie najbiedniejsi tak nie żyją, nie stołua sie wieczorami w knajpach dla samochodów, po prostu żyją zupełnie inaczej.

I taki ktoś, załóżmy że Katka go wpchnie gdzies wyżej, bedzie ci decydowac o budżetach jakich stadionów, czy nie daj Boże decydowal o polityce strategicznych dla miasta przedsiębiorstw komunalnych typu wodociągi czy MZK.

Pytam na podstawie czego? Jakiego zawodowego czy chociaż życiowego doświadczenia.

Już szczerze powiedziawszy wolałem z tych młodzików z tomaszowskiej PO, Batorskoego. Dostał się za pierwszym razem do Rady w kontrowersyjny sposób, ale w pierwszej kadencji, od samego początku zaczął działać na rzecz ludzi w konkretnych sprawach. Małych z perspektywy całego miasta, ale konkretnych. Dzięki niemu mieszkańcy Niebrowa maja juz odnowiona ulice Kombatantów gdzie była dziura na dziurze. Remont Jagiellonskiej za nowym cmentarzem, właśnie dobiega końca. Batorski z Platformy odszedł bo szefostwu niepodbalo się że za bardzo dziala:) i a nuż stanie się zbyt rozpoznawalny w mieście, na tle tych którzy uaktywniaja się miesiąc przed wyborami, a do tego czasu kosza gruby pieniądz w rozmaitych rada nadzorczych teraz najczęściej juz poza Tomaszowem.

Z tego punktu widzenia tacy showmeni, którzy pomachaja konstytucja raz do roku, posolidaryzuja się facebookowo z głośnymi w całej Polsce strajakmi, ale z ich obecności w Radzie Miasta tak naprawdę niewiele wynika. No bo co? Jakim konkretnym projektem dla tomaszowian może pochwalić się Pan Witczak? Mija rok kadencji.
Antek
Antek 4.05.2019, 22:07
Nie pojmuję, dlaczego z okazji święta Konstytucji 3 Maja pan radny Witczak mówi o konstytucji z 1997 roku? Miał okazję na tym się promować 2 kwietnia, wtedy, gdy przypada rocznica uchwalenia obowiązującej konstytucji. No i niebywałe jak zmienił się fanpage Młodzi dla Miasta - kiedyś ciekawe miejsce dla aktywnej młodzieży, dziś kopiuj /wklej postów Witczaka. Az się niedobrze robi.

Pozostałe