Jak wyglądają wyniki głosowania w powiecie tomaszowskim

  • 27.05.2019, 12:56 (aktualizacja 29.05.2019, 10:21)
  • red.
Jak wyglądają wyniki głosowania w powiecie tomaszowskim
Prezentujemy wyniki wyborów i porównujemy je z wynikami sprzed 5 lat

Poniższa tabela przedstawia wyniki poszczególnych komitetów na obszarze województwa łódzkiego. Miesliśmy możliwość głosowania na kandydatów zgłoszonych przez 6 ugrupowań. Dane procentowe nie odbiegają znacząco od tych ogólnopolskich. Nieco lepiej wypada w nich Prawo i Sprawiedliwość. 

 

Dla porównania wyniki wyborów sprzed 5 lat. Pierwsze co zwraca uwagę to o wiele wyższa frrekwencja. W tym roku głosowało niemal dwa razy więc ej osób niż5 lat temu. Doskonały wynik. Mieliśmy do wyboru dwukrotnie więcej list kandydatów. Jak widać mamy do czynienia z wysoką polaryzacją życia politycznego, która równocześnie nie ma odzwierciedlenia w różnicach programowych. 

 

 

Przechodząc do powiatu tomaszowskiego, wyniki prezentują się następująco:

I tu również dokonajmy porównania. Pięć lat temu PiS dwukrotnie "przebił" swoim wynikiem PO. Frekwencja w skali powiatu również się podwoiła. Wynik znancząco poprawił PiS. Suma wyników procentowych poszczególnych części KE w poprzednich wyborach była wyższa niż obecnie. 

 

 

W poszczególnych gminach powiatu partia Jarosława Kaczyńskiego rozgromiła konkurencję. Wynik głosowania sięgał 70%. W samym mieście opozycja wypadła nieco lepiej niż w średniej krajowej. 

Jak to wyglądało poprzednio?  I tu PiS poprawił swój wynik, chociaż nie tak znacząco jak na gminach okalających miasto

 

 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 28.05.2019, 14:43
Do "kibica".
Szanowny Kolego: tez uważam, że ta Konfederacja to czysta prawica, ale dlaczego chłopcy: JK-M, Braun, muzyk, narodowcy tak późno (tak jakby awaryjnie - tylko na wybory) stworzyli te Konfederację ?! Polacy już nie są jak te gęsi i swój rozum mają. Jeżeli ludzie do Konfederacji się przekonają, to będzie znacznie lepiej. Ale na to potrzeba czasu.
Ludziom nie wystarczy pokazać parę błyskotek przed np. wyborami i polecą głosować.

Poza wszystkim: w polskim narodzie jeszcze długo będzie tkwiła ta komuna.
No - jak z Konfederacją mógł wygrać ten palant z damską torebką ?! Dla mnie to jest niewiarygodne !!!
początek
początek 28.05.2019, 08:23
wpisz w g... wezwanie do prawdy....powstanie ue...
kibic
kibic 28.05.2019, 08:02
Tomaszów to jednak jedna wielka lewica tylko w różnych odcieniach. Prawica zdobywa tylko 848 głosów, 3,79%.Słabo to wygląda
Wielebny
Wielebny 28.05.2019, 06:42
Wygrali ci ktorzy pozdejmowali flagi unijne z budynków państwowych i ci którzy chcieli wyjść z UE. Czegoś tu nie rozumiem.
Ajdejano
Ajdejano 27.05.2019, 16:40
Jeszcze dorzucę dla tych "łoświcunych, nowocesnych jewropiejców" : no i co ?! Tacy byliście światli, otwarci na cały świat - i co ?!
I jajco: wyru..... was te wredne mohery !!!
Czy wy się czegokolwiek i kiedykolwiek nauczycie ?! NIGDY !!! Schetyna to jest twarz waszej klęski !!! I tak trzymać - "chłopoki" !!!
Ajdejano
Ajdejano 27.05.2019, 16:32
Do "Taka" : tak , 100% racji. Politykierom wydaje się, że Polacy to taki durnowaty naród. Wszędzie i zawsze można Polaczków wpuścić w maliny.
A ten "durnowaty" naród, niestety, nauczył się korzystania z różnych mediów i może już nie jest taki durny.
I ten naród, jednak zauważył, że ten znienawidzony PiS, zrealizował to, co obiecał.

I cwaniaccy mundrusie z KE polegli - jak Andzia w parku. I to mnie bardzo cieszy - p. Gajewski.

PS. Pozdrowienia dla p. Gajewskiego - nie załamuj się Pan. Będzie lepiej. W jesiennych wyborach - PiS osiągnie wynik w granicach
46 - 52 %. I to będzie to, na co ja czekam.
bdk
bdk 29.05.2019, 09:39
"ten durnowaty naród, niestety, nauczył sie korzystania z różnych mediów i może już nie jest taki durny." Po części masz rację. W dużych miastach ludzie więcej korzystają z "różnych mediów", wiecej ludzi jest wykształconych, kultura i sztuka jest bardziej dostępna. Świadomość mieszkańcow większa pod każdym względem, czy to kulturowa czy polityczna, czy narodowa. I teraz najwazniejsze. Tam wygrywa "Koalicja". A na wioskach i w małych miasteczkach gdzie ta swiadomość jest niewielka, dostęp do kultury i sztuki niewielki (bądź ograniczony do dożynek), ludzie po podstawówkach (bo mądrzejsi edukują się i pracują w dużych miastach), tam gdzie głównym źródłem informacji są ogłoszenia parafialne i co kto powiedział pod spożywczym, tam własnie wygrywa PIS....
bdk
bdk 29.05.2019, 10:01
PS. Podział Polski na wschód i zachód wygląda podobnie. Na zachodzie kraju gdzie bliżej nam do świata wygrywa KE, zaś zachód poza Warszawą, gdzie bliżej nam do Rosji, Kazachstanu i Mongoli tam własnie rządzi PIS.

Trochę wiecej musimy korzystać z "różnych mediów" zwłaszcza na wschodzie.
Taka
Taka 27.05.2019, 15:01
jest demokracja i nie ma co płakać, że babki, dziadki winne przegranej. Trzeba realizować obietnice przedwyborcze, bo to popłaca. Na puste deklaracje prawie nikt się już nie nabiera. Dobry polityk to skuteczny polityk. Naród przede wszystkim, jeśli elyty europejskie tego nie rozumieją to ich czas jest policzony. Swiadomość interesów Polski wzrosła i mamy tego efekt.
jo
jo 27.05.2019, 13:43
Emeryci z "Ukrytych Prawd" poszli do urn. 39.10% wybrało program KE PRL program 50 tysięcy Plus (miesięcznie) dla księgowych od FAKTUR. Takie to rozdawnictwo popierają. No ale cóż jeden emeryt woli 13 emeryturę, drugi woli wspierać fakturzystów ;)

Pozostałe