Przypadkowe, czy celowe....

  • 05.06.2019, 10:07 (aktualizacja 08.06.2019, 16:57)
  • Mariusz Strzepek
Przypadkowe, czy celowe....
Z samochodu tego nie widać, ale z roweru już tak. Otóż na Warszawskiej i to wielu miejscach - przynajmniej na odcinku od supermarketu Tesco aż za stacją paliw BP - pojawiły się okrągłe dziury o średnicy ok. 10 centymetrów. Ich reguralny kształt sugeruje, że wykonane były jakimś narzędziem.

Nie jest to raczej „niedoróbka” pozostawiona przez ekipę budowlaną, która pracowała przy niednawej modernizacji Warszawskiej. Przynajmniej za przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu Warszawskiej z Szeroką (na prawym pasie prowadzącym do Centrum), jeszcze kilka tygodni temu ich nie było.

Czy ktoś z Państwa bardziej obeznany z tematem mógłby postawić przynajmniej jakaś hipotezę co do powstania tych wgłębień? O ile latem nie są problemem, to podczas deszczowego zimowego dnia poprzedzajacego noc z ujemną temperaturą, asfalt może być niszczony przez mróz.

Na remont Warszawskiej musieliśmy czekać kilkadziesiąt lat, szkoda byłoby, gdyby tak szybko pokryła się dziurami. Może warto zabezpieczyć ją już teraz?

A może ktoś z Państwa widział jakiś cięższy sprzęt – na przykład montujący reklamy wielkopowierzchniowe, czy pracujący przy miejskich latarniach albo przycinający drzewa przy ulicy, którego wsporniki mogą niszczyć asfalt Warszawskiej?  Większe pojazdy specjalistyczne często mają wsporrniki, które wysuwane są przed tym gdy podnośnik unosi montera w koszu.

Jest to droga, z której przynajmniej raz w tygodniu korzysta każdy z nas, bardzo byłoby szkoda,  gdyby szybko została zdewastowana.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Asfalt
Asfalt 12.06.2019, 21:29
Na zdjęciu nr 3 widać dwa odwierty nieuzupełnione i jeden uzupełniony.Czyżby poprzednia próbka nie przeszła badań zgniatanie ? Odwiert robiono w warstwie ścieralnej tzw. SMA ścieralna masa asfaltowa o grubości ok 5 cm .
robol
robol 05.06.2019, 18:02
to są odwierty do sprawdzenia jakości wykonania drogi, powinny one jednak przez osobę wykonującą uzupełnione innym odwiertem aby nie powodować ubytku
.
. 05.06.2019, 23:20
Dziekuje
.
. 07.06.2019, 19:34
Dziś jeszcze z godzinę po deszczu, gdy naokoło było już sucho, w tych dziurach utrzymywała się woda. Czekamy na pierwsze mroźne noce i za 2 lata Warszawską podziurawioną jak ser. Patracze budowali, partacze wykonywali potem odwierty testowe.
autor zdjęć
autor zdjęć 05.06.2019, 11:32
Zdjęcia na wyłączność portalu NaszTomaszow.pl Inne tomaszowskie media proszę o nie wykorzystywanie ich (będę się upominał, a wchodzę do was codziennie)

Ze wszystkim mojego autorstwa przedstawiającymi jakieś mankamenty naszego Miasta podobnie. Z tych pozytywnych (mojego autorstwa) można korzystać do woli.


Dość szydery z Tomaszowa. Pracujemy nad zmianą rzeczywistości nie pogłębiamy problemów.

Pozostałe