Wernisaż wystawy malarstwa Lecha Kozdroja

  • 10.05.2019, 08:10
  • Joanna Sztymelska
Wernisaż wystawy malarstwa Lecha Kozdroja
loadingŁaduję odtwarzacz...
W środę, 8 maja 2019 roku, w filii MOK Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy obrazów Lecha Kozdroja, wiceprezesa Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim, który na co dzień pracuje w sekcji plastycznej Miejskiego Centrum Kultury filia MOK/TUTW.

Zaproszonych na spotkanie gości powitała Katarzyna Goljat, kierownik filii MOK. Wstępem do wernisażu był krótki występ artystyczny w wykonaniu Beaty Dębowskiej i Agnieszki Dąbrowskiej - solistek Chóru Miejskiego ARTIS GAUDIUM. Wystąpiła także  Barbara Skawińska, która recytowała  Anny Lechickiej "Monolog szczęśliwy" i Sławomira Mrożka "Opowieść zbiega". 

Lech Kozdrój, utalentowany nie tyko plastycznie, ale też muzycznie zaprezentował wiązankę znanych przebojów. Na początek trzy melodie skomponowane przez Stanisława Moniuszkę, któremu poświęcony jest rok 2019 i którego dwusetna rocznica urodzin minęła właśnie 5 maja 2019 roku. Zagrał też kilka utworów Procol Harum, między innymi "Bielszy odcień bieli" czyli Arię na stronie G Jana Sebastiana Bacha. Była piosenka "To night" z musicalu "West Side Story", ale tez "Moon River" Louisa Armstronga. 

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe