Nowe e-dzienniki trafią do tomaszowskich szkół

  • 17.11.2017, 09:12
Nowe e-dzienniki trafią do tomaszowskich szkół
W czwartek, 16 listopada 201 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja dotycząca zintegrowanego zarządzania oświatą w Powiecie Tomaszowskim. Organizatorem spotkania był Zarząd Powiatu Tomaszowskiego i Firma "Vulcan" sp. z o.o. – założona w 1988 roku firma komputerowa z siedzibą we Wrocławiu, największa polska firma zajmująca się kompleksową komputeryzacją szkolnictwa, której program e-dzienników był używany we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w naszym powiecie przez ostatnie trzy lata. Teraz minął okres na jaki Zarząd Powiatu podpisał umowę, został zorganizowany nowy przetarg na kolejne trzy lata, który wygrała ponownie Firma "Vulcan".


Udział  konferencji wzięli członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Tomaszowskiego, przedstawiciele firmy Vulcan: Szymon Rzewulski - dyrektor d/s  sprzedaży rozwiązań, Ewa Oleksik - generalny dyrektor d/s realizacji projektu, Przemysław Wójciak - menager d/s oświaty i trenerzy Firmy, którzy wprowadzali w temat nowego systemu, który będzie wprowadzony od 1 stycznia 2018 roku w szkołach ponadgimnazjalnych. W spotkaniu udział wzięli  dyrektorzy i wicedyrektorzy tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz pracownicy, którzy będą wykorzystywać program w codziennej pracy. 

 

 

Główne cele związane z realizacją projektu, to dobra komunikacja: nauczyciel, rodzic, uczeń oraz usprawnienie procesów zarządczych. Projekt daje nowe możliwości w planowaniu i realizowaniu budżetu oświaty. Szkoły zostaną wyposażone w nowe e-dzienniki, system do zarządzania finansami, kadrami i płacami. Projekt realizuje firma, która została wyłoniona w drodze przetargu, firma Vulcan. Umowa została podpisana 27 października 2017 roku. Systemem objęte zostaną wszystkie tomaszowskie szkoły ponadgimnazjalne, czyli ok 3450 uczniów. 


Wprowadzenie e-dzienników, to wygoda  przede wszystkim dla uczniów i rodziców. Rodzice będą mieli na bieżąco możliwość zapoznania się z wynikami swoich dzieci, kontrolować frekwencje. Będzie też możliwość usprawiedliwiania zdalnie nieobecności dzieci na zajęciach. Uczniowie również na bieżąco będą mogły sprawdzać informacje o postępach w nauce, a dzięki komentarzom nauczycieli przy ocenach będą wiedzieć, w których obszarach są dobrzy, a które tematy muszą poprawić i który materiał jeszcze powtórzyć. 


Realizacja projektu zostanie sfinansowana w całości przez Powiat Tomaszowski. Będzie to kwota 246 tysięcy za cały trzyletni okres, wypłacana w czterech ratach. Pierwsza rata w wysokości 30%, druga płatna do końca IV kwartału 2018 roku - 20%, trzecia płatna do zakończenia IV kwartału 2019 roku i ostatnia rata, 30% płatna w ciągu 14 dni od zakończenia trwania umowy. 

 

 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

robię karpia
robię karpia 20.11.2017, 22:09
Część ze szkolonych nie posiada nawet własnej skrzynki e-mail, a po minach widać, że takie szkolenie powinno trwać ze dwa tygodnie :-D
Ajdejano
Ajdejano 19.11.2017, 17:45
Ciekaw jestem ( nie mogę napisać, że mnie interesuje - bo jestem o około 40 lat za stary), co to jest za dziewczyna, która siedzi w pierwszym rzędzie po lewej stronie na zdjęciu powyżej (kurtka skóro-pochodna lub skórzana) .
Poza tym, inne, poruszane tematy - zupełnie mnie nie bawią.
januszsukcesu
januszsukcesu 18.11.2017, 10:16
kiedy w sp1?

Pozostałe