Wciąż wylewają

  • 19.05.2019, 22:36
  • Mariusz Strzepek
video-1558193020.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilka tygodni temu zwracaliśmy uwagę na miejsca nad rzeką Wolbórką, gdzie wylewane są nieczystości. Tekst wywołał liczne komentarze. Okazuje się, że proceder trwa nadal. Film, który możecie obejrzeć otrzymaliśmy wczoraj. Być może ktoś z mieszkańców wsi Niebrów rozpozna beczkowóz sąsiada. Prosimy o informacje na naszego maila a my powiadomimy odpowiednie służby

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 21.05.2019, 23:15
Są ludzie, których największym autorytetem są oni sami. Najczęściej rozmawiają wyłącznie z ekranami a piją z lustrami. Nie ma wszak nikogo kto dorównalby im intelektem, dlatego każdy kto ma odmienne zdanie jest idiotą i nieukiem.
Z moich obserwacji wynika, że ludzie ci najczęściej wywodzą się z gminu, a w wieku szkolnym mieli daleko do przystanku....

Geodeta
Geodeta 20.05.2019, 23:32
Jakie łąki zielone? 10m dalej jest brzeg rzeki Wolbórki
Ajdejano
Ajdejano 20.05.2019, 21:57
Do "Bobi" : może już nie łykaj dzisiaj nic więcej.
Bobi
Bobi 20.05.2019, 21:49
S***l *** na swoje podwórko niech wyleje ten z Jakubowa też oszust i cwaniak
Ajdejano
Ajdejano 20.05.2019, 21:37
Mój dopisek: ja też mam dosyć pana wypocin i chamskiego traktowania mnie - pajacu!
Ajdejano
Ajdejano 20.05.2019, 21:33
Do "po.....ludzik": widzę, że wiesz kto ja jestem. Jeżeli tak, to odpowiem tak: mój ostry język i "chamskie traktowanie innych" wynika z tego, że scyzoryk sam mi się w kieszeni otwiera, jak czytam te różne totalne bzdury, które tutaj ludzie wypisują.
Czy Ty i inni naprawdę nie obejrzeliście tego krótkiego filmiku, na którym, jak na dłoni widać, że facet chce wylać fekalia do Wolbórki ?!

Radzę sobie świetnie ze wszystkim, tyko nie z głupotą ludzi.
Co to jest to: "Karma wraca. " ?
Czy możesz mi, ludziku, wyjaśnić - kogo, k....., obrażam i z jakiego powodu?

W kwestii: "... czy takie wylewane na pola nieczystości mogą zagrażać też studniom głębinowym? " (To jest dowód, że gościu mnie zna - za przyczyną Admina).
Wylewane na pola "nieczystości" (określenie laika - co to są nieczystości ?!) nie mogą zagrażać studniom głębinowym z następujących powodów:
- po pierwsze, to są studnie wiercone, a nie głębinowe. Na Suwalszczyźnie widziałem studnie kopane ( w kręgach), które miały głębokości 42-45 mb. Ale to nie nie były studnie głębinowe, ale studnie kopane. Natomiast, nawet studnie o głębokości 15 - 20 mb mogą być studniami wierconymi, z uwagi na metodę wykonania tych studni.
Zrozumiałeś "cóś" z tego mojego wywodu ? Jeżeli nie - to już Twój problem,

- po drugie, jakość wody w każdej studni może być zagrożona, jeżeli ujęta warstwa wodonośna jest zbyt blisko źródła zanieczyszczenia.
To są tysiące różnych przypadków, ale nie takich, kiedy jest wylewana gnojówka na powierzchnię terenu.
po...... ludzik
po...... ludzik 20.05.2019, 20:33
do pan adJanka. Dosyć ma czytania pana wypocin i chamskiego traktowania wszystkich. Pozjadał pan wszystkie rozumy? Ten portal dużo traci na pańskich odzywkach.
Tu nie chodzi o żadną gnojowicę tylko o wylewanie zawartości szamba i na tym trzeba się skupić, jak Pan słusznie zauważył. Tylko cały czas nie wiem po co ten ostry język. Po co to obrażanie wszystkich? Nie radzi sobie Pan z czymś ? Uwaga! Karma wraca!
A tak przy okazji, czy takie wylewane na pola nieczystości mogą zagrażać też studniom głębinowym?
Ajdejano
Ajdejano 20.05.2019, 20:11
Do "zszokowanego" (na różowo - poniżej): jeżeli nie jesteś szwabem, tylko Polakiem, to nie pisz
"w tym kraju", a w naszym kraju - pajacu !!!

Poza tym: nie robię podobnie, bo nie mam gospodarstwa rolnego, ale gdybym je miał, to z pewnością nawoziłbym pola i łąki gnojówką.
Jeżeli ty piszesz, że "Nawożenie Łąk to jakaś nowa metoda wspierania rolnictwa w tym kraju", to muszę ci napisać, że jesteś około 100 lat za murzynami - pajacu.

Poza wszystkim: co oznacza ten znak ":D" ???
Jak u ruskich, albo Chińczyków. Nie nauczyli cię w szkółce podstawowej, że na końcu zdania stawia się kropkę, a nie ":D" ???
Ajdejano
Ajdejano 20.05.2019, 12:40
Do "działkowicza": chłopie - zarówno Ty, jak i pozostali "ekolodzy", kompletnie nie widzicie na tym krótkim filmiku, co ten facet robi. Wyraźnie widać, że podjechał w pobliże koryta rzeki Wolbórki i następnie cofa do tego koryta po to, aby rzeczywiście wylać szambo bezpośrednio do rzeki. I za to bym go powiesił za przyrodzenie.

Natomiast, pokojowy "działkowiczu", nie dyskutuj o nawożeniu fekaliami, tylko miej świadomość, że nawożenie zwykłą gnojówą łąki to rozpowszechniona procedura nawożenia.
Gdyby rolnik rozlał fekalia na łąkę, za trzy dni trawa na tej łące byłaby wypalona.
Ty tego nie wiesz, bo ty masz "działkę" na balkonie, albo na parapecie.
działkowicz
działkowicz 20.05.2019, 10:43
chciałam zaznaczyć, że jest znaczna różnica w nawożeniu obornikiem a odpadami z szamba, ale nie wszyscy mają o tym pojęcie.
Uważam, że wylewanie szamba na łąki jest karygodne, więc kary powinny być wysokie.
Ajdejano
Ajdejano 20.05.2019, 00:00
Muszę coś dopisać: z pewnością ci wszyscy zafajdani zieloni ekolodzy często jeżdżą po Polsce i często czują zapach gnojówki, a może nawet widzą tych, którzy tę gnojówkę wylewają na swoje pola.
No to niech spróbują zatrzymać się i zwrócić uwagę takiemu rolnikowi. Mogą to zrobić, ale pod jednym warunkiem: muszą dobrze biegać, aby szybko uciec i nie dostać twardym przedmiotem po głupim łbie.

Mam dobrą informację dla po...... ekologów.
W rejonie Ujazdu i Niewiadowa znajduje się wielkie prywatne gospodarstwo rolne: kilkaset ha i kilkaset krów. Te krówki - nasze żywicielki, produkują wielkie ilości gnojówy i ta gnojówa jest często wylewana na te wielkie pola tego gospodarstwa.
No to niech może po..... ekolodzy pojadą do tego faceta i niech jego spróbują ustawić do pionu. Tylko też muszą spełniać warunek - jak wyżej: dobry charakter w nogach.
Ajdejano
Ajdejano 19.05.2019, 23:31
Szanowny Panie Mariuszu: jest Pan chłopakiem z miasta, to trzeba by, aby Pan zauważył, że pokazany teren, to są zielone łąki, które tez trzeba nawozić. Ten człowiek nawozi swoją łąkę gnojówką. Jak już Pan pokazuje filmik, to dlaczego ten filmik nie pokazuje, że ten człowiek nie jeździ tam, gdzie jemu się chce, tylko wyłącznie po swojej łące.

W dodatku, muszę Panu wyjaśnić, że łąki z reguły znajdują się w obrębie dolin rzecznych.
To, co ten człowiek wylał na swoją łąkę (około
3 m3) - to jest wielkie g..., a ponadto, to wielkie g...., akurat nawet nie dopłynie do Wolbórki, natomiast znakomicie zasili trawę na łące tego człowieka.

Niech Pan raczej zwróci uwagę na to, gdzie odprowadzają swoje przemysłowe i nie oczyszczone, toksyczne ścieki wszystkie zakłady, nieruchomości, położone nad rzekami:
Pilicą, Wolbórką, Piasecznicą, Bieliną-Czarną, Lubochenką.
Nie zrobi Pan tego, bo za dużo czasu to zajmie, bo trzeba dotrzeć do tych FAKTYCZNYCH trucicieli, i co potem....?

Najlepiej i najłatwiej zrypać takiego chłopka ze wsi - co ? Pod ścianę chłopka i ks - co? Bo wylał na swoją jakąś obs..... łączkę ca 3 m3 gnojówki - co ? Dopiero będzie ekologiczny sukces, jak złapiemy tego ekologicznego zbrodniarza - co? I zieloni pochwalą - co?

Tragedia !!!
Zszokowany
Zszokowany 20.05.2019, 11:50
Szok!!!
Rozumiem, że bronisz bo sam robisz podobnie.
Nawożenie Łąk to jakaś nowa metoda wspierania rolnictwa w tym kraju :D
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 20.05.2019, 10:42
Obłęd.
Ul
Ul 19.05.2019, 23:31
Nie ma kontroli! Gdzie rachunki za opróżnianie szamba, gdzie rachunki za wywóz odpadów poubojowych?
I ja
I ja 19.05.2019, 22:52
Powinien ze 100tys kary dostać to by się wszystkim odechciało

Pozostałe