Czekamy na nieszczęście?

  • 14.05.2019, 20:59 (aktualizacja 14.05.2019, 21:40)
  • Mariusz Strzepek
Czekamy na nieszczęście?
Na załączonych zdjęciach widać w jak katastrofalnym stanie jest rondo im. gen Władysława Andersa u zbiegu ulic: Legionów, Norberta Barlickiego, Szerokiej i Elizy Orzeszkowej. Nasi czytelnicy pytają: czy musi dojść do nieszczęścia, by Zarząd Dróg Powiatowych zdecydował się na dokonanie niezbędnych napraw. Wymaga ich nie tylko pas najazdowy wykonany z granitowej kostki, która obecnie luzem poniewiera się w obrębie skrzyżowania (nie jest trudno sobie wybobrazić co stanie się, kiedy na taki "kamień" najedzie ciężarówka i wystrzeli on jej spod koła niczym pocisk). Remont potrzebny jest także murkowi okalającemu wyspkę (zwaną też kopcem kreta).

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Usterka została bardzo szybko naprawiona
Usterka została bardzo szybko naprawiona 21.05.2019, 06:25
Nie mam niestety zdjęć, ponieważ wczoraj, ze względu na pochmurną pogodę zabrałem jedynie prostą komórkę na rower, ale jest pod wrażeniem jak szybko służby naprawiły ten uszczerbek w rondzie wybudowanym przed 2014 rokiem.

Kostka uzupełniona, murek podmurowany.

Nie pracuje w żadnej ze służb, ani w żadnej instytucji samorządowej, ale zmiany na lepsze trzeba nagłaśniać, bo motywują do codziennej pracy i są wzorem dla poprzedników.

Po prostu dziękuję i brawo.
Ajdejano
Ajdejano 17.05.2019, 13:41
Do "Współczującego": otóż - wiele lat pracowałem w różnych urzędach na różnych stanowiskach i dlatego doskonale wiem, jakie jest merytoryczne podejście urzędników do projektów budowlanych z powodu słabego przygotowania fachowego tych urzędników oraz w zderzeniu z oczekiwaniami różnych ważniaków - szefów tych urzędników, czyli: wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów.
To podejście jest następujące: przedstawił wykonawca taki nierealny kosztorys, to niech się później martwi.

Również wiele lat byłem wykonawcą robót i doskonale wiem, jak wykonawca, który nie ma roboty, wycenia projektowe roboty do przetargu. Dopiero w trakcie wykonywania wygranego przetargu zaczynają się schody.

I w ten sposób - kółko się zamyka.
Startowałeś kiedykolwiek w jakimkolwiek przetargu ? Jeśli nie, to nie masz pojęcia,
o czym ja piszę i dlatego, po prostu nie wcinaj się między wódkę i zakąskę.
heniek
heniek 16.05.2019, 00:53
Ronda stawiają niczym pomniki, w stylu europejskim wylać farbę zrobić koło i efekt ten sam jak na białobrzegach
Ajdejano
Ajdejano 15.05.2019, 15:22
Wpisowicz "Meteor"jest najbliżej prawdy. Jednak winni są:
1. Najpierw Inwestor (miasto, powiat), bo nie dopilnował, aby te ronda, przeznaczone dla ruchu ciężkiego, były tak zaprojektowane, aby tiry nie musiały wjeżdżać na środek tych rond.

Ten brak dopilnowania odpowiedniego kształtu ronda na etapie projektu wynika z niekompetencji urzędników. Dlaczego ? A no dlatego, że w urzędach pracują nie fachowcy, tylko odpady. Prawdziwi fachowcy, albo mają swoje biura projektowe, które nie podlegają żadnemu "polytycnemu": wójtowi, burmistrzowi, prezydentowi, staroście, albo są szefami firm wykonawczych, które też nikomu nie podlegają.

2. Wykonawcy, którzy są pod finansową "kreską" i w przetargach biorą wszystko, aby złapać parę groszy. Oni mają w *** jakiekolwiek standardy jakości swoich robót,
tak jak i ich inspektorzy nadzoru inwestorskiego (czytaj: miejscy i powiatowi urzędnicy) i podpisują każdy papier, aby tylko złapać parę groszy.

I potem widzimy takie obrazki - jak powyżej.
Współczujący.
Współczujący. 15.05.2019, 17:08
Obrażasz Ty "wszechwiedzący" ludzi o których nic nie wiesz, wszystkich mierzysz jedną, swoją miarą. Na wszystkim się znasz 😂. Sprawiasz wrażenie człowieka sfrustrowanego, który lubi oceniać wszystkich wokół a powinien zacząć od siebie. Rozumiem że masz w życiu tyle osiągnięć że brakuje Ci półek na puchary. Od mielenia ozorem jeszcze nic się nie poprawiło. Ty nie lubisz zwyczajnie ludzi. Przepraszam. Siebie lubisz. Nie, chyba też jednak nie. Zdrowia życzę.
Meteor
Meteor 14.05.2019, 23:08
To nie PO jest winne tylko przedargi, ma byc jak najtaniej, sam staruje w przetargach dla miasta i wiem z czym to się je, za PO startowaly rodzime firmy teraz nawet z Gdyni startują do nisko budżetowych przetargów a jak awaria to nie przyjadą bo się nie opłaca, i oglaszany jest nowy przetarg na naprawę mimo ze firma udzieliła gwarancji, a płacą za to podanicy naszego pięknego miasta...
m&m
m&m 15.05.2019, 06:46
Taka gwarancja polega raczej właśnie na tym, że się zatrzymuje na parę lat część wynagrodzenia gdyby ktoś nie chciał naprawić. Więc kasa na to powinna teoretycznie być. Takie zapisy były pewnie w umowie na 99%.
pisior
pisior 15.05.2019, 00:03
Tak tak. I znów PO jest niewinna. Przecież te przetargi organizowali Kaczor z Macierewiczem i Rydzykiem, nie?
tom
tom 15.05.2019, 09:57
Tak , tak , to ONI i to w nocy
Jan Łasica
Jan Łasica 15.05.2019, 07:39
No podobno właśnie tak. Wydali tajny dekret dotyczący jakości stosowanych materiałów budowlanych i technologii robot a ich zanospirowane we wszystkich urzędach bojówki zadbał o realizację wytycznych. W ten sposób wskazują na iluzoryczne zaniechania po i pomniejszają olbrzymie sukcesy ich rządów. Takie spryciarze mówię Ci.
pln
pln 14.05.2019, 22:10
Po co robić te pola najazdowe z kostki skoro wiadomo, że jak najedzie na nią załadowana ciężarówka to ją powyciąga
Adam
Adam 14.05.2019, 21:37
Ten fragment będzie naprawiony proszę o cierpliwość
Szkoda
Szkoda 14.05.2019, 21:34
Tak Platforma odnawiala nam miasto. Wszystko sie sypie po niespelna 5-6 latsch. Slabe materialy, partacze projekty, zero pojecia o warunkach w danym miejsu.

Komu podziekowac? Wydaje sie oczywiste. Dzisiaj wszystko trzeba podnosic od nowa.

pln
pln 14.05.2019, 22:13
Co ma Platforma z budową ronda? Czy Ty myślisz, że oni mieli jakiś wpływ na budowę ronda? A kto jest winny tego, ze pasy zieleni na ulicy warszawskiej są porozjeżdżane przez samochody?
Paweł
Paweł 14.05.2019, 22:31
Te błotnisto-gliniaste fragmenty ziemi porośnięte zwykle chwastami nazywasz "pasami zieleni"? Niezły jajcarz z ciebie. Poza tym nie broń sprawy nie do obronienia - taki, a nie inny kształt Warszawskiej zawdzięczamy właśnie Platformie, która miała większość w poprzednim sejmiku łódzkim i to ona stoi za tak niepraktycznym szkaradztwem. Wszak ul. Warszawska to fragment drogi wojewódzkiej, więc miasto nie miało wpływu na to, co nam narzucili "yntelygenci" z PO...
pln
pln 15.05.2019, 15:01
Już widzę jakby PIS zrobiło to lepiej. Jakby ktoś o to dbał to by nie były zarośnięte. A skoro PIS jest teraz przy władczy to skontaktuj się z nim niech wykonają to lepiej.
głosuję na PiS
głosuję na PiS 16.05.2019, 16:42
Jak PO wymyślila pasy zieleni, to niech o nie dba. PiS takiego idiotyzmu zabijajacego handel i usługi na Warszawskiej z pewnoscia by nie wymyślił. Tylko pełowska yntelygencja ma takie pomysły.

Pozostałe