Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

  • 17.05.2019, 08:49 (aktualizacja 20.05.2019, 12:29)
  • Materiał zewnętrzny
Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?
Dla wielu mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego nastał czas intensywnych przygotowań do urlopu. Kojarzą się one głównie z zakupem biletów lotniczych, rezerwacją hotelu i opracowywaniem planu zwiedzania. Należy w nich uwzględnić jeszcze jedną równie ważną rzecz: zakup ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne to najlepsza ochrona na czas podróży – krajowej lub zagranicznej. Skutki licznych nieprzewidzianych zdarzeń każdego mogą dotkliwie uderzyć po kieszeni. Ryzyka nie da się wykluczyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zabezpieczyć się przed konsekwencjami przykrych zdarzeń. Niektóre osoby jednak rezygnują z nabycia ubezpieczenia, ponieważ są przekonane o wysokich kosztach. Tymczasem polisy turystyczne w Polsce są jednymi z najtańszych w Europie, a w porównaniu np. z kosztami leczenia za granicą stanowią niewielki odsetek budżetu na podróż.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia turystycznego?

Zanim porównasz ubezpieczenia podróżne online w rankomat.pl, warto przekonać się, co wpływa na ich cenę. W pierwszej kolejności wypada zaznaczyć, iż wybór ubezpieczenia jest indywidualną sprawą. Wysokość składki towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają na podstawie bardzo wielu wytycznych takich jak:

· kierunek podróży,

· termin wyjazdu i jego charakter,

· wiek i stan zdrowia osoby zgłaszającej się do ubezpieczenia itp.

W praktyce oznacza to dokładnie tyle, że każdy potrzebuje innej polisy. Do czynników zwiększających ryzyko zaliczają się m.in. wiek (polisy dla osób 65+ są droższe), sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka oraz choroby przewlekłe.

Mówiąc o cenach polis turystycznych, nie sposób nie wspomnieć o dwóch niezwykle istotnych kwestiach – sumach gwarantowanych i zakresie ubezpieczenia. Im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym wyższa cena polisy, niemniej staje się ona również bardziej skuteczna – obejmuje więcej zdarzeń.

Suma gwarantowana natomiast to kwota, do której ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność finansową – jeśli zatem koszt likwidacji szkody przekroczy ten limit, ubezpieczony opłaca różnicę z własnej kieszeni. Stąd też niskie sumy gwarantowane nie leżą w jego interesie. Wniosek z tego taki, że przy wyborze najtańszego ubezpieczenia trzeba zachować rozwagę – niska składka jest rzecz jasna przyjazna dla kieszeni, lecz może okazać się niewystarczająca i narazić ubezpieczonego na niemałe wydatki.

Ubezpieczenie turystyczne – podstawowe elementy

Wybór oferty dostępnej na https://rankomat.pl/pzu/ubezpieczenia-turystyczne lub jeszcze innej powinien być zdeterminowany nie tylko omówionymi powyżej aspektami. W skład każdej, nawet najtańszej polisy powinny wchodzić:

· ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu medycznego (opieka medyczna za granicą jest bardzo droga – w uproszeniu można stwierdzić, że im odleglejszy kierunek, tym kosztowniejszy pod tym kątem,

· ubezpieczenie NNW (w jego ramach można ubiegać się o rekompensatę za krzywdy, cierpienie i straty doznane wskutek nieszczęśliwego wypadku),

· OC w życiu prywatnym (przyda się, gdy to ubezpieczony będzie odpowiedzialny za spowodowanie szkody),

· ubezpieczenie bagażu.

Wspomniany wcześniej zakres ochrony warto poszerzyć o rozmaite dodatki, np. w razie potrzeby o ubezpieczenie chorób przewlekłych, opóźnionego lotu, sportów wysokiego ryzyka czy ekstremalnych.

Chcesz zaoszczędzić? Porównuj oferty!

Kupując najtańsze ubezpieczenie turystyczne, należy przy pomocy kalkulatora ofert porównać minimum kilka różnych polis. Zakup ubezpieczenia online pozwala zaoszczędzić czas i udowadnia, że ochrona ubezpieczeniowa nie jest droga. W najtańszym wariancie polisa dostępna jest od 2,5 zł za jeden dzień. Za ubezpieczenie dla jednej osoby na tygodniowy wyjazd do Chorwacji trzeba zapłacić od ok. 20 zł do nawet 141 zł.

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne to podstawowa ochrona na czas podróży. Poszerzenie zakresu ochrony to dodatkowy wydatek, ale jak pokazuje praktyka, naprawdę opłaca się zapłacić nieco więcej i zyskać kompleksowe zabezpieczenie, a także komfort i spokój podczas urlopu.

Materiał zewnętrzny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monia
Monia 19.05.2019, 13:51
Kiedyś chodziłam do biur i dokonywałam zakupu stacjonarnie. Teraz muszę przyznać, że chyba z wygody, kupuję ubezpieczenie online. Korzystam z porównywarki KioskPolis. Mają fajny wybór. Dla mnie super opcja!

Pozostałe