Medaliści Olimpijscy przyjadaą do Tomaszowa już dzisiaj

  • 17.05.2019, 09:26 (aktualizacja 20.05.2019, 12:29)
  • Mariusz Strzepek
Medaliści Olimpijscy przyjadaą do Tomaszowa już dzisiaj
Medaliści olimpijscy Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik będą gośćmi specjalnymi rajdu rowerowego, który odbędzie się w piątek na trasie Tomaszów Mazowiecki – Spała. Impreza zakończy się na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale.

– Chcemy promować aktywny styl życia wyciągając ludzi z domów i pokazując, że ci olimpijczycy, którzy już wiele lat nie są czynnymi sportowcami, wciąż są aktywni. Warto brać z nich przykład – mówi Waldemar Wendrowski, dyrektor COS w Spale.

W rajdzie pod hasłem „Rowerem po zdrowie od juniora do seniora” może wziąć udział każdy. Wśród uczestników będą członkowie z klubów seniora i wielu stowarzyszeń, ale także osoby indywidualne. Tempo jazdy będzie dostosowane do najstarszych uczestników. Zbiórka uczestników planowana jest przy Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim do godz. 13.30, a zapisywać będzie się można od godz. 13.

Wśród uczestników pojawią się wielcy przed laty polscy kolarze – srebrny i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Montrealu oraz mistrz świata z 1975 roku Mieczysław Nowicki, a także dwukrotny mistrz świata z 1973 i 1975 roku oraz srebrny medalista igrzysk w Montrealu Tadeusz Mytnik.

– COS w Spale to nie tylko miejsce dla profesjonalnych sportowców, ale także dla wszystkich miłośników sportu. Na terenie naszego ośrodka jest zbudowany punkt odpoczynku rowerów, gdzie można dopompować opony, przeprowadzić małe naprawy, czy napełnić bidony wodą z czystego źródła. Ten rajd to również szansa na poznanie naszego ośrodka, bo będzie można go obejrzeć i poznać bogatą ofertę rehabilitacyjną – dodaje Wendrowski.

Zakończenie rajdu w Centralnym Ośrodku Sportu planowane jest na godz. 17. Impreza, która jest organizowana przez spalski COS wspólnie z Ludowym Klubem Kolarskim Start i Fundacją Zatrzymać Czas, finansowana jest z Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe