Wpisy, które nie powinny się pojawić

  • 06.05.2019, 15:04 (aktualizacja 06.05.2019, 16:18)
  • Lord Lud
Wpisy, które nie powinny się pojawić Facebook
Od 2005 roku sytuacja polityczna w naszym kraju jest bardzo burzliwym tematem. Wyborcy podzielili się na dwa obozy, które nie tylko mocno ze sobą rywalizują, ale także wyprzedzają się w co raz większej głupocie, która ma dalsze konsekwencje – prawne, społeczne, czy też jeszcze inne.

Cała ta niepotrzebna „wojna poglądowa” toczy się: przy śniadaniu, przy obiedzie, przy kolacji, w telewizji, w Internecie, wśród spotkań towarzyskich, w szkole, w pracy. Pytanie brzmi: po co?

W ostatnim czasie odizolowałem się od polityki, ale przez ostatni polityczny protest Pana Broniarza ponownie  zacząłem się niepotrzebnie udzielać i „dyskutować".. Obiecałem sobie jednak że będzie to ostatni raz, a FB będzie mi służył jedynie do obserwacji nastrojów społecznych, a moje wpisy pojawią się w momencie, kiedy będę chciał uzyskać pewien pogląd na daną sprawę. 

W dniu dzisiejszym dostałem jednak e-mail od jednego z naszych czytelników dotyczący wpisu osoby ważnej w naszym społeczeństwie. Osoby, która ma nauczać dzieci szacunku, osoby która częściowo przez wiele lat kształcić w nich postawę obywatelską. Wpis ten dotyczył Jarosława Kaczyńskiego i w wulgarny sposób poprzez mem przedstawiał prezesa PIS gwałcącego swojego kota. 

O ile sam mem zwyczajnie obrzydliwy i łamie wszelkie zasady przyzwoitości (nie mówiąc już o szacunku) to na dodatek osoba, która go opublikowała mogła mieć nie tylko poważne kłopoty prawne, ale w tym momencie, także poważne konsekwencje zawodowe, które rzutowałby na dalszą przyszłość tej osoby, a co za tym idzie - także jej rodziny.

Drodzy czytelnicy. Zwracam się do was z prośbą, abyście uważali na swoje wpisy. Zachowajcie pewne standardy. Facebook pozwala nam na częściową wolność słowa, ale pomyślcie też o swoich bliskich. Dzisiaj na FB reprezentujecie nie tylko siebie, ale także swoich pracodawców, rodziny i bliskich.   Ludzie, z którymi się przyjaźnicie, kolegujecie czy choćby mówicie im „Dzień Dobry” mają różne doświadczenia życiowe, które wyrobiły ten pogląd na życie.

Większość waszych znajomych w  pewnym stopniu przymknie oko na to co piszecie, ale wśród tych ludzi znajdą się także osoby, które nie będą już tak miłe i poinformują „wybrane źródła” o waszych wpisach, a jak to się skończy? Sami możecie się domyśleć. Sam to przerabiałem i nie raz musiałem przed odpowiednimi organami z tego co napisałem.

Wpis o którym pisałem powyżej mógłbym opublikować na łamach NT, ale nie widzę takiej potrzeby. Poczułem jednak potrzebę rozmowy z tym człowiekiem. Czy zrozumiał swój błąd i to kogo krzywdzi? Czas pokaże.

Lord Lud
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nudny Sekielski. Zgodnie z przewidywaniami :(
Nudny Sekielski. Zgodnie z przewidywaniami :( 12.05.2019, 05:31
Obejrzałem cały film Sekielskiego robiąc sobie dwie przerwy na kawę. Po prostu nuda.

Powiem tak: nie chce żartować z wkładania dzieciom rąk do majtek, ale od samego początku gdy Sekielski ogłosił, że będzie to kręcił wiadomo bylo co w filmie będzie. Szczególnie ta blondynka, pierwsza postać z filmu przypomina główne liderki KODu /Obywateli RP. Jakieś manifesty swiatopogladowe przed ukryta kamera, podczas opisywania konkretów właściwie uśmiech jak przy anegdotkach, potem teatralizowany płacz.. Przepraszam, ale bardzo mało wiarygodnie to wyglądało. Choć oczywiście nie przesadzam czy coś jej tam w dzieciństwie zrobiono czy nie.
Ale dobór ofiar jak na film zapowiadany dwa lata, słaby.


A dowodowo? Kilku emerytów z prowincjonalnych parafii, którzy pociągają już nogami, przeprasza za położenie ręki na kolanie komunijnego dziecka,Teraz będą pewnie ciagani, ale żaden uczciwie pochodzący do sprawy skład sedziowski na podstawie tego co padło nie powinnien wydać żadnego wyroku skazujacego.

Celibat w kościele katolickim jest sztucznym, krepujacym naturę tworem, księdzu jak każdemu z nas przysługiwać powinno prawo do wizyt w legalnym burdelu, ale uderzanie w to podczas kampanii wyborczej w Polsce, jest wyjatkowo tanie. Co dla Sekielskiego w sumie typowe.

Mamy a to masę widoczkow kościołów z dronow, masę wywiadów z tego busaz gośćmi z którymi spokojnie można było usiąść przy stole i porozmawiać.

Malo przekonywujacy, marniutki film na którego emisję ani TVN, ani Polsat, w prime timeie dałby nawet dwóch kwadransow.

Większość postaci występuje pod nazwiskami, ale to tania odwaga. Molestujacymi byli głównie prowincjonalne klechy z wpływami właśnie sięgającymi gaci ministrantów.
„Tylko nie mów nikomu” teraz na TVN
„Tylko nie mów nikomu” teraz na TVN 17.05.2019, 23:20
Oglądam drugi raz. Teraz na TVNie.

Serio Pani pierwsza ofiara zupełnie mnie nie przekonuje. Kasa pojawiła się na horyzoncie, to zaczynają sobie przypominać.

Ten młodszy dalej, ten co odszedł z kapłaństwa wypadł lepie, ale "ofiary" tego staruszka i później Jankowskiego, to ewidentnie bieżąca polityka.

Sekielski zapowiada kontynuacje :), no ciekawe z czego skleci, bo tutaj mamy jedynie trzech oprawców na 90 minut filmu. Stąd efekciarstwo, zdjęcia z dronów, relacje jak podjeżdżali pod parafie :)

Słabym bym dziennikarzem, słabym jest dziennikarzem.
Jutro - tj sobota w TVP Info film Latkowskiego z 2004 roku o świeckch…
Jutro - tj sobota w TVP Info film Latkowskiego z 2004 roku o świeckch pedofilach ze świecznika z Dw.Centralnego 17.05.2019, 23:38
Teatralizacja „cierpienia” na całego w filmie Sekielskiego.

„Czy Jezus Chrystus dobierał się do małych dzieci?”

A kto to wie kwoko z KODu? Żyłaś wtedy? Ja nie. Wiem natomiast, że celibat jest sztucznym tworem ustanowionym w celu ograniczenia powstawania dynastii kościelnych. W XIII wieku.
Głównie chodziło o koncentracje majątków ziemskich, które swoją wielkością i potencjałem gospodarczym (ergo militarnym), zaczynały zagrażać władzy świeckiej. Mówiąc krotko, dynastie świeckie w państwach feudalnych nie chciały mieć silnej konkurencji ze strony Kościoła. A był w skali Europy potegą bo takie naloty na Bliski Wschód jakie organizują teraz USA co 10 lat, kler organizował co 2-3 lata.
I tłukli się tam na tyle sprawnie, że Jerozolima wielokrotnie była pod okupacją Rzymu.

Także celibat to jest jak teraz zakaz palenia zioła przy jednoczesnym handlu powszechnym tytoniem czy wódą. Marihuana jest nie czyni procenta takich szkód jak czysta gorzała spożywana regularnie. No ale produkcja marychy nie jest tak dobrze zewidencjonowana przez wspołczesną faktyczną władzę, że boją się, że nagle spadnie akcyza ktora jest znacznym wpływem do budżetu.
Ludzie zaczeli by chodować sobie na parapetach (bo to jest wydajna roślina), i przestać kupować w sklepach monopolowych flaszki z banderolą.

Wracając do pedofilskich „rewelacji” Sekielskiego.
Każdy kto był choć trochę przez kogoś / coś dotknięty czy skrzywdzony, nie w taki pewny sposób opowiada o traumie.

Na 30 lat będą teraz wsadzać ludzi, których pomówi 1-2 osoby.

PS Jutro w TVP Info stary film Latkowskiego (z początków wieku), na temat pedofilii celebrytów z Dworca Centralnego.

Gdy w tamtych latach zapytałem Grzegorza Miecugowa o ten film - bagatelizował, mówił, że jest moda na temat.

No tak. Natomiast gdy jakiś prowincjonalny klecha pomaca dziewczynkę to jest problem całego polskiego katolicyzmu.

Diaspora żydowska hihocze, a marni dziennikarze próbują zapisać się w historii.
Ajdejano
Ajdejano 11.05.2019, 17:52
Zarówno tak książka o Morawieckim, jak i te wypociny SE, to draństwo i chamstwo, wytoczone przeciwko premierowi, a właściwie przeciwko PiS-owi, które to PiS Morawiecki reprezentuje.
To jest właśnie ta "jewropiejskaja", konstytucyjna banda tzw. totalnej opozycji. Banda zwykłych ulicznych szumowin.
To zupełne dno. Szkoda słów.
Czy adpocja dzieci w Polsce może być zarzutem?
Czy adpocja dzieci w Polsce może być zarzutem? 10.05.2019, 18:49
Czytaliście dzisiejszy "Super Express"? Ja natknąłem się na to na stronie internetowej uchodzącej za opiniotwórczą ale też związanej z tą całą opozycją.
Otóż, gazeta "ujawnia", że dwójka dzieci premiera Mateusza Morawieckiego jest adoptowana. 7 i 9 lat mają obecnie...

Gdybyście byli w podobnej sytuacji, chcielibyście by cała klasa w podstawówce dowiedziała się od jakiejś otyłej KODziary która całe dnie siedząc na jakiejś samorządowej posadce w Łodzi czy tego typu miejsćie, głównie czyta tabloidy, a jej dzieciory przynioszą tego "newsa" do szkoły, że jesteście adopotwani?

Tak się w Polsce "broni" demokracji, tak się w Polsce staje w obronie konstytucji, tak się w Polsce promuje tolerancje przy oczywiście przy jednoczesny stanowczym NIE dla mowy nienawiści.

Jak to było? Po czynach ich poznacie? Właśnie widzimy, jak prowadzą kampanie. Każdy hak jest jest dobry. Nawet dzieci.
Ajdejano
Ajdejano 10.05.2019, 12:17
Do wpisu poniżej (na różowo): ten "dowcipny, sarkastyczny" wpis jest bardzo dobry.
Też dziękuję.
Tylko zawsze zastanawiam się, co oznacza na końcu zdań znak: ":)" . Nie z gruchy ni z pietruchy. Jak u ruskich.
Ajdejano
Ajdejano 07.05.2019, 09:02
Do wpisowicza na różowo: jeżeli tak się odnosisz do mnie, to czym ty jesteś ?! Ulżyło ci pod tym twoim wpisie ?

Poza tym - do Autora materiału: ukazywanie się tak chamskich wpisów, to nie tylko chamstwo tych robiących te wpisy, ale głównie chamstwo i celowe wstawianie tych wpisów przez administratorów mediów.
Wszystko zależy tylko od opcji danego administratora.
W naszym medialnym, polskim świecie - 90% mediów, to media zagraniczne, głównie niemieckie, wrogie obecnej Polsce, która nie ma ochoty (tak jak Tusk i jemu podobni) być podnóżkiem szwabów na czele z Anielką Merkelową.
Najlepszy przykład: onet.pl, który jest sterowany z zachodu. To widać jak na dłoni, jak się czyta serwis onetu.
:)
:) 07.05.2019, 22:46
Słynący z kultury wypowiedzi Forumowicz przeprowadził nas prze analizę rynku medialnego w Polsce :) Dziękujemy :)
Yhy
Yhy 07.05.2019, 08:11
Ten nauczyciel to kuzyn bilowej oboje czerwoni a jeszcze pracują i mają sie lepiej niż nie jeden pisowiec
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2019, 22:12
Do Autora materiału powyżej.
Wielu z nas ma serdecznie dosyć tego niby politycznego ujadania i najchętniej zostawiłoby ten medialny burdel w spokoju.
I tak robią wszyscy ci, którzy nie mają tej "społeczno-politycznej iskry".

Ja niestety, tak jak Autor materiału powyżej, też nieraz postanawiałem: dosyć tego pisania w różnych mediach, ten bajzel nie skończy się nigdy.

I mimo, że nieraz na tym forum byłem nazywany chamem i byłem straszony sądem, mimo to i tak w niektórych sprawach mnie korciło i korci nadal i musiałem i muszę te swoje trzy grosze wrzucić.
Jednak Admin tego forum w miarę dobrze pilnuje tej poprawności wpisów (chyba tylko u mnie jest zmuszany do wstawiania gwiazdek w niektórych moich wyrażeniach/wyrazach).

Jednak nigdy w innych mediach nie posunąłbym się do takich wpisów jak ten, o którym pisze Lord Lud.

O polskiej lewiźnie mam swoje zdanie, ale to nie znaczy, że mogę po chamsku nawrzucać np. Millerowi, Czarzastemu czy temu z damską torebką.
@
@ 07.05.2019, 01:23
Gwiazdki wstawiane są automatycznie matołku. Spróbuj napisać c.e.c.h.u.j.e bez kropek. Od cechy.
Za tysiąc złotych potrafią utopić człowieka w łyżce wody
Za tysiąc złotych potrafią utopić człowieka w łyżce wody 06.05.2019, 20:03
No cóż, Kaczyńskiemu można wytknąć wszystko.

Przez kilkanaście lat darto łacha, że nie ma żony i sugerowano, że jest gejem (Palikot przytaczał w tym kontekście wprost akta z IPN, gdzie ktoś miał tak zeznać. Ale reszta chichotała rozbawiona) Dziś promując się na paradach LGBTQ, mało który się przyzna, że chichotał, wspierał, a nawet inspirował. A to było przecież nie tak bardzo dawno.

Jeszcze parę late mu naczelny pismak Newsweeka - Michał Krzymowski toczył bekę z rzekomych romansów ojca Kaczyńskich. Dowodził również, że dzisiejsza postawa bliźniąt w polityce ma źródło we frustracjach matki (w chwili wydania książki na ten temat, staruszce nad grobem), frustracjach związanych z niezrobieniem doktoratu... No tak, bo bez tego nie można żyć. Do końca życia pracowała w instytucjach z nauką związanych. Podstawy materialne - no przede wszystkim - mieszkanie, mieli. Dzieciaki gdy już odchowała, też pełniły jakieś funkcje, że na życie spokojnie starczało. Jest rzeczywiście powód do resentymentów.

Także obyczajówka zależy przez kogo jest używana by była hejtem. Jeśli kogoś nie lubimy możemy do woli ludzi wyzywać dotykając ich najbardziej prywatnych spraw. Ale przede wszystkim na zdrowy rozum - jak z bieżącą polityką związanych?

Krzymowskiemu podłość jednak się nie opłaciła, gdy przestał walić w Kaczyńskiego, okazało się, że w Newsweeku Lisa przestał być potrzebny.


Czekam teraz z niecierpliwością na film Sekielskiego o pedofilii wśród kleru. Promocja wydawawała się silniejsza niż teraz, jeszcze w chwili - de facto prezener telewizyjny - nie miał jeszcze strony dokumentacji. Po insynujacjach (wobec kampanii Tuska), w "Władcach marionetek", nawet bez sądu sam przepraszał, zapowiada się kolejne pryknięcie.

No ale czekamy. Myślę, że z konkretów jedyne co tam będzie to "zarzuty" na podstawie oskarżeń po 20-30 latach wysuwanych przez rozczarowanych parafialnych pomagierów, którzy w "posłudze" w kościółku, upatrywali jakichś szans wygodniejszego życia, a rzeczywistość ich na szaro zaskoczyła. I to pewnie wobec prowincjonalnych wikarych, którzy mając 70-80 lat nie będą mieli już siły, ale i środków by bronić się po sądach.

W latach 90-tych był klimat do szybkich karier, wielu wierzyło, że będąc dzieckiem dekarza,kierowcy autobusu, sprzątaczki, w jednym pokoleniu mogą przeskoczyć do wyższej klasy społecznej. Bez studiów, bez latami zdobywanego doświadczenia. Wielu upatrywało takich szans w kościółku. Teraz mają często skrajnie odmienne poglądy. Ale czekamy.
w_p
w_p 07.05.2019, 08:08
Propsy!

Pozostałe