Noc muzeów w Skansenie Rzeki Pilicy

  • 20.05.2019, 23:24
  • Joanna Sztymelska
Noc muzeów w Skansenie Rzeki Pilicy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ogólnopolska akcja zatytułowana "Noc muzeów" została zapoczątkowana w 1997 roku i jej pierwsza odsłona miała miejsce w Berlinie. W Polsce to święto muzeów po raz pierwszy zostało zorganizowane z Poznaniu w 2003 roku. Już w kolejnym roku udział w akcji wzięło 11 placówek z Polski, a w ubiegłym roku były to już 234 muzea. W czasie "Nocy muzeów" każdy ma możliwość bezpłatnie zwiedzić muzea. 

Skansen Rzeki Pilicy, filia Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim także włączył się do tej ogólnopolskiej akcji.  Zbigniew Cichawa, kierownik Skansenu powitał zaproszonych gości, wśród których były: Izabela Śliwińska - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Anna Zwardoń - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. 

Tego dnia zwiedzający mieli możliwość wziąć udział w uroczystym otwarciu wystawy w odrestaurowanym budynku. Zaprezentowane tam zostały stare kajaki, motorówki i akcesoria związane ze sportem wodnym. Dlatego też w wernisażu udział wzięło wielu miłośników wodniactwa, a byli to między innymi: Tomasz Jarzyński, Tadeusz Kotela, Marek Jeżak, a przede wszystkim b. dyrektor i założyciel Skansenu - Andrzej Kobalczyk.

W Skansenie atrakcją były także zabytkowe motocykle, które udostępnili dla zwiedzających członkowie Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych "Weteran", biorący od lat udział w Nocy muzeów. Prezentowane motocykle cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Interesują się nimi najmłodsi i osoby dorosłe. 

Ponadto aktorzy z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przygotowali interesujące scenki teatralne, które odgrywali w starym młynie. 
Pomiędzy muzeum, Grotami i Skansenem kursował bezpłatny autobus, którym zainteresowani zwiedzaniem mieszkańcy mieli możliwość przemieszczać się pomiędzy tymi miejscami.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe