Rajd Rowerowy z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały

  • 03.06.2019, 20:47 (aktualizacja 03.06.2019, 22:45)
  • Witold
Rajd Rowerowy z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały
Zapraszamy na Rajd Rowerowy z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały

15.06.2019 roku o godz. 11:00

Start spod przejazdu kolejowego na ul. Spalskiej w Tomaszowie Mazowieckim

Powrót na godzinę 14:00

Ilość miejsc ograniczona

Zapisy do dnia 12 czerwca 2019 pod adresem e-mail: [email protected]

W razie niepogody rajd rowerowy zostaje odwołany. Każdy uczestnik musi mieć na sobie kamizelkę odblaskową oraz sprawny technicznie rower.

Uczestnictwo w rajdzie rowerowym jest bezpłatne.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie rowerowym jedynie z rodzicem lub opiekunem.

Witold
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Witold
Witold 17.06.2019, 00:54
https://www.nasztomaszow.pl/wi…

Zachęcam do udziału teraz w tym rajdzie rowerowym ilość miejsc ograniczona do 40 osób.
Witold
Witold 16.06.2019, 14:22
Ja również dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu rowerowego za udział i zapraszam na kolejne organizowane wkrótce.
:)
:) 16.06.2019, 23:56
Dziekujemy
Rafał G
Rafał G 15.06.2019, 17:47
Mieliśmy wodę do polewania się mineralną i jechaliśmy wolno nie ukrywam w Spale było gorąco ale przy okazji też pojechaliśmy na ten piknik militarny Pan Witold super się spisał życzę Panu Witoldowi jak najwięcej takich inicjatyw. Było nas 20 osób uczestników tego rajdu rowerowego.
:)
:) 16.06.2019, 23:56
Dziękuję za odpowiedź
Rafał G
Rafał G 15.06.2019, 14:42
Dziękuję za super rajd rowerowy dzisiaj i pamiątkowy długopis Spały
?
? 15.06.2019, 15:59
nie było za gorąco? Górniakowa wczoraj zasłabła przed występem. Pamiętać trzeba, że na taką wycieczkę mogą się zgłosić różni ludzie. Super, że się udało, ale w przyszłości może chociaż po 16stej?
?
? 15.06.2019, 16:01
Zaznaczam, nie uczestniczyłem, a samą inicjatywę oceniam bardzo pozytywnie. Ale trochę się o Was bałem. Bo mam nadzieje, że to będzie cykliczne, a gdyby ktoś fiknął i musiała przyjechać karetka, na pewno obudziłby się chór krytykantów.
Witold
Witold 14.06.2019, 23:15
Proszę osoby co się nie zapisały aby nie przyjeźdzały bo i tak nie wezmą udziału w rajdzie rowerowym.
Witold
Witold 12.06.2019, 13:14
Taka drobna informacja ci co nie przysłali swojego imienia i nazwiska z zapisanych uczestników proszę o przesłanie bo przed rajdem rowerowym będzie czytana lista osób biorących udział w rajdzie.
Witold
Witold 10.06.2019, 14:18
Zapisy na rajd rowerowy zostały zakończone osoby co się zapisały proszę o przybycie 10 minut przed początkiem rajdu aby ustalić szczegóły uczestnictwa.
!
! 11.06.2019, 20:36
Świetnie! Dzięki!
Rafał G
Rafał G 06.06.2019, 22:19
Moim zdaniem bardzo dobra inicjatywa ten rajd rowerowy każdy będzie mógł pojechać dla zdrowia na rowerze ci co zapisali się.
<
< 07.06.2019, 01:34
I nie jakaś bardzo długa - wycieńczająca.

Pan Witold jeśli znajdzie w sobie jeszcze trochę energii i nie zniechęci stękaczami, których zawsze w internecie jest sporo, i dogadłby się z kimś kto o okolicy mógłby ciekawie poopowiadać na kilku przystankach podczas trasy ... no to mamy zalążek pięknej imprezy, która może się stać cyklicznym wydarzeniem i to nie tylko podczas ciepłych pór roku. Zimy są coraz cieplejsze, podczas ostatniej tygodnie podczas których był śnieg można było policzyć na palcach jednej ręki, toteż to może trwać przez cały rok.

Myślę (jako czytelnik)m że NaszTomaszow..pl na pewno by takiej inicjatywie przyklasnął i stał się forum środowiska rowerowego w Tomaszowie. A takiego brakuje.

Spektrum działania - ogromne. Od wycieczek, przez edukacje, po szeroką grupę tomaszowian, która mogłaby zgłaszać władzom miasta kolejne pomysły na polepszenie infrastruktury rowerowej w mieście.

To byłyby zazwyczaj mikro - w skali miasta - koszty, bo chodzi o takie sprawy - jak racjonalne ustawianie stojaków na rowery, ich funkcjonalny kształt, przez wprowadzanie na ulicach kontrpasów dla rowerzystów (ale nie tylko dla nich -po ulicach jeździ już Pani na elektrycznym wózku dla niepełnosprawnych - na razie robi to nielegalnie, czasem spowalniając ruch, ale innego wyjścia nie ma. Chodniki nadal są bardzo nieprzyjazne dla małych kółek), po budowę ścieżek rowerowych. W tych miejscach gdzie są najbardziej potrzebne, a nie tylko tam gdzie istniejąca ulica jest modernizowana i jest taki wymóg.
<
< 07.06.2019, 02:06
Już teraz mnóstwo ludzi korzysta z roweru każdego dnia, nie tylko w weekendy w celach turystycznych a polityka miasta skierowana jest jedynie na turystykę. I ona powinna być wspierana, ale przede wszystkim interesy mieszkańców. Nie czarujmy się, że do Tomaszowa tylko by pojeździć na rowerze będzie zjeżdżać się Łódź, czy Warszawa. Ci którzy nie korzystają z samochodów, lub w weekendy chcą od nich odpocząć, wybierają tereny bliżej miejsca zamieszkania, a ci którzy uprawiają turystykę rowerową i wożą jednoślady na dachach aut, wybierają bardziej atrakcyjne tereny. Od czasu do czasu również poza Polską.

Dlatego dziwię się, że postawiono przed laty na długą ścieżkę rowerową do Spały, a nie zdecydowano się - za te same pieniądze - stworzyć sieć ścieżek rowerowych w centrum Tomaszowa. Naprawdę :(

Dziś - a jeżdżę codziennie - by przejechać centrum z zachodu na wschód, trzeba mocno się nagimanstykować i przynajmniej kilka razy złamać przepisy, będąc zmuszonym co chwilę wjeżdżać n a ulicę, potem na chodnik, by dostać się do ścieżki rowerowej. Tak jest na przykład pod kościołem św. Antoniego - probując przedostać się na ścieżkę wzdłuż ul. św. Antoniego :(

Albo jadąc w drugą stronę i chcąc dostać się na plac Kościuszki - na przykład do apteki w tej kamienicy na wschodniej pierzei. Tam gdzie jest też ksero, „Wszystko za 1,5 zł” a na rogu ciekierna Mazurka i sklep Wedla. By przejechać zgodnie z prawem - czyli ulicą, można skręcić dopiero daleko za placem Koścouszki w alejach Piłsudskiego. Tak jak samochody. Dopiero potem wrócić na plac :(

Przyu ksero i aptece, w ogóle przy całej tej pierzei, nie ma ani jednego stojaka na rowery.
Jest jeden słup latarni :( By zaknąć rower w miarę bezpiecznie trzeba przedostać się na plac przez szpaler aut, zwykle dość szybko tam jeżdżących. Przepraszam, ale to są realia miast na Białorusi i Rosji.

I plac Kościuszki i pasaż - nazwijmy go roboczo - przed pizzerią Capone było niedawno remontowany. Dlaczego nie stworzono paska dla rowerów?

Efekt jest taki, że każdy jeździ na dziko, codziennie są awantury i ogólnie nieprzyjemnie jeździ się po centrum, bo decydentom rower kojarzy się z wycieczkami za miasto ewentualnie skakaniem po Małych Grotach.

To bardzo zaprzańskie myślenie, nie biorące pod uwagę narawdę wielu ludzim których widać codziennie. Dla wielu rower na codzień, kojarzy się z wiejską kozą, czarną „ukrainą” z której korzysta tylko bidota. A ta ma przecież bezpłątne autobusy i styka.

Krótkowzroczne, pełne stereotypów myślenie :(
Witold
Witold 05.06.2019, 21:19
Regulamin rajdu rowerowego :

Na trasie zabrania się:
· spożywania alkoholu i innych środków odurzających,
· zaśmiecania trasy rajdu oraz miejsc przyległych,
· niszczenia przyrody,
· indywidualnej jazdy rowerem bez opiekuna,
· głośnego zachowywania się,
· zbaczania z trasy Rajdu bez zgody organizatora.
Uczestnik
Uczestnik 06.06.2019, 07:16
Dodaj jeszcze zadania i obowiązki organizatora i będzie ok.
cyklista
cyklista 06.06.2019, 21:55
dodaj , dodaj będzie już znakomicie
:)
:) 05.06.2019, 22:05
No i pięknie!
Witold
Witold 05.06.2019, 19:49
Właśnie jestem po rozmowie z kierownikiem Bunkra w Konewce i decyzja jest taka od osoby 5 zł za wejście obowiązuje ta zniżka tylko uczestników tego rajdu rowerowego.

Decyzje ustalimy na początku rajdu czy pojedziemy tam czy nie.
Witold
Witold 05.06.2019, 16:39
Zapisy zostały zakończone można jedynie jeszcze zapisać się na listę rezerwowych.
Witold
Witold 05.06.2019, 00:01
Prowadzę również rozmowy z Bunkrem na Konewce jeśli wyrazą zgodę wtedy uczestników rajdu rowerowego czeka bezpłatne wejście do bunkra.
:)
:) 05.06.2019, 11:51
No i pięknie!

W przyszłości też można też rozejrzeć się za jakimś historykiem regionalistą, który jeździ na rowerze i dałby radę poopowiadać trochę.

Gratuluje pomysłu, a Pana zapał jest wzorem. Przynajmniej dla mnie. Dziękuję.

Jednak są wśród nas ludzie, którzy mają to coś, tę iskrę w sobie. Bardzo to optymistyczne.
cykl
cykl 04.06.2019, 23:41
Witek ile inicjatyw w Polsce mające w nazwie Rajd nie mają żadnego regulaminu i zasad ? jeden slownie : JEDEN - ten twój .
Jak mozna nazwać coć takiego Rajdem ? Wyścigiem też nie , piknikiem też nie , cyklo warsztatem też nie , cyklem również, ani chellengem .
Można to nazwać towarzyskim rowerowaniem bez zasad .
wejdź sobie wielki organizatorze na obojetnie jaki portal o imprezach rowerowych i zerknij np na kiwiportal.pl i poczytaj oraz odpowiedz jaka z tych imprez nie ma formularzy i regulaminów.
Tak to sobie możesz skrzyknąc ekipe na grilla i na Orlika (przepraszam regularnie grających ). Pamietam jak na jednym z rajdów dziecko uderzylo w drzewo przy trasie - tak tej samej .
varan
varan 05.06.2019, 18:56
"Tak to sobie możesz skrzyknąc ekipe na grilla i na Orlika" To właśnie jest takie skrzyknięcie paru osób na przejażdżkę rowerową. Zrozum to człowieku !
"Pamietam jak na jednym z rajdów dziecko uderzyło w drzewo przy trasie - tak tej samej ." I co w związku z tym ? Uważasz że każdy z uczestników takiej imprezy powinien mieć osobistego asystenta / anioła stróża , który go będzie pilnował ? Gdy ktoś ulega wypadkowi odnosząc obrażenia dzwoni się po pogotowie. A gdyby dziecko nie uczestniczyło w rajdzie, to winny uderzenia w drzewo byłby leśnik, który 40 lat temu posadził drzewo ?
d
d 04.06.2019, 23:49
ale ktoś się uczepił :(

Panie Witoldzie, nazwie Pan to wycieczką.
Witold
Witold 04.06.2019, 15:20
Pozostało ostatnie 5 miejsc wolnych do zapisu w rajdzie rowerowym miejmy nadzieje,że pogoda nam dopisze.
Pozdrowionka i wszystkiego dobrego!
Pozdrowionka i wszystkiego dobrego! 04.06.2019, 16:54
No i pięknie.
Bckl
Bckl 04.06.2019, 12:29
Organizator? Program? Ubezpieczenie?. Bardzo ciekawa inicjatywa bez żadnych danych. Równie dobrze można się skrzyknąć na Facebooku
?
? 04.06.2019, 19:37
Lepiej tak się bawić? https://www.nasztomaszow.pl/wi…
varan
varan 04.06.2019, 19:07
"Organizator? Program? Ubezpieczenie?" Myślę że organizator powinien także każdego uczestnika wyposażyć w lokalizator i flarę, co by się po drodze w lesie nie zagubił ;)
Organizatorem jest zapewne autor tego newsa
Program ? - to może ja napiszę:
1. 11:00 Wyjazd z TM do Spały
2. Kręcenie się na rowerach po Spale ;)
3. Powrót ze Spały do TM na 14:00
Ubezpieczenie. No bez przesady, toż to ma być przejażdżka rowerowa dorosłych osób na dystansie 7 km (tyle jest od przejazdu kolejowego do Spały) i z powrotem. Wymóg opiekuna dla niepełnoletnich jest w zupełności wystarczający przy tego typu inicjatywie. Jak dla mnie nawet kamizelki odblaskowe przy przejażdżce w godz 11-14 są zwyczajnie zbędne.
Filip Pichola
Filip Pichola 04.06.2019, 20:16
Taka prawda inicjatywa super i oby więcej takich rajdów rowerowych Witold w naszym mieście bo naprawdę dzięki temu możemy odpocząć od codziennych obowiązków i pojechać na wycieczkę.
ff
ff 04.06.2019, 19:12
no i pięknie. Trzy osoby przynajmniej w obronie. Przynajmniej jedna czyli ja w ogóle nie związana z impreza (bo nie mogę, pracuję)
JJK
JJK 04.06.2019, 13:54
Stęki, kwęki?

Ktos wyszedł z inicjatywą by się spotkać na rowerach i gdzieś pojechać. Nie ja i nie będzie mnie tam, ale doceniam. Ciszyć się trzeba, że są nadal w Tomaszowie ludzie którzy chcą się spotykać. Nie na wódę, nie by steroryzowac miasto w piątkowy wieczór rykiem starych aut pędzących zameszkalymi uliczkami po 100-200 km / h.

Jadą sobie na rowerach? Niech sobie jadą. Dobrej pogody życzę.

Ubezpieczenie? Program? A ustalą sobie podczas spotkania. Wałówę może jeszcze oczekuj od pomysłodawcy. Wałówę, obowiązkową kontrolę każdego roweru pod odjazdem.

Smemu nic się nie robi pewnie, ale do krytykowania pierwszy.
Witold
Witold 04.06.2019, 14:23
Popieram w stu procentach twoją wypowiedź bo do krytykowanie wszyscy do inicjatyw nikt prawie.
JJK
JJK 04.06.2019, 19:21
To ja dziękuję, że zorganizował Pan tę wycieczkę. Nie mogę wziąć udziału, ale dobrze, że takie inicjatywy się pojawiają. Proszę się czasem nie zniechęcać stękaczami.
Antek
Antek 04.06.2019, 14:42
Turniej w szachy, bierki czy brydża też ma organizatorów, miejsce inne sprawy. A jak ktoś zemdleje to też jest opis jak kto i gdzie udziela pomocy. Twórzcie dalej takie inicjatywy bez reguł i bez zabezpieczeń. Szybko wam się odechce gdy będziecie musieli spojrzeć poszkodowanym w oczy.
d
d 04.06.2019, 16:47
No nie wiem czy Smolarek ten turniej w szachy tak wszędzie zgłasza :))

Apelować tylko do ludzi by mieli trochę odblasków na nogach, sprawny hamulec i to wszystko.
Pepi
Pepi 04.06.2019, 17:12
I zaufanie do organizatora
JJK
JJK 04.06.2019, 19:22
nie większe jak do każdego kto Cię samochodem mija na drodze.
Pracus
Pracus 04.06.2019, 14:36
Nawet jak na prywatnym towarzyskim kuligu zdąży się wypadek to też trzeba określić organizatora i przebieg lub trasę zabezpieczenia. . Ludzie wy jesteście kompletnym ignoratntami.
Pracus
Pracus 04.06.2019, 14:21
Człowieku słyszałeś kiedyś o wypadkach i zdarzeniach podczas rajdów pieszych kajakowych i rowerowych. Jeśli nie to myśl tak dalej
Do PRLowskich stękaczy
Do PRLowskich stękaczy 04.06.2019, 16:45
Zluzuj majty złośliwcze.

Będą jechać przeważnie ludzie dorośli, każdy potrafi zadbać o siebie. Stawiając 100 warunków formalnych można zgasić wszelką aktywność społeczną. Lepiej na rowery popopdziwiać piękno najbliższej przyrody niż coś takiego:

Google (kopiuj i wklej, obejrzyj krótki filmik wideo)

Hard Bass Tomaszów Mazowiecki 21.10.2011


Myślisz, że oni występowali do władz o zajęcie pasa drogowego?
Dziękuję Nie
Dziękuję Nie 04.06.2019, 17:10
Człowieku nikt nie mówi o zgłoszeniach o zgoda h. A pasa ruchu..... Co ci do głowy przyszło? Mówię tylko że takie newsy i taki rodzaj działalności świadczy o braku szacunku dla osób w nim biorących. Rozumiem że jak coś się stanie to nas tu nie było a organizator nie miał ani zasad ani reguł nigdzie napisanych i podpisanych przez uczestnika. Rzucam hasło RAJD. a ty mi odpisz googlujac ile rajdów nie ma redulamonu. Stoi?
d
d 04.06.2019, 17:36
nie. Bo to głupota.

Jadą obie do Spały do której prowadzi ścieżka rowerowa, a od Tomaszowa dzieli 10 km i lecą stęki - że a to bez uregulowania na papierze, a to 3 godziny za krotko.

Już tam ktoś zaproponował takim ludziom - kupić kurczaka i zjeść przy Polsacie w domu.
Sylwia
Sylwia 04.06.2019, 09:53
3 godziny to króciutko bardzo, nie dałoby się na pikniku zatrzymać do wieczora?
big full
big full 04.06.2019, 15:34
Kup sobie kuraka w Biedronce i zrób piknik w domu.
Wekkend kuraka
Wekkend kuraka 04.06.2019, 16:49
dobre :)) A w Lidlu na kuraki jest chyba teraz promocja :))

Pozostałe