Z Serbii na Barlickiego 30

  • 12.05.2019, 13:21
  • Joanna Sztymelska
Koncert grupy Stray Dogg z Serbii w Barlickiego 30
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek, 10 maja 2019 roku, w restauracji Barlickiego 30, odbył się koncert grupy Stray Dogg. To drugi z serii koncertów, które będą organizowane w Barlickiego 30 we współpracy z Agencją Koncertową Borówka Music.

Wystąpił Dusan Strajnić czyli Dukat Stray - wokalista, kompozytor i autor tekstów.  Artysta początkowo występował sam, ale z czasem dołączyli do niego inni muzycy i obecnie grupa składa się z pięciu osób. Zespół ma na swoim koncie już cztery płyty, występuje w całej Europie. W Polsce koncertował już wcześniej cały zespół, Obecnatrasa koncertowa, to 12 koncertów w wykonaniu duetu muzyków. Pojawili się w piątkowy wieczór w Barlickiego 30.

Stray Dogg zadebiutowali w 2011 roku albumem „Almost” i od razu stało się jasne, że na Bałkanach narodziła się nowa gwiazda, która rozpoczęła grę muzyki innej niż typowa dla regionu. 

Idąc za ciosem, już rok później powstała kolejna płyta, „Fire’s Never Wrong”, a pozycja Stray Dogg była już w owym czasie tak silna, że udało im się pozyskać na sesję nagraniową samego Devendrę Banharta! Słynny bard z Los Angeles zaśpiewał gościnnie w utworze „Time”, który został zilustrowany odpowiednio poruszającym teledyskiem.

Współpraca z Devendrą zaowocowała zaproszeniami na największe festiwale na terenie byłej Jugosławii (EXIT, Mikser, MENT, Lake Fest, Love Fest, Sea Rock, Indirekt, American Night) oraz na koncerty i trasy w całej Europie (Niemcy, Austria, Włochy, Węgry, Czechy, Słowacja).Mimo, że zespół występował już kilkakrotnie dla wielotysięcznej publiczności, kameralne koncerty, dla niewielkiej liczby widzów, są dla nich dużą przyjemnością.

Ich ostatni album zatytułowany jest „Come Along Wind”.  Duet zagrał wspaniały, kameralny koncert dla tomaszowian.

Dukat Stray pozdrawia czytelników portalu NaszTomaszów.pl. 

Barlickiego 30 zaprasza na kolejne koncerty, które odbędą się już w najbliższym czasie: 5 czerwca wystąpi Seed Holden z Chorwacji, 21 czerwca Mirja Klippel z Finlandii  i 22 czerwca TEDDY JR z Holandii. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe