Bezpieczne Przedszkolaki

  • 24.05.2019, 08:28 (aktualizacja 26.05.2019, 18:42)
  • Mariusz Strzepek
Bezpieczne Przedszkolaki
22 maja w Przedszkolu nr 7 odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Przedszkolak”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Marek Kubiak - członek Zarządu Rady Powiatu, Bożena Śnioszek - inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Andrzej Mela - zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, Mariusz Gonera - strażnik Straży Miejskiej oraz Izabela Dębiec – przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola nr 7.

Wszystkich przybyłych gości serdecznie powitała Iwona Sudak, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim oraz Kinga Chachuła, wicedyrektor Zespołu.

Dzieci brały udział w następujących konkurencjach: dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów specjalnych, odpowiadały na pytania w quizie „Prawda czy fałsz”, dopasowywały napisy do obrazków, liczyły sylaby w wyrazach, wskazywały pozycję obronną w przypadku ataku psa. Podczas zadań sprawnościowych na rowerach, na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego pokonały trasę zgodnie z ustawionymi znakami drogowymi, sprawnie jeździły slalomem między pachołkami oraz wykonały „Zjazd strażaka”.

Po części konkursowej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

I miejsce zdobyli: Sergiusz Grzelka z Przedszkola nr 7, Jakub Sowik z Przedszkola nr 5 oraz Nadia Solar z Przedszkola nr 17. II miejsce: Filip Kubiak z Przedszkola nr 16, Pola Lenarcik z Przedszkola nr 20, Adrian Robaczewski z Przedszkola nr 11 Jakub Przybysz z Przedszkola nr 14. III miejsca zdobyli: Łukasz Gajewski z Przedszkola nr 9, Bartosz Szewczyk z oddziału przedszkolnego SP nr 12 "Tęczowa Akademia", Weronika Moskwa z Przedszkola nr 12, Wojciech Kałwa z Przedszkola nr 19.

Wyróżnienia: Olga Jabłońska z Przedszkola nr 3, Olaf Jabłoński z Przedszkola nr 2, Piotr Tomczyk z Przedszkola nr 8. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki - niespodzianki. Jury pogratulowało wiedzy i umiejętności wszystkim uczestnikom konkursu. Pamiątkowe dyplomy trafiły też do opiekunów za przygotowanie dzieci, oraz przedszkoli, które wzięły udział w konkursie oraz jury.

Konkurs przygotowały nauczycielki: Aleksandra Owczarek, Anna Szklarczyk, Iwona Iwanicka.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wolność to nie same pozytywy
Wolność to nie same pozytywy 24.05.2019, 14:15
Piękna akcja. Sam bym chętnie pojeździł wśród tych znaków, ale chyba już mnie nie wpuszczą (?) A i wielu dorosłym przydałaby się powtórka ze zgodnego z prawem jeżdżenia na rowerze. Z bezpośredniej obserwacji w Tomaszowie, widzę, że przepisów najbardziej przestrzegają rowerzystki 60+. Zawsze łapka wyciągnięta gdy przed skrętem, nie szarżują, przed przejściem dla pieszych schodzą z rowerów.

Młodociana dzicz? Pędzenie po chodnikach, bluzgi po zwórceniu uwagi, że jednak może trochę wolniej. Proszę, przepraszam - zupełnie chyba nie znane.

Tak nam wykształciły dzieci gimnazja i ucząca w nich szarańcza pedagogiczna, która przed miesiącem domagała się tysiaka za pracę przez 9 miesięcy w roku.

Oczywiście też dom, tyle tylko, że jeśli nie ma domu bo matka zmywa gary w Londynie, a ojciec naprawa samochody staruszkom z Wehrmachtu, to w zasadzie nie możemy już mówić o domu, bo babcia już wszystkiego nie ogarnia. Tak jak ogarnialiby dwoje rodziców na miejscu.

Pozostałe