Mistrzowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

• 21.05.2019, 11:46 (aktualizacja 23.05.2019, 21:23)
  • J23
W miniony weekend tj. 24-26. 05.2019 w Skarżysku - Kamiennej odbyła się Ogólnopolska Olimpiada  Młodzieży w grach zespołowych - piłka siatkowa.

W zawodach wystąpiło szesnaście drużyn reprezentujących swoje regiony. Do kadry województwa Łódzkiego zostało powołanych trzech zawodników klubu siatkarskiego KS Lechia - Artur Brzostowicz, Jakub Kubacki , Filip Toma-  podopieczni Krzystofa Włoska. W/w siatkarze pod kierunkiem nowego trenera Krzysztofa Jurka wraz z kolegami z województwa spisali się wyśmienicie zdobywając złoty medal.

W pierwszym dniu młodzi siatkarze rywalizowali w grupach, losowanie kieruje nas do grupy czwartej a rywalami są : Zachodniopomorskie, Podkarpackie , Lubelskie. Chłopcy wygrali wszystkie mecze grupowe.  W ćwierćfinale Łódzkie gra z gospodarzem zawodów Świętokrzyskiem pokonując rywala 2:0 (25:18) i (25:22).

Nastepny etap to półfinał tu przeciwnikiem jest Małopolskie zwyciężamy 2:0  (25:23) i (25:17).W finale czeka na nas drużyna z Mazowieckiego. Początkowo gra jest bardzo wyrównana, dopiero w końcowym fragmencie seta  siatkarze przeważają szalę na naszą korzyść i wygrywamy 25:21. Drugi set to już absolutna dominacja Łódzkiego 25:12 a to oznacza ZWYCIĘSTWO i PIERWSZE MIEJSCE!