Uciekał powolnym truchtem... trafił w ręce Policji

  • 06.06.2019, 11:04
  • Mariusz Strzepek
Uciekał powolnym truchtem... trafił w ręce Policji
W nietypowej i niecodziennej sprawie interweniowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z tomaszowskiej komendy, po zgłoszeniu przez mieszkańców informacji o żółwiu przechadzającym się po ulicy Spalskiej w Tomaszowie Maz.

Dyżurny tomaszowskiej Policji  4 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych niecodziennym widokiem mieszkańców Tomaszowa, że widzieli w rejonie ulicy Spalskiej żółwia, który przechadzał się chodnikiem w kierunku jezdni.

Dyżurny na miejsce skierował najbliższy policyjny patrol bowiem istniało niebezpieczeństwo, że w przypadku potwierdzenia tej informacji, zwierzę może wejść pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Po chwili od zgłoszenia na miejscu pojawili się policjanci ruchu drogowego, którzy rozpoczęli dokładną penetrację ulicy Spalskiej oraz ulic do niej przyległych jak również terenów zielonych. Poszukiwania nie były łatwe .

Zaangażowali się w nie także przechodnie. Wspólnymi siłami odnaleziono gada w przydrożnych zaroślach. Jak się okazało był to żółw czerwonolicy, który powinien znajdować się w hodowlanym terrarium, bowiem nie występuję on w naturalnym środowisku na terenie naszego kraju w przeciwieństwie do żółwia błotnego, któremu mógłby zagrażać.

Policjanci zaopiekowali się gadem do czasu przyjazdu wyspecjalizowanych służb z Leśnego Okręgu Koło Nadleśnictwa Piotrków Tryb., które ma już pod swoją opieką kilka egzotycznych zwierząt.       

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rwd
rwd 06.06.2019, 11:45
Biedactwo, długo nie cieszył się wolnością.
Nie kupowac, by potem nie krzywdzic
Nie kupowac, by potem nie krzywdzic 06.06.2019, 19:45
No nie. To nie jest jego naturalne otoczenie. Bez czlowieka nie przezyje a przezyc moglby gdyby nie zostal wyrwany ze swojego srodowiska i przywieziony dla zabawy do Polski. Znudzil sie dzieciom, wiec wyladowal na ruchliwej, brudnej, pelnej TIRow Spalskiej. Przykre i coraz czestsze :(
loth
loth 18.06.2019, 14:13
Własnie ze dał by radę przeżyc. I to wcale nic dobrego...

Pozostałe