„Moje Niewidzialne SM”.

  • 20.05.2019, 21:28
  • Mariusz Strzepek
„Moje Niewidzialne SM”.
Światowy Dzień SM został ustanowiony w 2009 roku przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego oraz organizacje partnerskie i obchodzony jest w 68 krajach, w tym w Polsce. Jego celem jest szerzenie informacji i podnoszenie świadomości społecznej na temat życia z tą wciąż nieuleczalną chorobą neurologiczną, na którą cierpi około 2,5 miliona ludzi na świecie, a w Polsce – około 50 000. Data tegorocznych obchodów to 30 maja.

Hasło tegorocznego Światowego Dnia SM to „Widzialność”, a tytuł oficjalnej kampanii „Moje Niewidzialne SM”. Ważne bowiem, abyśmy szerzyli wiedzę o niewidocznych na pierwszy rzut oka objawach stwardnienia rozsianego, takich jak: ból, depresja, zmęczenie, czy zaburzenia poznawcze, które w znaczący sposób mogą wpływać na jakość życia osób dotkniętych chorobą. Kampania oddaje głos ludziom z SM – zachęca ich, aby dzielili się informacjami o stwardnieniu rozsianym i niewidzialnych objawach po to, aby obalać mity dotyczące choroby, a także by pomóc społeczeństwu zrozumieć, czym jest SM i jak można wspierać osoby nim dotknięte.

 

W związku ze  zbliżającymi  się  obchodami  10Lecia  ŚDSM w  Tomaszowie Maz.  mamy przyjemność zaprosić  Pana z  osobami  towarzyszącymi na  spotkanie   w  Starostwie  powiatowym w  Tomaszowie  Maz.  dn. 29.05.2019 r. godz. 12-ta  w  sali  obrad I piętro

                                                                       

    Chorzy  na stwardnienie  rozsiane

                                                                                            ANNA  TOMKIEWICZ

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe