Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego w Noc muzeów

  • 22.05.2019, 09:56
  • Joanna Sztymelska
Muzeum im. A. hr. Ostrowskiego w Noc muzeów
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę, 18 maja 2019 roku, w Polsce po raz kolejny zorganizowana została akcja "Noc muzeów". W czasie jej trwania można zwiedzać muzea nieodpłatnie.

Noc Muzeów po raz pierwszy odbyła się w Berlinie w 1997. W Polsce pierwszy raz zorganizowano w 2003 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W roku 2004 w wydarzeniu wzięło udział tylko 11 muzeów, a w 2018 roku były to już aż 234 miejsca. 

Tomaszowskie Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim także włączyło się w akcję "Noc muzeów", organizując wiele atrakcji dla zwiedzających. 

Program artystyczny rozpoczął występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim, następnie odbył się pokaz taneczny Akademii Tańca Sportowego ASTER w Tomaszowie Mazowieckim. Po tańcach zaprezentowała się grupa wokalna i zespół taneczny „ Ale o co chodzi” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. 

Po występie wokalnym grupy z Ujazdu, dr Andrzej Wróbel wygłosił odczyt dotyczący osoby Romana Tuchowskiego. Aktorzy „Teatru piosenki” z Miejskiego Centrum Kultury filii MOK w Tomaszowie Mazowieckim wykonali program artystyczny zatytułowany "Wspomnij mnie" i gwiazda wieczoru zespół „Sonanto” przedstawił widowisko "Od dwudziestolecia do współczesności”. 

Przed siedzibą Muzeum przygotowano "Blok militarny", w którym odbyly się: prezentacja umundurowania i wyposażenia żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, stoisko patriotyczno - historyczne Archiwum w Piotrkowie Tryb. Oddział w Tomaszowie Mazowieckim oraz prezentacja transportera niemieckiego Sd.Kfz 251 o nazwie ROSI będącego własnością Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim.

Na zakończenie sobotniego wieczoru  przygotowane zostało „ Nocne świecenie” - wykład i nocne wabienie owadów  w przymuzealnym parku. 

Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum zorganizowana została Aukcja Kolekcjonerska, którą poprowadził prezes Towarzystwa, Jan Rybak. Muzeum w tym roku dzięki aukcji wzbogaciło się o 55 eksponatów. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe