A co go to obchodzi..?

  • 01.06.2019, 10:27 (aktualizacja 01.06.2019, 10:36)
  • Mariusz Strzepek
A co go to obchodzi..?
Każdemu z nas zdarza się krytykować bałagan w mieście. Niestety zapominamy, że nie robi się on sam. Wystarczy odrobina kultury, dbałości i... myślenia. Poniżej mały przykład. Dzisiaj rano przez nasze osiedle przejeżdżała "szambiarka", która odbierała nieczystości w domu jednegoz z sąsiadów. Pomijam fakt, że jechała po pasach zieleni, ale na progu zwalniającym kierowca zgubił podczepione do wylewu plastikowe wiadro z oczywistą zawartością. Dogoniłem człowieka na skrzyżowaniu. Zwróciłem uwagę, że powienien wrócić i posprzątać po sobie. Efektu nie było. Kierowca stwierdził, że nic go to nie interesuje i pojechał dalej. Minę miał taką, jakby chciał mnie pobić...

.

 

 

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca ciągnika z asenizacji
Kierowca ciągnika z asenizacji 03.06.2019, 21:03
Trzeba było ci to wiadro wrzucić do mochera by się ucieszyła z wiadra nowego.
Czas zająć się kontrolą bek z kupą
Czas zająć się kontrolą bek z kupą 01.06.2019, 11:35
Miejmy nadzieje, że Straż Miejska zainteresuje się sprawą. Wszystkie dane i dowody są.

Często wykonywany w Tomaszowie zawód. Tych co znam - to po szkołach technicznych - wydawałoby się, że bez problemu mogą sobie znaleźć pracę w zawodzie wyuczonym. Tyle się gada o braku technicznych fachowców.

Wybierają zakup używanej beki, przy której praca - według nich - polega jedynie na włączeniu ssania. Wszystko inne nie jest ważne. Czasem i miejsce spuszczania zawartości beki.

Kubełko po farbie woził, bo widocznie ma coś tam nieszczelnego.

Domków coraz więcej, kanalizacja miejska poszerzana z rzadka, każdy stawia szambo a kontroli nad odbiorem nieczystości nie ma żadnej. Te firmy powinny być ewidencjonowane przez oczyszczalnie i każdy powinien mieć papiery z której oczyszczalni korzysta. Teoretycznie może przecież jeździć do sąsiednich miast. No ale na to powinien mieć papiery.

Kto trafia do zawodu mogliśmy się przekonać niedawno w Reczycy, gdzie beka wywróciła się na zakręcie, a u kierowców stwierdzono ponad dwa promile. 38-latek i 60-latek, żaden nie przyznaje się do kierowania.


Pozostałe