Na rowerach z Olimpijczykami: Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim

  • 19.05.2019, 08:15
  • Joanna Sztymelska
Na rowerach z Olimpijczykami: Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim
W piątek, 17 maja 2019 roku, sprzed Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim wyruszył rajd rowerowy pod hasłem „Rowerem po zdrowie od juniora do seniora”.

Organizatorem Rajdu  była Fundacja "Zatrzymać czas" ze Szczecina, a współorganizatorzy to: Ludowy Klub Kolarski "Start" z przedstawicielem, Antonim Smolarkiem i Centralny Ośrodek Sportu OPO w Spale. Impreza  finansowana jest w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.     

Uczestnikami Rajdu byli mistrzowie olimpijscy z lat 70-ych ubiegłego wieku: Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki, którzy towarzyszyli w trasie tym rowerzystom, którzy zgłosili się do udziału. Obecna była również Stanisława Pietruszczak-Wąchała - uczestniczka Olimpiady w Innsbrucku i wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz  Zbigniew Dziurdź - były trener kadry narodowej.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trasa wynosiła ok. 10 kilometrów i prowadziła z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie. Nie był to wyścig, ale rekreacyjna przejażdżka i tempo zostało dostosowane do najstarszych uczestników. 

Głównym celem  imprezy jest popularyzacja turystyki rowerowej jako formy  prozdrowotnego stylu życia. Wśród uczestników rozlosowane zostały upominki. 
Każdy otrzymał pamiątkowy znaczek. Była okazja  do spotkania się z mistrzami, wspólnych zdjęć, uzyskania autografów i obejrzenia zdobytych  medali olimpijskich. 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe