Msza "Ostatniej szansy" w kościele pw. św. Rodziny

  • 14.05.2019, 12:13
  • Joanna Sztymelska
Msza "Ostatniej szansy" w kościele pw. św. Rodziny
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę, 12 maja 2019 roku, w kościele pw. św. Rodziny odprawiona została pierwsza w tym miesiącu msza "Ostatniej szansy".

- Msza święta "Ostatniej szansy" odprawiana jest dwa razy w miesiącu, w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, w kościele Świętej Rodziny przy ulicy Niskiej 81 o godzinie 19.30. Księża Filipini zapraszają na tę eucharystię wszystkich tomaszowian. Ponieważ jest ona przygotowana przez młodzież naszego Oratorium, a więc w sposób szczególny adresowana jest do osób młodych. Jednak wszyscy sa na tej eucharystii mile widziani. Nazwa prowokuje. "Ostatnia szansa",  jest ostatnią możliwością skorzystania z eucharystii w niedziele w naszym mieście. A więc stąd jej nazwa, zapożyczonaz Wrocławia, od księży Dominikanów  - mówi ksiądz Grzegorz Chirk 

Na niedzielnej, wieczornej mszy rozdane zostały dyplomy wszystkim, którzy w kwietniu wzięli udział w Nocnej Drodze Krzyżowej. Uhonorowano 50 osób, z czego 35 przeszło aż 43 km. Organnizatorzy podkreślają, że nie odległość sie liczyła, ale bajważniejszy był sam udział w marszu.

Prócz tego na mszę zaproszony został ojciec Piotr, czarnoskóry kapłan ze szkoły "Klub szczęścia", który mówił o zajęciach w szkole i potrzebach placówki, w szczególności na naprawę klimatyzatora, bez którego nie mogą odbywać się zajęcia dla dzieci. 

Na kolejna msze "Ostatniej szansy" księża zapraszają 26 maja 2019 roku o godzinie 19.30.

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe