Wernisaż wystawy fotografii Zygmunta Dziedzińskiego "Pilica zachwyca"

  • 20.05.2019, 09:28
  • Joanna Sztymelska
Wernisaż wystawy fotografii Zygmunta Dziedzińskiego "Pilica zachwyca"
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę, 18 maja 2019 roku, w Polsce po raz kolejny zorganizowana została akcja "Noc muzeów". W trakcie jej trwania istnieje możliwość zwiedzania muzeów i instytucji kultury już po ich zamknięciu i nieodpłatnie.

Noc Muzeów po raz pierwszy odbyła się w Berlinie w 1997. W Polsce pierwszy raz zorganizowano ją w 2003 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W roku 2004 w wydarzeniu wzięło udział tylko 11 muzeów, a w 2018 roku były to już aż 234 miejsca. 

Każdego roku do akcji włącza się także tomaszowskie muzeum oraz filie Miejskiego Centrum Kultury: PTT Groty Nagórzyckie i Skansen Rzeki Pilicy. 

W PTT Groty Nagórzyckie w sobotę, 18 maja 2019 roku, odbył się wernisaż wystawy fotografii tomaszowskiego fotografika, Zygmunta Dziedzińskiego. Wystawa "Pilica zachwyca" to zbiór ciekawych zdjęć, które przedstawiają piękno Pilicy. Są wśród nich starsze, na których znajdują się obiekty, których już nie ma, ale też fotografie stosunkowo niedawno wykonane. Autor już dwa razy przejechał rowerem trasę nad Pilica od jej źródła do ujścia i wykonał tysiące zdjęć. 

Prócz fotografii wystawione też zostały książki dotyczące rzeki, zaaranżowana została ciekawa wystawka, przedstawiająca wypoczynek nad Pilicą. 

Pomysłowi pracownicy Podziemnej Trasy Turystycznej "Groty nagórzyckie" przedstawili fotografie w sposób szczególny. Każdy, kto nie mógł w sobotę zwiedzić wystawy ma możliwość jeszcze obejrzeć ją w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 

Warto zwrócić też uwagę, że w czasie trwania Nocy Muzeów, pomiędzy muzeum, Grotami Nagórzyckimi i Skansenem kursował bezpłatny autobus, którym zainteresowani zwiedzaniem mieszkańcy mieli możliwość przemieszczać się. Tego dnia i wieczora można było bezpłatnie zwiedzić nagórzyckie Groty i spotkać tam ich mieszkańca, zbója Madeja. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe