×

Co wolno "wojewodzie", to nie Tobie...

  • 14.05.2019, 12:49
  • Mariusz Strzepek
Co wolno "wojewodzie", to nie Tobie...
Nasi czytelnicy alarmują, że na skrzyżowaniu ulic Wschodniej oraz Grunawaldzkiej w ostatnich dniach pojawił się ogródek gastronomiczny, który utrudnia poruszanie się osobom pieszym. Widoczny na fotografiach obiekt znajduje się w pasie drogowym, należącym do miasta. Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta, przedsiębiorca, do którego należy nieruchomość, nie wystąpił o wydanie zgody na zdjęcia pasa drogowego, więc obiekt stanowi samowolę budowlaną. O sprawie powiadomiliśmy Straż Miejską, która dokonała w tym miejscu kontroli, potwierdzając posiadane przez nas informacje. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że mamy w tym miejscu do czynienia z dosyć ruchliwym skrzyżowaniem, na którym widoczność jest ograniczona, wytyczono tu linie autobusów komunikacji miejskiej. Nie ma ta strefy zamieszkania, ani żadnego ograniczenia w ruchu samochodów. Ogródek więc w żadnym razie nie powinien się tu pojawić. Mieszkańcy okolicznych domów zwracają też uwagę na zachowanie przedsiębiorcy, który często blokuje chodnik swoimi samochodami, zmuszając pieszych do schodzenia na jezdnię, a także jeździ ulicą "pod prąd". Jak twierdzą policja i straż miejska w konfrontacji z właścicielem firmy pozostają bezsilne.

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gena
Gena Wczoraj, 15:39
Ogtódek już pracuje pełną parą BEZSILNI sobie szybko poradzili. Panie redaktorze, a może jakaś konkluzja, jakieś podsumowanie po Pana artykule?
Ajdejano
Ajdejano 2 dni temu, 23:27
Do "klijentka" (na różowo): chyba nie bardzo do szkoły chodziłaś, ale na pewno na szkołę kamieniami rzucałaś. Dlaczego tak myślę ?
Bo, gdybyś chodziła do szkoły, to nie pisałabyś
"kijentka", "klijentów" , tylko: klientka, klientów.
z Polnej
z Polnej 17.05.2019, 12:35
Kącik Gastronomiczny jest super, skorzystaliśmy już.
BENEK
BENEK 17.05.2019, 09:21
właśnie jechałem do pracy i co widzę?!?!; parasol rozłożony, krzesełka rozstawione czyli BARISOŁPEN czytaj POZAMIATANE.
klijentka
klijentka 17.05.2019, 09:43
Dla dobra swych wiernych klijentów smakoszów wyśmienitych wędlin czyni się wszystko nawet parasol pod sklepem ze soliczkami i fotelikami.
benek
benek 17.05.2019, 10:54
dziad swoje i baba swoje. niech robi tylko zgodnie z przepisami, zgodnie z prawem, a nie "co wolno wojewodzie to nie Tobie..."
Benek
Benek 17.05.2019, 05:18
Zwróćcie uwagę na drzewo na zdjęciu które wyrosło na chodniku przy samym przejściu dla pieszych uniemożliwiając przejście. A po tym skrzyżowaniu manewrują MZT-ki i jak pieszemu się coś stanie (jak na Warszawskienj na przykład) to winny jest kierowca, a to nie on tam wpakował to drzewo i stworzył zagrożenie dla przechodniów. I włodarze tego miasta i służby odpowiednie tutaj też są BEZSILNE?
Grześ
Grześ 17.05.2019, 06:23
Drzewo nie wyrosło samo jak chwast, tylko je wsadzono w tym miejscu. I rzeczywiście stwarza śmiertelne zagrożenie dla przechodnia.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 15.05.2019, 22:53
Panu D można wszystko bo jak się kilka razy do roku robi imprezy panu prezydentowi i jego elicie to nie trzeba bac się jakiejś straży miejskiej !!
sprawiedliwy
sprawiedliwy 16.05.2019, 17:58
PAN D jest wiodącym przedsiębiorcą w naszym mieście i należy mu się szacunek. Oby więcej takich było w Tomaszowie!
Gorszy sort
Gorszy sort 16.05.2019, 20:04
Ha,ha,ha !!! Dobry dowcip !!
Gena
Gena 16.05.2019, 19:11
Więc to właśnie nie kto inny tylko wiodący przedsiębiorca powinien robić wszystko zgodnie z przepisami, zasadami czyli PRAWEM i wtedy tak należy mu się szacunek.
Ajdejano
Ajdejano 15.05.2019, 17:56
Do AK-47: zupełna racja. Z g.... nigdy nie zrobisz złota. Nawet i w trzecim pokoleniu.
Ajdejano
Ajdejano 15.05.2019, 15:01
Do AK-47: doszło, zarówno do tego niepoprawnego dorobkiewicza, lokalnego cwaniaczka za dychę, jak i do urzędasów.
No i co z tego, że do nich doszło ?! A - jajco !
Oni te wszystkie uwagi mają w głębokim poważaniu.
Ja też słabo widzę przyszłość naszej Ojczyzny.

PS. te nasze utyskiwania na to dziadostwo - powodują u nich jedynie pusty śmiech.
AK-47
AK-47 15.05.2019, 17:17
Bo garnitur, proszę Pana, dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu....
AK-47
AK-47 15.05.2019, 12:31
Dorobienie się majątku to chwalebna rzecz. Ktoś kto się go dorobił staje się w pewnym sensie wzorem dla innych. Świadomość bycia wzorem powinna stanowić o mentalności. Innymi słowy ludzie którzy doszli do pieniędzy stając się elitą winni zachowywać się odpowiednio...czyli w pierwszym rzędzie legalizm w działaniu, kultura zachowania, pozytywny stosunek do ludzi....etc. Nie wiem czy w powyższym przypadku doszło do jakichkolwiek naruszeń prawa czy też nie. Jeśli nie doszło to właściciel powinien pokazać jak najszybciej dokumenty. Jeśli doszło to UM powinien wyegzekwować prawo. Leży to (no przynajmniej powinno) w żywotnym zainteresowaniu obu stron aby uciąć domysły w stylu: "co wolno wojewodzie....", "bogatemu wolno więcej"....itp. Bo jeśli mamy mieć elitę wyznającą zasadę: "a co oni mi mogą..." lub urzędników: "Ja tu rządzę..." to słabo widzę przyszłość Naszej Ojczyzny....
stały klient
stały klient 15.05.2019, 11:00
nie ma gdzie parkować samochodów jak jadę na zakupy a tu taki pasztet muszę szukać innego sklepu a może to przenieś do parku obok i po sprawie
Deko
Deko 15.05.2019, 09:55
A ja myślałem że będą tańce na tych dechach he
amunaki
amunaki 15.05.2019, 08:06
Bardzo fajny pomysł !!!!, szkoda tylko że realizacja w kiepskim stylu , można to zrobić było na legalu , a tym bardziej że wiadomo nie od dziś ze Pan D ma wielu wielbicieli , tuż pod nosem , mendy społeczne co tylko czekają żeby na czymś przydybać, donosik tu , donosik tam, pseudo biznes rodem z PełO !!!!
Gena
Gena 15.05.2019, 13:08
no właśnie: "zrobić na legalu" i po sprawie. nie ma artykułu "co wolno wojewodzie to nie Tobie..." nie ma "mend społecznych", a tak to jest biznes chyba z rodem z PiS (nasz to mu wolno)
bdk
bdk 15.05.2019, 06:33
Co za społeczeństwo... Najchętniej utopili by w łyżce wody, jak ktoś się wychyli z szeregu i zrobi coś nowego. Najlepiej by było jakby powstał tam sklep monopolowy, kościół i jeszcze jakiś pomnik w jednym. I wtedy problemu by nie było.
Gena
Gena 15.05.2019, 07:49
możesz robić WSZYSTKO tylko zgodnie z PRAWEM (czytaj tytuł artykułu). Parking na chodniku, drzewo na chodniku lub przejściu dla pieszych, samochody zaparkowane na przejściu dla pieszych, jazdy "pod prąd", a pośrodku autobusy MZK (znowu ktoś musi np.zginąć lub zostać rannym?!?!). Przecież to podobno najlepszy przedsiębiorca w TM. WSTYD
FERUCZJO
FERUCZJO 14.05.2019, 22:49
trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby coś takiego wymyślić i zrobić tuż przy samym przejściu i do tego drzewko oczy można sobie wybić może ktoś przytnie te gałęzie bo trudno przejść wysokim, właściciel niskiego wzrostu to i tak nie zauważy
Maly
Maly 14.05.2019, 21:51
Zgadzam się z komentarzami.Zastanawia mnie tylko , że ktoś temu Panu wydał zezwolenie na prowadzenie takiego obiektu w miejscu gdzie mieszkania są w tak bliskiej odległości. I prawdą jest , że od piątku jesteśmy narażani na wrzaski ,krzyki i muzykę.Moze jednak ktoś się tym zainteresuje.???.
JaPa
JaPa 14.05.2019, 19:40
Szkoda że tak okazały obiekt nie pobudowano na Placu Kościuszki, gdzie w dalszym ciągu straszy urywajacy się balkon od posesji. Nie czepiajcie się pomysłodawcy dobrze że są tacy jeszcze w naszym mieście, przynajmniej robi coś aby upiększyć nasze miasto.
Tom
Tom 15.05.2019, 05:06
Tak, łamie prawo.
varan
varan 14.05.2019, 19:38
W normalnym kraju gostek powinien dostać 24 h na likwidację samowoli, a jeśli tego nie zrobi, powinien przyjechać spychacz i załatwić sprawę w 1 minutę włącznie z samochodami które zastawiają przejście, jak ten dostawczak. Oczywiście cała akcja na koszt łamiącego prawo.
ktos
ktos 14.05.2019, 18:26
To nie jedyna samowola tego Pana.Mieszkać. w pobliżu tego obiektu to koszmar.Zaczyna sie już w piatek.Muzyka dudni na całego.Nikogo nie interesuje że są osoby które pracują i muszą iść rano do pracy.
Tomasz
Tomasz 14.05.2019, 18:13
W mieście prawych i sprawiedliwych SAMOWOLA BUDOWLANA? służby BEZSILNE? to się w głowie nie mieści!
KrzaK
KrzaK 14.05.2019, 17:56
A Jerozolimska to moze jest niby szersza dla autobusu? Jeszcze gorsza. Poza tym, jakos na przystanek na pl. Kosciuszki trzeba dojechac, a to jest najkrotsza droga.

Pozostałe