Obwodnica w pytaniach i odpowiedziach

  • 15.11.2017, 11:35
Obwodnica w pytaniach i odpowiedziach
O tym jak ważna dla Tomaszowa jest budowa obwodnicy i równocześnie drogi, która byłaby bezpiecznym i szybkim połączeniem ze stolicą województwa mówi się od lat. Nasze miasto rozjeżdżane jest każdego dnia przez tysiące ciężarówek, a sytuacja w najbliższym czasie ulegnie znacznemu pogorszeniu w związku z budową kolejnej huty szkła w Ujeździe. Ciężkie pojazdy mkną naszymi ulicami, często przekraczając prędkość i stwarzając zagrożenie. Od niedawna prezes Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa a wcześniej samorządowiec, Jacek Kowalewski od dawna zabiega o budowę tomaszowskiego odcinka drogi S74. Warto poświęcić chwilę czasu i poczytać pisma słane przez Kowalewskiego i odpowiedzi, jakie otrzymuje

 

 

 

 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T.K.
T.K. 23.11.2017, 12:51
Oby te obwodnice pobudowano jako dwupasmówki, tak jak jest w Piotrkowie, Bełchatowie...
czytelniczka
czytelniczka 23.11.2017, 13:38
W Tomaszowie jest tendencja do zwężania isniejących jezdni, proszę mieć zatem mniej optymistyczne oczekiwania. Cieszmy się raczej, że nie powstaną obwodnice jednokierunkowe bo i
taki pomysł może zawitać w głowach naszych rajców.
Stachu
Stachu 20.11.2017, 15:08
Ruch pojazdów znikomy w Tomaszowie to na co obwodnica. W południe na głównej ulicy miasta tj. Warszawskiej można spokojnie przejść przez jezdnię w dowolnym miejscu.
♥
24.11.2017, 08:05
W odległości ponad 30 m od najbliższego przejścia dla pieszych można spokojnie i legalnie przejść przez jezdnię, pod warunkiem, że żaden pojazd nie jedzie.
łowczy
łowczy 20.11.2017, 18:24
oojoojooj Staszku! mamy monitoring i nie warto w dowolnym miejscu przechodzić przez jezdnię, oko kamery wszystko zarejestruje i wyłapiemy śmiałka
Ajdejano
Ajdejano 19.11.2017, 17:55
Do Wpisowicza nr 34: popatrz - z jaki namaszczeniem ten spod wpisu nr 33 napisał: "Za Komuny taki kawałek drogi to by w czynie społecznym Aktyw Partii wybudował. " Zauważ: słowa - "Komuny" i "Aktyw Partii" , ten były "raboczij" - posłuszny poleceniom Partii ( czytaj PZPR)pisze z dużej litery. Ten facio jeszcze teraz boi się tej swojej partii - matuchny !!!
♥
19.11.2017, 22:59
Widzę i podejrzewam, że gdy wpisywał te słowa, to stał na baczność z "rukamy pa szwie".
amator
amator 18.11.2017, 19:46
Marzenia to wszystko marzenia. Kto zainteresują się drogą Łódź - Kielce?

Dwupasmówka do również bujda, gdzie stworzyła się wschodnia obwodnica Łodzi i NIKT tego nie połączy od wschodu z Tomaszowem. Jedyny szybszy łącznik przy Wolborzu, który jest również niemożliwy do zrealizowania
Ajdejano
Ajdejano 17.11.2017, 20:01
Do minusa p. Mariusza: tak - w pierwszym moim akapicie w poprzednim moim wpisie nr 29 powinienem wpisać, że "odnosisz się do wpisu
NIŻEJ, a nie powyżej. "

Wyjaśniam, ponieważ to Pan zakwestionował mój poprzedni wpis. Dziękuję - z poważaniem.
Ajdejano
Ajdejano 17.11.2017, 19:44
Do wpisu nr 27: załóżmy, że naprawdę jesteś kierowcą. Jednak, jak rzeczywiście tym kierowcą jesteś, to pisz, że odnosisz się do wpisu WYŻEJ a nie poniżej.
Zróbmy sobie jaja: nie mogłeś się odnieść do wpisu "wyżej" , ponieważ ten wpis "wyżej" był zamieszczony o godz. 18:24,41, a twój wpis był zamieszczony o godz. 17:38,49.
I - co misiaczku ??? Kto tu jest głąbem ???

PS. Pozdrowienia dla wszystkich prawdziwych kierowców, ale nie dla bezmózgich nygusów. Kierowców szanuję, ale nie wszystkich. Jak jesteś kierowcą - to nie udawaj ministra komunikacji: JASNE ?!?!?!
klug
klug 17.11.2017, 21:17
A może, siano. kierowca pisał na twojej antypodzie?
Twoje myślenie, że myślisz logicznie, cię może nie boli, lecz cię oszukuje.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.11.2017, 18:24
Wprowadzic oplaty za przejazd tirow przez Tomaszow - za te pieniadze remonty drog. Zaklady zaopatrywane przez tiry powinny doplacac do remontow drog rowniez - Biala Gora, Grudzen itp.
Ajdejano
Ajdejano 17.11.2017, 17:09
Marzyciele, marzyciele, marzyciele !!! A z drugiej strony: co jeden, te lepszy inżynier od dróg !
Większość z Was opisuje te swoje marzenia i "inżynierskie" projekty - jakby się z ch...oinki urwała.
I tylko JEDEN - spod wpisu nr 11 napisał tylko trzy konkretne słowa pod moim wcześniejszym wpisem: "Kasa, misiu, kasa. "

Wszystkim wydaje się, że krajowa dyrekcja dróg i autostrad śpi na pieniądzach i nie wydaje tej kasy na drogi, tylko - no właśnie - na co?? Coś kombinuje ??

Przez osiem długich lat p.Kowalewski (przecież z PO), wtedy, kiedy rządzili ci Jego koledzy - nieudacznicy z PO - w województwie i w centrali, nie wywalczył NIC z tą dk nr 74. Ciągle były pokazywane dla gawiedzi jakieś mapki- srapki w różnych konfiguracjach i było opowiadanie - jak to jakieś lokalne tomaszowskie stowarzyszenie walczy jak lew o te drogę nr 74.

I CO ???? I JAJCO !!!
I tak co cztery lata ten temat będzie powracał jak bumerang. Powodzenia - marzyciele, opowiadający bajki gawiedzi.
I nie ważne - kto rządzi w warszawce.
Aktualnie mamy jakby "swojego" tomaszowskiego prezia. Jednak, chyba On nie jest taki "swój" dla innego - najważniejszego prezia - tego z warszawki, co ???
kierowca
kierowca 17.11.2017, 17:38
Taaa, usiąść i biadolić przed klawiaturą i wytykać innym błędy, uchroń nas Boże przed takimi hamulcowymi jak wyżej podpisany.
carol
carol 17.11.2017, 08:55
NIE, NIE, NIE dla obwodnicy, która przebiegałaby od strony południowo-zachodniej Tomaszowa, przez otulinę Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, dolinę Pilicy, jedne z najpiękniejszych terenów w sąsiedztwie Tomaszowa, taka ma być strategia wykorzystania potencjału turystycznego, przez niszczenie walorów przyrodniczych? Odetniemy się od terenów rekreacyjnych i podusimy się na całego w tym mieście. Uruchomimy Greenpeace i inne organizacje ekologiczne przeciwko takim koncepcjom.
Michał
Michał 17.11.2017, 11:59
...masz małomiasteczkowe myślenie! obwodnica południowo-zachodnia Tomaszowa przysporzy nam wielokrotnie więcej turystów. Dobry dojazd nad Zalew, do Grot czy Niebieskich Żródel, Areny Lodowej oraz Spały czy Inowłodza. Dajmy tę szansę Tomaszowowi skoro tu przemysłu już nie ma. Najazd turystów ubogaci te rejony i ożywi lokalną przedsiębiorczość.
carol
carol 20.11.2017, 19:03
Szanowny Michale...tak, mam małomiasteczkowe myślenie bo mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim, i żyję tu dość długo i od urodzenia. I nie zamierzam się stąd wyprowadzać, bo lubię życie małomiasteczkowe, a zwłaszcza to, że w 5 min mogę być na rowerze nad rzeką, na łąkach w lesie. O turystyce swoje wiem, nie sądzę by nasze okolice stały się kiedykolwiek "ośrodkiem turystycznym" wymagającym budowania specjalnej infrastruktury komunikacyjnej. Oczywiście jest wiele przykładów tego jak rozwój infrastruktury komunikacyjnej przyczynia się, w głównej mierze, do rozwoju funkcji turystycznej obszarów, ale dotyczy to głównie obszarów o dużym potencjale turystycznym. Do obsługi ruchu turystycznego w naszych okolicach wystarczą drogi istniejące. Jak na razie turystyka u nas jest raczej w zapaści. Bynajmniej nie z powodu dostępności. Zdaje mi się, że budowanie obwodnicy ma przede wszystkim odciążyć mieszkańców miasta od ruchu tranzytowego, głównie transportu drogowego. . Można to rozwiązać nie niszcząc tego co dla nas, mieszkańców, jest cenne. Terenów rekreacyjnych. I jeszcze jedno. To, że na niedzielę zjedzie sie ludziska nad zalew, albo zajrzą do grot czy do Źródeł, to nie jest turystyka. Żadnej turystyki tu nie rozwiniemy a tym bardziej grosza na tym nie zarobimy. Ale to już inny temat.
@
@ 17.11.2017, 15:25
Obwodnica Tomaszowa przysporzy nam wielokrotnie więcej turystów.
Samo zbudowanie obwodnicy nic nie przyniesie dla turystyki w mieście i powiecie. Posiadamy w mieście dwie "Informacje Turystyczne", ale jest tam brak wydawnictw o zabytkach miasta i powiatu. Obecnie znajdują się materiały tzw. turystyczne z przed kilku i kilkunastu lat.
W mieście i powiecie nawet niema oznaczeń na budynkach zabytkowych (zgodnie z przepisami), szlaków turystycznych, map z oznaczeniami budynków i szlaków.
obywatel
obywatel 16.11.2017, 12:37
Panie Kowalewski gdzie konkrety ? Trasa która ma przebiegać przez naszą gminę w dużym stopniu wiedzie przez grunty prywatne i w gminie Sławno także przez grunty prywatne. Te działki mają od 3 do 9 m szerokości :) ile to będzie zainteresowanych stron? Narysuj człowieku najtańszą opcję na tych mapach to będziemy mieli odpowiedź którędy z Łodzi do Kielc. Z tego co tu Pan próbuje udowodnić to marne szanse mamy. Tak jak pisze RR stara A1 i później nadleśnictwo Piotrków do obecnej wojewódzkiej trasy i to jest najtańsza opcja. Przestańmy kopać się z koniem !
Tymoteuszka
Tymoteuszka 16.11.2017, 12:15
Jeżeli staramy się od lat o obwodnicę i nam nie wychodzi, nadal jej nie ma, to może warto pomyśleć w inny sposób?
Może w systemie "projektuj-wybuduj", czy podobne?
Jeżeli nie przedłużenie S8, i nie budowa S74, wariant tomaszowski, to może zupełnie z innej strony? Mianowicie:
Patrząc na układ ulic Tomaszowa...., aż się prosi o dwie nowe ulice - "łączniki" oraz odbudowa i poszerzenie ul. Dworcowej.
Łącznik 1 - węzeł Tomaszów Centrum - do ronda Zawadzka/Warszawska.
Łącznik 2 - Dworcowa - Kępa.
Łączniki po jednym pasie w dwóch kierunkach, chodnik wraz z drogą rowerową po jednej stronie jezdni, 3 nowe ronda na wysokości: Milenijnej, Spalska/Dworcowa, Kępa/Mireckiego, jeden most na Wolbórce, oświetlenie led na całej jej długości. Ciąg tej drogi połączyłby nowe tereny inwestycyjne koło Łaziska - gdzie budowana jest nowa droga z drogą 713 w kierunku Opoczna, mijając inne, bardziej rozjeżdżone, zamieszkałe ulice.
Piotrkowianin
Piotrkowianin 17.11.2017, 12:35
A co z ul. Orzeszkowej, która kiedyś miała być dwujezdniowa?
analityk
analityk 17.11.2017, 13:18
Trzeba byłoby wyburzyć całą pierzeję i zapłacić mieszkańcom, to za drogi cyrk. Tylko obwodnice miasta zsynchronizują ruch pomiędzy dzielnicami. Orzeszkowej to ulica dojazdowa do centrum miasta.
Piotrkowianin
Piotrkowianin 29.11.2017, 14:30
Jaką pierzeję? Dwie chałupy i ze 20 drzew do wycięcia: https://www.google.pl/maps/@51...668m/data=!3m1!1e3
Marek
Marek 17.11.2017, 14:58
Pierwszą dobrą obwodnicą byłoby połączenie ulicy Bema z ulicą Orzeszkowej, tylko tu w rachubę wchodzi nowy most na Wolbórce koło Weltomu. Ominęli byśmy centrum wjeżdzając od strony wspomianej dwupasmówki. Tereny pod nową drogę są wolne niezabudowane, warto byłoby rozważyć ten wariant ,,małej obwodnicy" przez Bema Zieloną i Wandy Panfil do Antoniego. Ominęlibyśmy wtedy nieszczęsną Legionów czy wąziutką Barlickiego.
niebrowiak
niebrowiak 17.11.2017, 21:35
To są tereny zalewowe Wolbórki i trzeba byłoby jezdnię ułożyć na nasypach ziemnych, tyle ziemi nawieść to też kosztuje. Chociaż pomysł niezły i warty przemyślenia dla włodarzy.
Czesław
Czesław 18.11.2017, 12:38
Za Komuny taki kawałek drogi to by w czynie społecznym Aktyw Partii wybudował. A dziś to tylko w sferze marzeń bo Unia już kasą nie sypnie niepokornym pisowcom.
♥
18.11.2017, 16:35
Tak masz rację. Aktyw Partii i czyn społeczny to dwie sprzeczności.
A może tak członkowie KOD i Nowoczesnej wybudują w "cynie" społecznym?
Tymoteuszka
Tymoteuszka 17.11.2017, 16:24
To też jest dobra opcja. Zauważ, że Rondo Olimpijczyków już się korkuje. W tym przypadku zrobiłabym "przebicie" z ul. Wandy Panfil do św. Antoniego na wysokości Sikorskiego, tam gdzie ma powstać nowe rondo. To rondo i to "przebicie" odciążyłoby Rondo Olimpijczyków.
Ale co my możemy. My możemy tylko pisać na tym forum, a i tak nikt z naszych wypowiedzi nie weźmie ich do serca.
luka
luka 16.11.2017, 07:53
Tylko protesty na drogach mogą rozwiązać problem obwodnicy dla Tomaszowa!
tak
tak 15.11.2017, 22:56
Mamy arenę lodową i taka droga jak s-74 powinna przebiegać przez tomaszow.
Panie Jacku Kowalewski
Panie Jacku Kowalewski 15.11.2017, 21:49
Przytaczam cytat z pańskiej wypowiedzi.
"Tomaszów: Miasto niewykorzystanych szans"
12.02.2011
- Tomaszów Mazowiecki nie wykorzystuje swojego potencjału turystycznego - powiedział w ostatnim programie "O tym się mówi" Jacek Kowalewski , radny tamtejszej Rady Miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej. Tomaszów nie ma szczęścia do szefów, do władz. Ci ludzie nie mają wyobraźni. Zarządzanie samorządem składa się z dwóch elementów: z administrowania dotychczasowym majątkiem i z pomnażania go."
https://epiotrkow.pl/m/news/cz...ytaj,6492
Administrowanie majątkiem? - Czyli co by tu jeszcze i komu sprzedać.
Pomnażanie majątku miasta? - Niestety w owym czasie na terenie naszego miasta panowała ogólna stagnacja i nie zauważyłem żadnego pomnażania majątku, a wręcz przeciwnie.
Jak widać z powyższego już w 2011 r. PO i Pan jako członek tej partii nie uzyskaliście żadnych rezultatów. Nadmieniam, że to było za rządów B.Komorowskiego. Teraz nagle, gdy 2 lata temu rządy w Polsce objął PiS z całą siłą naciskacie na obecny rząd, aby natychmiast zrealizował to, czego nie mogliście osiągnąć w ciągu 8 lat (lat straconych bezużytecznie) swoich rządów.
Ciekawe są też wypowiedzi internautów pod wyżej podanym linkiem.
Ajdejano
Ajdejano 15.11.2017, 20:03
Jakoś nerwowo się robi przed tymi wyborami: najpierw samorządowymi, a potem parlamentarnymi - nawet u Szanownego Kowalewskiego.
Zaczynają być odgrzewane stare kotlety - żeby tylko ta ukochana (ale jednak - bezmózgowa) po coś-tam uciułała na te - chociażby lokalne wybory. Na tę totalną, bezmózgową centralę chyba nie ma co liczyć - co, chłopaki ???

No dobra: kombinujcie, kombinujcie chłopaki !!!
Może "cóś" z zalewem Sulejowskim, może "cóś" z komunikacją miejską, z darmowymi przejazdami, itd., itp. ???

Jednak,chyba ciężko będzie !!! I znów was zdołują te pieprzone moherki, ten ciemnogród - co ?!?!
I znów w radzie miejskiej: 21 na 23, w powiecie 14-15 na 23. W sejmie - 245 - 250 na 460 (żeby nie
więcej), w senacie 90/100. Czarno widzę tę "jewropiejskom - nowocesnum, łoświcunum" po. Cienko z wami - chłopoki z łunewla i okolic.
Mimo tego opluwania tego wrednego PiS-u - u nas i na świecie.
♥
15.11.2017, 21:24
Kasa, misiu, kasa.
U ciebie ajdecośtam
U ciebie ajdecośtam 15.11.2017, 20:41
każde działanie niezgodne z linią pisrańskiej centrali jest godne potępienia... puknij sie puki co w czerep...
varan
varan 15.11.2017, 18:57
Pierwszą szansę na obwodnicę północno - wschodnią zaprzepaszczono w momencie budowy S8 (drugą szansę podczas przebudowy drogi wojewódzkiej). Należało drogę wojewódzką od strony Łodzi podciągnąć do węzła TM północ (ewentualnie wiadukt kolejowy i rondo w Starzycach), rondo na skrzyżowaniu Warszawska - Wysoka i tak jak napisał "RR" dalej drogą krajową, a następnie most i połączenie z wojewódzką ale z ominięciem Białobrzegow wraz z Cieblowicami. Ale o takie rzeczy to się trzeba dopominac, a jak wiemy ówczesny władca nawet ceny za internet na zagranicznych wakacjach nie ogarniał.
RR
RR 15.11.2017, 18:09
Chodzi o obwodnicę miasta, czy o nową drogę do Łodzi, bo już się gubię...
Jeżeli o obwodnice to wzorem Kutna czy Strykowa można wybudować to w systemie 1+1 ( dużo taniej, niż Eska ). Az się prosi wykorzystać 48 i włączyć ją później w Białobrzegach (potrzebny nowy most przez Pilicę)
Jeżeli o nowa drogę do Łodzi, a raczej węzła Łódź Południe to słychać głosy, o pomyśle wąłczęnia starej 1 od Rzgowa w stronę Głuchowa, Srocka i później wyjście kolo Polichna lub Wolborza (mniej gruntów do wykupienia).
are
are 15.11.2017, 15:15
I tu jest okazja do wykazania się przez obecne władze miasta z Prezydentem na czele.
KIEROWCA
KIEROWCA 16.11.2017, 22:59
A pokaż mi co ta władza zrobiła z drogami. To co już zostało zrobione to tylko i wyłącznie praca poprzednie władzy. Teraz się cieszymy z lodowiska co miasto teoretycznie nic tam nie włożyło a gdzie reszta bo Pl. Kościuszki był już wcześniej budowany warszawska mościckiego to nie miasta broszka a przyległe mu słowckiego i inne były wcześniej w planach i realizacji. To czym Prezydent Witko może się pochwalić ????
Tymoteuszka
Tymoteuszka 17.11.2017, 10:32
Wybieraj co 4 lata inną władzę, to tak zawsze będzie jak piszesz. Po drugie co ma piernik do wiatraka?
Michał
Michał 15.11.2017, 12:05
Setki tomaszowian dojeżdza codziennie do pracy w Łodzi. I taka dwupasmówka skróciłaby nam czas dojazdu o połowę. Warto ubiegać się o ten odcinek tam w centrali w W-wie. Zresztą już teraz można zauważyć wzmożony ruch pojazdów zjedżających z gierkówki w Tomaszowie aby na skróty przez Kurowice wjechać na A1 i S8.
Kierman
Kierman 15.11.2017, 12:00
Walczmy o połączenie dwóch rozdzielonych ze sobą S-8 jak najgłośniej, jak najbardziej zauważalnie. Czas najwyższy skrócić czas podróży do Wrocławia, Łodzi a także do A-1. Przede wszystkim czas najwyższy podnieść bezpieczeństwo kierowców przenosząc ich z drogi obecnej Tomaszów- Łódź, a także tej coraz częściej alternatywnie wybieranej przez Piotrków i Tuszyn na łącznik pomiędzy dwiema S-8!!!

Pozostałe