Fizyka pasją uczniów z Dwunastki

  • 15.05.2019, 21:03 (aktualizacja 19.05.2019, 16:00)
  • Mariusz Strzepek
Fizyka pasją uczniów z Dwunastki
Uczniowie z Dwunastki jako jedyni w Tomaszowie Mazowieckim wzięli udział w projekcie "Fizyka - pasja-społeczeństwo" realizowanym na podstawie wniosku nr POWR.03.01.00-00-T169/18 ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet III: Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Centrum Edukacji Obywatelskiej jest największą polską organizacją pozarządową działającą w sektorze edukacji. Od blisko 25 lat zmienia polską szkołę i konsekwentnie pracuje na rzecz tego, by młodzi ludzie uczyli się mądrzej i ciekawiej, a praca nauczycieli i nauczycielek była bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Wprowadzają do szkół nowoczesne metody nauczania oraz prowadzą programy, które pomagają młodym ludziom zrozumieć świat, rozwijają krytyczne myślenie, wiarę we własne możliwości, uczą przedsiębiorczości i odpowiedzialności, zachęcają do angażowania się w życie publiczne i działania na rzecz innych.

W dniu 13 maja 2019 r. uczniów z klasy 4 odwiedziła pani dr hab. Barbara Piętka - fizyk z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wspólnie z dziećmi przeprowadziła kilka różnorodnych doświadczeń mających na celu zilustrowanie w prosty sposób tegorocznych odkryć z dziedziny optyki. Pani doktor wyjaśniła, czym różni się światło laserowe od światła żarówki. Uczniowie dowiedzieli się jak działa soczewka w oku. Samodzielnie przepuszczali białe światło przez pryzmat, a także mogli zobaczyć przenikanie światła laserowego przez światłowód. Mieli także okazję podejrzeć dafnie - żyjątka w kropli wody. Te niecodzienne zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe