Kurier pomoże ci rozprawić się z oszustami

  • 31.05.2019, 17:01 (aktualizacja 03.06.2019, 22:47)
  • Artykuł partnera
Kurier pomoże ci rozprawić się z oszustami
Jak nie dać się oszukać w Internecie? To pytanie jest bardzo trudne, bo hakerzy co chwila wynajdują nowe pomysły na to, żeby okraść nas z ciężko zarobionych pieniędzy. Niekiedy dzwonią z metodą „na wnuczka”, aczkolwiek ta powoli odchodzi do lamusa, z racji tego, że pracownicy banków robią się podejrzliwi, gdy starsze osoby przychodzą wybrać duże ilości gotówki. Niekiedy wysyłają nam fałszywe linki, a kiedy w nie klikniemy, z naszego konta znika parę tysięcy złotych. Link ma udawać bank, w którym dokonujemy zakupów. Są też metody na „nigeryjskiego księcia”, kiedy to dostajemy maila i mamy być częścią piramidy finansowej, względnie prania pieniędzy. Ale to nie wszystkie sposoby oszustów.

Niegdyś Allegro nie było specjalnie bezpiecznym miejscem. Po prawdzie nikt wtedy nie wysyłał linków do banków, aczkolwiek każdy mógł sprzedać coś, co akurat zalegało mu w domu. Było to również prawdziwe eldorado oszustów, którzy przekonywali nas, że sprzedadzą nam komputer, a przysyłali worek ziemniaków. W dzisiejszych czasach Allegro dokładnie sprawdza, z kim mamy do czynienia i pomoże nam powiadomić policję, kiedy zostaliśmy oszukani.

Zostało jednak jedno miejsce, w którym siedzą oszuści: OLX.

Jak nie dać się oszukać na OLX? Zamówić kuriera!

Na OLX nie jesteśmy w stanie sprawdzić z kim mamy do czynienia. Często musimy zaufać komuś na słowo honoru i liczyć na to, że nas nie oszuka. Oczywiście, możemy po prostu zażądać odbioru osobistego, ale wtedy mamy mniejszą szansę na to, że ktoś kupi nasz towar. Pozostaje więc albo wrócić na Allegro, albo spróbować w inny sposób: poprosić o pomoc kuriera.

Przyjmijmy na potrzeby tego artykułu, że sprzedajemy smartfona wartego pięćset złotych. Zgłasza się do nas miła pani, która chętnie go od nas odkupi. W tym momencie naszą najlepszą opcją są przesyłki kurierskie. Informujemy klientkę, że chętnie dokonamy zakupu i nawet przyślemy do niej kuriera. Zastrzegamy jednak, że skorzystamy z opcji, którą jest przesyłka kurierska pobraniowa. Cena wysłania takowej paczki nie jest bardzo duża, mamy za to pewność, że dostaniemy pieniądze. Jeśli rzeczona pani zacznie się wymigiwać, znaczy to, że mamy do czynienia z oszustką. Uczciwy człowiek zapłaciłby gotówką na miejscu.

Oszustów można uniknąć właśnie przez nadawanie przesyłek kurierskich. Ostatecznie to kurier będzie odpowiadał za to, że dostaniemy nasze pieniądze za sprzedany produkt. Nasza paczka będzie również ubezpieczona i traktowana z delikatnością, toteż nie dojdzie do sytuacji, w której klient zwróci zniszczony towar.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe