Szpeci miasto, należy wymienić

  • 30.05.2019, 18:49 (aktualizacja 03.06.2019, 12:48)
  • Mariusz Strzepek
Szpeci miasto, należy wymienić
W samym centrum miasta przy przejściu dla pieszych prowadzącym z DH „Tomasz”  na pl. Kościuszki, tuż przy Banku Spółdzielczym (św. Antoniego 16), stoi bardzo zniszczona latarnia.

Prawdę powiedziawszy zawsze przykuwał moją uwagę brak drzwiczek u dołu latarni i zdewastowana jej podstawa. Przerażenie było tak duże, że nie podnosiłem nawet  głowy, by zobaczyć co wyżej. Okazuje się, że latarnia nie ma również jednego klosza w kształcie kuli. Zreperujmy ją, lub w ogóle usuńmy. W tym miejscu i bez niej jest dość widno wieczorami.  Dobrze by nie stała w takim stanie. Do czasu zastąpienia ją nową, warto ja usunąć. Dać trochę czasu mieszkańcom by ocenić czy jej brak będzie w ogóle dostrzegalny.

Zniszczoną podstawę ma również latarnia przy przystanku przy sklepie PSS „Ewa” kilkanaście  metrów dalej w stronę Pilicy. Tutaj - wydaje się - że wystarczy wymienić jedynie dolny człon jej obudowy.

Pierwszy raz dotykałem tych latarni, jestem trochę zaskoczony, że wykonane są one z tak kruchego tworzywa sztucznego. Tuż przy samej ziemi, do wysokości na którą sięga przeciętny wyrostek czy samochód nieostrożnego kierowcy, latarnie może powinny być osłonięte czymś trwalszym?  Przynajmniej te w najbardziej reprezentacyjnych miejscach.

Dbamy o swoje Miasto z portalem NaszTomaszow.pl By żyło się tu przyjemniej, a przede wszystkim bezpieczniej.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:(
:( 12.06.2019, 03:59
Nie biorą się za to w ogóle. Nie liczyłem na to, że ZDUiM będzie stawał na baczność po zgłoszeniu do mediów, ale minęło parę dni a latarnia nieruszona. Oczekiwałem, że będzie chociaż owinięta jakąś taśmą w miejscu gdzie o elektrykę można się nawet otrzeć.


Ale odzywam się tutaj nie by tylko postękać...
Otóż, kilka metrów dalej jest jest dziura po ściętym słupie. Dorosły w nią nie wpadnie, ale dzieciak już może. Zapchać to czymś chociaż. Grubszą, ubitą reklamówką nawet.

Drugie zgłoszenie: pochylony znak TAXI na dworcu...

Boziu kochana... :(( Kilkanaście razy zaciskałem tam oczy, bo przyjeżdżałem w innej sprawie, często tuż przed podjazdem pociągu, więc spieszyłem się. Ale trzeba temat podjąć - jeśli Pan Redaktor - pozwoli to nawet szerzej.
Albo nie stawiajmy tylu znaków, albo o nie dbajmy. Co dziesiąty z tysięcy znaków w Tomaszowie, powtarzam co dziesiąty, jest tak powykrzywiany, że człowiek który ty przyjedzie odnosi wrażenie, że dzień przed była jakaś kibolska zadyma. W calutkim mieście :((( Naprawdę :(

Na dworcu to „TAXI” stoi już pod takim kątem, że nie zdziwiłbym się gdyby jakaś łobuzeria go po prostu złamała niedługo. Może by nawet lepiej było, byle ułamał się tuż przy ziemi a nie w połowie, bo kikut będzie stał kolejne kilka lat.

Nie wiem kto to robi, nie wiem czy przez przypadek czy celowo, ale to powinno być prostowane bo wygląda koszmarnie.

To samo ze znakiem na wysepce na św. Antoniego przy Pedecie :( Chryste Panie :(

Jeżdżę już tyle miesięcy i przywyknąć nie potrafię.

Miasto nie musi być zamożne, problemu piachu zalegajaćego przy krawężnikach - przy setkach TIRów z Białej Góry i innych firm zajmujących się piachem, szybko nie załatwimy, ale te znaki? ?? Miasto syfiarzy. Takie jest pierwsze wrażenie.
:(
:( 12.06.2019, 04:07
Dalej od tej latarni ze zdjęcia, przy przystanku za Ewą, tuż przy wejściu do „Wszystko za 1,5 zł” jest ruchomy słupek. Łańcuch jest zerwany bo utrudniał ludziom przejście do sklepu i w ogóle ta łańcuchy oddzielające chodnik od ścieżki rowerowej są bez sensu. Ludzie i tak chodzą po ścieżce. Ale słupek lata. Naderwany jest? Nie wiem. W każdym razie stoi zwykle dużo wyżej od reszty i krzywo. Koszmarek, który gdy jadę rowerem nie tkwi w pamięci jeszcze kilka godzin później.
:(
:( 12.06.2019, 04:09
Zdewastowane po meczu centrum miasta. Takie się odnosi wrażenie patrząc na małą architekturę w okolicach DH Tomasz.
chris
chris 31.05.2019, 09:02
Dodam jeszcze że raz w roku należałoby przemyć klosze ponieważ są brudne. Wystarczy przejść tą ulicą (innymi też) ot tak po gospodarsku
lpl
lpl 31.05.2019, 14:42
Klosze są myte. Sam widziałem kilka razy jak były ściągane i myte
WuPe
WuPe 31.05.2019, 16:53
Zawsze powtarzam pracownikom, że ich praca służy efektom, a nie samej pracy w sobie. Niestety od kilku lat Tomaszów jest coraz bardziej brudny i zasyfiony.
?
? 31.05.2019, 19:18
Proszę zdefiniować różnicę między byciem brudnym a byciem zasyfionym. Dziękuję.
chris
chris 31.05.2019, 08:59
to trzeba aż pisać...?
s
s 31.05.2019, 10:10
Przechodziłeś obok niej tysiące razy, nie pisałeś, no i efekt jest jaki widzimy. Stoi tak od wielu miesięcy.
Poziomka13
Poziomka13 30.05.2019, 20:01
Działa to działa po co drążyć temat ?
odp
odp 30.05.2019, 20:07
no nie. 1. Brzydko w centrum. 2. Może razić podczas deszczu 3. Jednej kuli nie ma, nie wiadomo jak tam druga się trzyma, po kopaniu. Spadnie i będzie latać po całym mieście.

Pozostałe