Uczniowie z „Dwunastki“ i goście z Litwy w Warszawie

  • 14.11.2017, 12:41
Uczniowie z „Dwunastki“ i goście z Litwy w Warszawie
10 listopada uczniowie z Gimnazjum w Zujunach wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, Pałac Prezydencki, Belweder oraz Łazienki Królewskie.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wizyty w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie zobaczyli m.in. sprzęt pancerny, morski, samoloty czy broń rakietową. Podziwiali również  unikatową kolekcję uzbrojenia z okresu od XV do XX w.

 

Następnym punktem wycieczki był Pałac Prezydencki, w którym uczniowie zwiedzili miejsca pracy Prezydenta RP, na co dzień niedostępne dla zwiedzających, m.in. Salę Białą im. Lecha Kaczyńskiego, Salę Niebieską, Kaplicę Pałacową i Salę Rokoko. Widzieli także słynny Okrągły Stół, symbol porozumienia z 1989 r.

 

Pełni wrażeń udali się do Belwederu, gdzie pod czujnym okiem pracownika BOR-u poznali historię pałacu. Szczególną uwagę zwiedzających zwróciła wystawa poświęcona pamięci Józefa Piłsudskiego, który od 1918 roku urzędował w Belwederze jako Naczelnik Państwa. Mieli także okazję zwiedzić gabinet marszałka Piłsudskiego oraz Kaplicę Belwederską, w której w 1991 roku modlił się papież Jan Paweł II.

 

Ostatnim punktem programu był  spacer po Łazienkach Królewskich, po którym pełni pozytywnych doznań wrócili do Tomaszowa.

 

 

 

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe