Sprawy Ciężkie pod powierzchnią  

  • 11.05.2019, 12:33
  • Joanna Sztymelska
Spektakl profilaktyczny pt. "Pod powierzchnią" w wykonaniu Teatru ds.…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tomaszowskie Forum Trzeźwości, to cykl imprez, który na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez. W tym roku tematem przewodnim jest problem alkoholizmu wśród kobiet. To zjawisko obecne nie tylko w naszym mieście, chociaż liczne przypadki (np. tomaszowianki w zaawansowanej ciąży) nagłaśniały media o ogólnopolskim zasięgo. Dlatego też cykl wydarzeń w ramach tegorocznego Formu zatytułowano "Alkoholizm w szpilkach ".

Forum rozpoczęło się spektaklem teatralnym w wykonaniu Teatru ds. Ciężkich, prowadzonego przez Janusza Dziubałtowskiego. Grupa działa w naszym mieście już od kilku lat.  Aktorami są młodzi ludzie, często uczniowie tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem młodzież zaprezentowała spektakl profilaktyczny pt. "Pod powierzchnią". W plastyczny sposób zaprezentowano widzom skutki używania tzw.  dopalaczy. Na przedstawienie zaproszono uczniów tomaszowskich szkół. Na scenie wystąpili: Sandra Tokarska, Klaudia Kotynia, Wiktoria Szuwart,  Emilia Stańdo, Jakub Jodko oraz Rafał "Chmielu" Chmielewski, tomaszowski raper, autor tekstów i wykonawca piosenek w spektaklu.  

- Zaczęliśmy 10 maja, w piątek. Temat spektaklu, to uzależnienie od narkotyków i dopalaczy. Spektakl przygotował Młodzieżowy teatr ds. Ciężkich i jest tu mowa przede wszystkim o dopalaczach. Jest to ogromny problem w tej chwili. Po spektaklu odbył się panel dyskusyjny na temat uzależnienia od alkoholu i narkotyków wśród dzieci i młodzieży. Wiemy, że w Tomaszowie, ale nie tylko, problem alkoholowy i narkotykowy jest tak wielki, że praktycznie w tej chwili połowa młodzieży szkół średnich niestety zażywa alkohol - powiedział Janusz Dziubałtowski, autor scenariusz i reżyser spektaklu.

Czytaj także: Alkohol i narkotyki w Tomaszowie. Sytuacja jest dramatyczna

Organizatorem Tomaszowskiego Forum Trzeźwości jest Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pod patronatem prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Marcina Witko. Współorganizatorami są: Stowarzyszenie Abstynenckie "ALA", Stowarzyszenie Abstynenckie "AZYL",  Powiatowa Komenda Policji w  Tomaszowie Mazowieckim, Straż Miejska i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe