"Zwycięska Polska" z Janem Pietrzakiem

  • 13.05.2019, 00:10
  • Joanna Sztymelska
"Zwycięska Polska" - koncert Jana Pietrzaka
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę, 11 maja 2019 roku w sali kina "Włókniarz" w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert Jana Pietrzaka pt. "Zwycięska Polska".

Jan Pietrzak jest znanym satyrykiem, aktorem, autorem i wykonawcą licznych piosenek. Jest twórcą kabaretów "Hybrydy" oraz "Pod Egidą". W Tomaszowie artyście towarzyszyli: Andrzej Kołakowski i Bartosz Kurowski oraz "Kapela spod Egidy".

Publiczność wyjątkowo dopisała. Bezpłatne wejściówki, które można było odebrać w sekretariacie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim rozeszły się w ciągu kilku godzin.

Satyryk zgodził się dwukrotnie zagrać koncert w naszym mieście. W czasie obu występów sala kina "Włókniarz" była wypełniona po brzegi. Nic dziwnego, bo Jan Pietrzak jest artystą wyjątkowo dobrze znanym,.

Na zakończenie występu artysta zaśpiewał chyba najbardziej znaną swoją piosenkę zat. "Żeby Polska była Polską". Publiczność wysłuchała utworu na stojąco i śpiewała razem z muzykami. 

Po koncercie można było zakupić ostatnia książkę Jana Pietrzaka, która została wydana w osiemdziesiątą rocznicę urodzin artysty pt. ”Z PRL-u do Polski. Osiemdziesiątka pana Janka". Autor chętnie wpisywał dedykacje i fotografował się z osobami, które przyszły na koncert.
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 15.05.2019, 15:34
Do "Pycha i Szmal": chcesz pokazać, że jesteś taki O.K. i hej - tomaszowski cwaniaczku?
Piszesz wieśniaku o J. Pietrzaku "pseudo artysta" ?!
Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego - jaki ty jesteś ćwok. No, ale to już twój ból - palancie.
Pycha i Szmal.
Pycha i Szmal. 14.05.2019, 20:58
Czy to nie jaki Węgrzynowski zasłania cały obiektyw,że tego pseudo artysty nie widać ?
AK-47
AK-47 15.05.2019, 12:42
No patrz Pan....Przez 50 lat Naród walił drzwiami i oknami na występy tego jak Go Pan nazwałeś "pseudo artysty"...Nie tylko zwykli ludzie ale i artystyczna i nie tylko elita....I się nie poznali? A tu proszę!....Po występie w Tomaszowie p. Pycha i Szmal dokonał odkrycia....
?
? 14.05.2019, 21:40
To co robisz to nie jest mowa nienawisci?

Pietrzak jest artysta ktory bez grosza od samorzadu Warszawy utrzymuje sie z wystepow przesz przeszlo 50 (piecdziesiat), lat.
AK-47
AK-47 15.05.2019, 12:45
To nie jest mowa nienawiści....Takowa nie istnieje.
u-ważny
u-ważny 14.05.2019, 10:46
Zdjęcie nr 3 pokazuje jedną ciekawą rzecz - w kadrze mnóstwo ludzi w mocno senioralnym wieku i ani jednego młodego człowieka. Przypadek?
Paweł
Paweł 14.05.2019, 08:45
Ciekawe, skąd obecni na koncercie wiedzieli o takiej imprezie? Ja jakoś nigdzie wcześniej nie widziałem żadnej informacji na ten temat.
Niejestemrobotem
Niejestemrobotem 13.05.2019, 15:20
"Publiczność wyjątkowo dopisała. Bezpłatne wejściówki, które można było odebrać w sekretariacie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim rozeszły się w ciągu kilku godzin."
Czy impreza "gwiazdora" finansowana z kasy publicznej?
AK-47
AK-47 14.05.2019, 14:13
Miałem okazję parę lat temu być na koncercie i poznać tego, jak go nazwałeś "gwiazdora"....To sympatyczny człowiek o wyrazistych poglądach...Pieniądze zarobione na takich koncertach przeznacza na Fundację Jana Pietrzaka Towarzystwo Patriotyczne. Towarzystwo Patriotyczne zbiera pieniądze na budowę Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej....
znawca tematu
znawca tematu 14.05.2019, 10:52
A dlaczego słowo gwiazdor ująłeś w cudzysłów? Czy Jan Pietrzak nie jest gwiazdorem bez cudzysłowu?

Pozostałe