Prosimy o naprawę

  • 01.06.2019, 09:33
  • Mariusz Strzepek
Prosimy o naprawę
Rondo im. Anny Walentynowicz przy osiedlu Niebrów (u zbiegu ulic Dzieci Polskich, Milenijnej i Zawadzkiej), wymaga naprawy. Pas najazdowy jest już częściowo podlany asfaltem, w miejscach gdzie ubytki kostki granitowej pojawiły się wcześniej. Obecnie powstały kolejne uszkodzenia. Jeżdżące tędy ciężarówki dokonują regularnych dewastacji.

Stan kostki widoczny jest na zdjęciach. Może warto już ostatecznie zastąpić ją asfaltem i postawić jakąś barierę uniemożliwiającą TIRom zahaczanie naczepami o niski kopiec? Chociaż w postaci wyższych słupków, chociaż chyba betonowe zapory byłby w tym miejscu najbardziej wskazane. Ulica jest szeroka, nawet potężny samochód ma spore możliwości manewru. Najeżdżanie wynika jedynie z niedbałości kierującego 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pit
pit 03.06.2019, 08:29
Najwyższa pora aby władze miasta nie powiatu, które tak chętnie nadają imiona wybudowanym drogom i rondom rękami powiatu zaczęły dbać o to miejsce któremu tak chętnie wybierają patrona. Anna Walentynowicz w grobie się przewraca jak patrzy na to wszystko. Trzeba zaznaczyć że nazwa tego ronda uchwalona Uchwałą Rady Gminy Miasta Tomaszowa Mazowieckiego już w dniu nadania imienia wyglądało tak samo jak dziś i nikogo nie bolało, że najpierw trzeba zadbać o to miejsce a potem nadawać imię. Powiat w ramach rozbudowy ul. Zawadzkiej przebuduje ten obiekt, a prezydent pewnie przetnie wstęgę i powie że to miasta przy skromnym udziale powiatu dokonało rozbudowy tego fragmentu ulicy.
kierowca
kierowca 02.06.2019, 11:52
A może to jest niedbałość projektanta w kwestii budowy ronda zamiast kostki betonowej kładzionej na piasek powinna być kostka brukowa kamienna kładziona na beton a tak kasa w błoto wydana i nastepna naprawa .
TT
TT 02.06.2019, 14:32
Jeździłbyś trochę wolniej, to by by się nie rozsypala
Marzenie o świerkach na tomaszowskich rondach
Marzenie o świerkach na tomaszowskich rondach 01.06.2019, 11:55
Marzeniem jest by na tych rondach stawiali świerki. Które za parę lat miały by 10-15 metrów. To upiększyłoby miasto. Nawet jeśli nie wszystkie byłby dekorowane na święta.

Z czasem gdyby kilka rond miało świerk w środku, stały by się one charakterystyczne dla Tomaszowa. Z zielenią warto się kojarzyć.

A świerk to nasz przyjaciel. Igły gubi w tak sprytny sposób, że ubytku gołym okiem nie widać. Zawsze jest zielony i piękny.

Boją się może, że korzenie będą rozrywać z czasem asfalt drogi.Jednak tak nie jest. Przed blokiem mam 3 obok siebie i pół metra od chodnika wyłożonego kostką. Mimo, że drzewa mają 10 metrów i raczej już nie urosną, chodnik nienaruszony. Równiutko jak było tak jest.

Załatwi o tylko odważny wizjoner. Nie chcę kwęczeć, ale wielu tomaszowianom narzekanie weszło w krew. Zdolni są jedynie do gwałtownych dużych życiowych zmian, które najczęściej kończą się niepowodzenie. Codzienna praca w drobnych sprawach określana jest przez nich jako frajerstwo. Wszystko co w mieście jest robione ( a nie było), porównywane jest z miastami 10-krotnie większymi, czasem metropoliami zachodnimi z historią wpływów z kolonialnego łupiestwa.

My mamy niespełna 200 lat, przy czym jako Polacy w Tomaszowie, jedynie połowę z tego. Tomaszowski świerk z ronda stałby się z czasem nowym symbolem miasta, łączących nas - tomaszowian, niezależnie od wszystkich innych różnic. Za 20 lat duży świerk z grubym pniakiem, na pewno zmieniłby też codzienne samopoczucie widzących go tomaszowianek i tomaszowian. Symbol życia, symbol energii (choć spokojnie okazywanej), opierający się wszelkim atmosferycznym przeciwnością.

Pomyślmy przynajmniej o świerku na rondach.

Dziękuję za uwagę.
edek
edek 03.06.2019, 11:17
na rondzie to musi być dobra widoczność więc żadnych drzew!
.
. 03.06.2019, 12:49
Tomaszowskich Olimpijczyków,
Mosiewicza,
Drozdowskoego,
Hojnowskiego,
Andersa
- zza wszystkich tych tomaszowskich rond nie widac samochodu osobowego.

Świerk pnie się w górę, a na boki nigdy nie przekracza przecież okręgu ronda. Będzie dużo, dużo wezszy.

Ciebie nie przekonam, ale zależy mi by ktoś kto - może o tym decydować, wziął to pod uwagę.
varan
varan 01.06.2019, 19:18
Szkoda ze zmarnowano ogromną ilość świerków wokół starego toru lodowego :( Można było część z nich przesadzić np na teren między Wierzbową a Sikorskiego, gdzie próbowano nieudolnie stworzyć namiastkę parku.
<
< 01.06.2019, 23:25
No to jeszcze by wymagało opinii dendrologa.

Przez lata były tam poddawane działaniu amoniaku. Świerków jest masa wokół Tomaszowa, a Arena byłą na tyle nadzwyczajną inwestycją, że tych paru drzew bym nie żałował.

Pamiętajmy, że inwestycja była mocno podważana przez nieliczne, ale wpływowe w Tomaszowie kręgi, a Prezydent nie wiedział czy na 100% będzie mógł ją dokończyć po wyborach.

Dlatego to też była walka z czasem.
tak miało być
tak miało być 01.06.2019, 11:59
przeciwnościOM (i jeszcze kilka literówek za które prepraszam, pisałem pod wpływem silnych emocji do świerka, choć - jak zawsze - trzeźwo)

Pozostałe