Pod grotami znów niebezpiecznie

  • 20.05.2019, 09:11
  • Mariusz Strzepek
Pod grotami znów niebezpiecznie
Po każdym deszczu droga zamienia sie w rzekę a miejscami w staw. Jest tu bardzo niebezpecznie dla kierowców. Przyczyną jest brak odprowadzenia wód opadowych. Mimo, że niedawno była modernizowana kanalizacja na tym odcinku, nikt o tym nie pomyślal. Woda wdziera sie na posesje mieszkańców. Kilka lat temu zrobiono odwodnienie liniowe wzdłuż tego odcinka drogi lecz bez odplywu. Pieniądze wyrzucone w bloto, i to w sensie dosłownym. Mieszkańcy proszą o pomoc władze miasta i powiatu, a lokalni politycy pojawiają się tu tylko na okoliczność rozwieszania wyborczych banerów

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ooo
ooo 21.05.2019, 10:30
Ta droga to jeden wielki niewypał wręcz bubel. Ciekawe kto to nadzorował i odebrał?
amunaki
amunaki 21.05.2019, 07:23
spływająca woda z góry podmywa drogę , kiedyś już tam asfalt sie zarwał , przepust który znajduję sie na łuku drogi miał za zadanie odprowadzić wody opadowe na pobliskie łąki lecz jest niedrożny w wyniku działań inwestora który kupił przyległą działkę
amunaki
amunaki 20.05.2019, 22:20
jak nie wody to jest tam pełno piachu po deszczu , bardzo niebezpiecznie !!!!
rwd
rwd 20.05.2019, 15:45
Jak ma spływać jak pobocze jest wyżej niż jezdnia. Taka sytuacja jest na większości dróg z takimi poboczami.
amunaki
amunaki 21.05.2019, 07:17
pobocza niedawno oczyszczono , ale od grot w stronę miasta, lecz o tym odcinku drogi zapomniano!!!
Te wąskie kratki zwane szumnie kanalizacja są zwykle do du.py Zobaczcie…
Te wąskie kratki zwane szumnie kanalizacja są zwykle do du.py Zobaczcie przy d. starcow przy JP2 20.05.2019, 16:44
Mały nawet basen wyłożony ażurowa płytą załatwilby sprawę. Nawet w mniejszych firmach jest tak robione. Metr szerokości, z metr od drogi. Długość do 5 metrów. Głębokość od poziomu drogi a z 50-60 cm nie więcej, by wjazd w to nie powodował jakich mocnych uszkodzeń.

Tam nie ma jakichś granitowch skał w których trzeba byłoby kuć. Jeśli pogłębienie o warstwę ziemi osadowej to będzie za mało, to rozlupanie piaskowca to nie jest wysiłek którego nie uniósłby ZDUiM.

5 metrowy basen poniżej poziomu drogi i odpływ do niego. Płyta ażurowa w Castoramie kosztuje 30 zł za polmetrowa sztukę. Cała inwestycja to koszt 500 zł.

Punktowe załatwienie sprawy bez dużych inwestycji.
Dziadek
Dziadek 20.05.2019, 23:40
Mam nadzieję, że trafisz do domu starców... Bo na DPS nie zasługujesz. To dom pomocy społecznej. Niby tylko nazwa, a jak wiele. Niepełnosprawnych nazywasz debilami i jełopami? Potem tylko do gazu pewnie... Co za znieczulica wśród ludzi.
?
? 21.05.2019, 05:32
Chyba się coś Panu / Pani pomyliło. Nic takiego nie miałem ani na myśli ani nie napisałem. Kompletnie nie rozumiem o co chodzi. Dom starców zamiast DPS? Potocznie mówi się o tym obiekcie dom starców. Nie widzę w tym nic obraźliwego i tylko Pana/ Pani sugestie są krzywdzące.

Wskazalem jedynie na niedrozną kratkę przy wjeździe na parking tam. Rza że niedrozną, dwa to z tandeta powginaną, rdzewoejaca kratka. Gdy się nie stawia porządnej kanalizacji to robi się rowki, które niczego nie załatwiają.
.
. 20.05.2019, 13:34
Wydaje mi się, że drogi szybko tam nie poprawią, ale przystanek niewielkimi nakładami mogliby. Tyle się gada o turystyce, a jeśli chcesz wrócić z jednej z największych atrakcji miasta autobusem to masz "do dyspozycji" stanie pół godziny pod skarpą, gdzie po oczach walą Ci co kilka sekund światła aut. Zero ławek, już o jakiejś wiacie na czas deszczu nie wspominając.

No ale to przecież fanaberia - jest oświetlona ścieżka rowerowa :) Tam po środku nie wiadomo po co i dla kogo nawet kilka ławek się spotyka.

Powierzchowna modernizacja typowa dla ludzi którzy mają kompleksy i w środku lasu stawią latarnie i ławki. Spodziewam się jeszcze ładowarek do smartfonów i Wi-Fi.

Byłem tam z pół roku temu po kilkunastoletniej przerwie i powiem szczerze, że nie wybiorę się przez następne kilka lat. Samochód ciągnie za samochodem, smród spalin, no i te rażące światła aut gdy czeka się na autobus. Na który zresztą się nie doczekałem, wróciłem piechotą do miasta tak jak z niego przyszedłem.

Jestem młodszy, ale weź miej z 60 lat mieszkaj tam i nie miej samochodu... :(
.
. 20.05.2019, 13:46
Tzn przystanek w obecnym miejscu też będzie trudny. Jak sama nazwa wskazuje to są NaGórzyce. Nie jestem alfą i omegą, nie znam się na tym, ale czy lokalizacja blizej Grot, na bardziej płaskim terenie utrudnia coś?

Naprawdę z punktu widzenia pasażera to jest jakiś koszmar teraz. By wsiąść do autobusu musisz wdrapac się na skarpę. Pod skarpa stoisz na drodze...
tom
tom 20.05.2019, 12:50
Ta cala droga to jeden wielki bubel, a po polozeniu kanalizacji to juz dramat. Ciekawe kto to odbierał i co teraz robi?...
ABC
ABC 20.05.2019, 10:15
W mieście większe jeziorka po deszczu się pojawiają i też nic z tym nie robią... przykład: wyjazd ze słonecznej w Jana Pawła. Tam po deszczu to można łódką pływać.
Bambo
Bambo 20.05.2019, 15:34
Zgadzam się z tym

Pozostałe