Odczarowywanie obrazu

  • 10.05.2019, 09:54 (aktualizacja 10.05.2019, 09:59)
  • Mariusz Strzepek
Odczarowywanie obrazu
Jak wielu z Was zna kandydatów w nadchodzących Eurowyborach? Oczywiście poza nazwiskami byłych ministrów, czy też premierów? Na listach znajduje się też sporo mniej znanych nazwisk. Na przykład Izabela Walczak

Nie jest Pani politykiem, dlaczego zdecydowała się Pani wystartować w wyborach?

Chciałabym wnieść do polityki wartości takie jak honor, niezależność i suwerenność Polski w Europie. Startuję z listy Konfederacji, która połączyła środowiska wolnościowe i patriotyczne, którym propagandowo przylepia się od lat negatywne łatki; swoja kandydaturą chciałabym odczarować ten obraz.

Jakie ma Pani kwalifikacje, żeby ubiegać się o mandat europosła?

Z racji wykształcenia posługuję się biegle językiem angielskim, oprócz tego mówię po francusku, niderlandzku i niemiecku. Nie wyobrażam sobie jak w Parlamencie Europejskim mogłabym skutecznie działać bez znajomości choćby jednego języka, a znajomość dodatkowych bardzo ułatwia nawiązywanie relacji. Przez większość kariery pracowałam w międzynarodowych korporacjach, ‘sprzedawałam’ rozwiązania biznesowe klientom z całej Europy, wiem więc jak różne narodowości rozmawiają, współpracują i negocjują. Obecnie wykładam zarządzanie w języku angielskim na jednej z prywatnych uczelni wyższych w Łodzi.

Jakie będą Pani priorytety w Brukseli?

Przede wszystkim będę walczyć o to, żeby Unia zajęła się sprawami naprawdę istotnymi, czyli rozwojem gospodarczym wszystkich krajów unijnych, bez faworyzowania krajów ‘starej’ Unii i rozwiązaniami, które pomogą w walce z bezrobociem tym krajom UE, gdzie jest ono wysokie, a jednocześnie wypełnią lukę na rynkach pracy, gdzie brakuje pracowników. Po drugie, granice Unii muszą być szczelne, jestem zdecydowanie przeciwna niekontrolowanemu napływowi uchodźców. Podczas podróży po Europie miałam okazję zobaczyć dzielnice, których rdzenni mieszkańcy unikają bo są uważane za niebezpieczne; uważam, że powinniśmy z tego wyciągnąć wnioski.

Czym interesuje się pani poza pracą i polityką?

Bardzo lubię czytać książki, jestem fanką serialu Gra o Tron i interesuje się sztuką, min. dlatego leży mi na sercu kulturowy dorobek Europy. Dbajmy o naszą spuściznę opartą nie ma marksistowskich ideach, ale na filozofii greckiej, prawie rzymskim i etyce chrześcijańskiej. W wolnym czasie lubimy spacerować; Niebieskie Źródła w Tomaszowie i Lasy Spalskie to nasze częste ulubione trasy.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ryzyk
ryzyk 24.05.2019, 21:46
Jak ktoś chwali się swoimi przekonaniami religijnymi to jest z automatu skreślony. Wiara jako osobiste przekonania są publikowane na forach mediów to oznacza , że tej osobie raczej chodzi o koryto niż dobro.
m
m 31.05.2019, 13:50
tylko u ciebie jest skreślony
Wyborca
Wyborca 12.05.2019, 16:19
Bardzo interesująca kandydatura. Znajomość kilku języków obcych, wcześniejsze doświadczenie w pracy z obcokrajowcami, praca wykładowcy akademickiego - moim zdaniem Pani Walczak bardzo pozytywnie wyróżnia się z tłumu kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jeśli czegoś jej brakuje to tylko medialnego wsparcia a szkoda, bo jest szansa na godnego przedstawiciela a ściślej przedstawicielkę Polek i Polaków w PE. Mam nadzieję, że wyborcze szczęście jednak jej dopisze.
Chociaż oczywiście lepiej tak, niż faceta w alimenty wyrabiać.
Chociaż oczywiście lepiej tak, niż faceta w alimenty wyrabiać. 24.05.2019, 19:59
Bzdury. Dużo gadania bez konkretów.
"
Przez większość kariery pracowałam w międzynarodowych korporacjach, ‘sprzedawałam’ rozwiązania biznesowe klientom z całej Europy, wiem więc jak różne narodowości rozmawiają, współpracują i negocjują.
"

Identycznie rowniez na NaszymTomaszowie przed 5 laty lansowala niejaka Sylwia Koszarna. Teraz nie chce mi się tego robić, a i sama osobę znam mniej, ale z Koszrna po prostu popytalem wspólnych znajomych, o których wiedziałem, że mogą jej nie lubić.

No i wyszła żenada, powrót do Tomaszowa okazal się... Ach już nie chce się rozwodzić. Ona już nie kandyduje, a prywatnie nie interesuje mnie jej los.

W każdym razie jota w jotę tak sama mowa trawa. Koszarna też "całe dotychczasowe życie, spędziłam w korporacjach międzynarodowych"

Ktos to może potwierdzić?
Tak, LinkedIn

No i tyle. Cześć.Ajdejano
Ajdejano 10.05.2019, 22:14
Do "Milena": skarbie - jeśli już, to nie jestem nie "niemily", tylko "niemiły". Też kłopoty z językiem polskim ??
Ponadto: nie wiem czy jestem "agresywny i niemily zawsze", ale rzeczywiście i zawsze nie cierpię badziewia i wieśniactwa.

Pozdrowienia od chama.
Milenka
Milenka 10.05.2019, 23:15
jest poczucie, że życie się nie udało?
Numer 4 numer 7 numer 19... i klops
Numer 4 numer 7 numer 19... i klops 10.05.2019, 20:35
Dla mnie takie kandydatury to oznacza jedno: Łódzkie bez europosła spoza postkomunistów. Belka od nich wejdzie na pewno i jeśli będziemy głosować na takie - nie mówię, że niekompetentne (bo dlaczego?) - dziewczyny, to ze strony Wolnej Polski nie wchodzi nikt. Wchodzi Belka i Skrzydlewska od łódzkich cmentarzy.

U nas rozdrobienie elektoratu i w konsekwencji nikt. Alternatywa wobec postkomunistów, którzy na bank ubiją na przykład polskie firmy transportowe, jest tylko jedna.
To są najtrudniejsze dla prawej strony sceny politycznej wybory w Polsce.

Dziewczynie życzę mandatu najpierw w jakimś mieście lub powiecie potem Sejmik i jako ukoronowanie kariery Sejm RP. Jeśli ta cała Konfederacja się wcześniej nie rozleci. Nie życzę im tego, bo i sam głosowałem na Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich, ale to też jest miarą jakości przywództwa i uczciwości intencji poszczególnych działaczy. Liczy się tylko cała oganizacja. Własnymi rękoma wiadomo co można sobie zrobić w wieczorem przed komputerem.

Jedna partia, silne, jednoznaczne przywództwo. Oni to mają (Tusk), czy w europarlamencie będziemy mieli my?
Ajdejano
Ajdejano 10.05.2019, 14:32
Do "Zbuj Madey" :
angielski może znasz, ale jest problem, bo duże problemy masz z polskim .
W jednym, krótkim wpisie - cztery błędy.
Tak więc, bardziej pasujesz do "Nagórzyckich" okolic niż do UE i może już w tych okolicach zostań - co ? To ci wyjdzie na zdrowie - zwłaszcza psychiczne.
Milena
Milena 10.05.2019, 20:45
Dlaczego pan jest taki agresywny i niemily zawsze?
Zbuj Madey
Zbuj Madey 10.05.2019, 13:21
Ja też lubię "Grę o tron" znam angielski. Jestem nawet bardziej kompetentny, gdyż pochodzę z Nagórzyckich okolic chciałbym promować nasz region w UE.
Ajdejano
Ajdejano 10.05.2019, 12:09
Panie Mariuszu: pyta Pan p. Izabelę Walczak o jej kompetencje w kontekście UE i z Jej odpowiedzi wnioskuję, że ma Ona o wiele większe kompetencje od wielu obecnych gniotów-europosłów ze wszystkich partyjnych sitw.
Znajomość kilku języków obcych, praca w korporacjach o międzynarodowych kontaktach - czego chcieć więcej.
Natomiast, niektórzy obecni europosłowie i niektórzy kandydaci do następnej kadencji, mało, że nie znają żadnego z języków obcych, bo dla nich tylko nasz narodowy język polski jest - niestety- językiem obcym.

Pozostałe