Brązowe medale minisiatkrzy „trzynastki” w turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki

  • 14.11.2017, 00:20
  • Mariusz Strzępek
Brązowe medale minisiatkrzy „trzynastki” w turnieju o Puchar Małgorzaty…
Fundacja Małgorzaty Glinki oraz UKS Volley Wałcz byli organizatorami VII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w kategorii „trójek”, który odbył się w dniach 10-12 listopada br w Wałczu.

W turnieju wystartowały 54 zespoły (30 w kat dziewcząt i 24 w kat. chłopców) skupiające łącznie ponad 230 uczestników reprezentujących 7 województw. W tym silnie obsadzonym turnieju wystartowali tomaszowianie - podopieczni trenera Piotra Jedyka ze Szkoły Podstawowej nr 13.


Niewątpliwym wydarzeniem podnoszącym rangę wydarzenia był udział Pani Małgorzaty Glinki, która dopingowała uczestników turnieju, jak też wręczała nagrody, medale, dyplomy i puchary. Udział Pani Małgorzaty Glinki w wałeckim turnieju zbiegł się z inauguracją projektu „Glinka Academy”, który skierowany jest do 25 klubów w kraju, a w którym znalazł się również UKS „13 Joker” Tomaszów Mazowiecki jako jedyny klub z województwa łódzkiego.

 

Młodzi siatkarze z „trzynastki” zaliczą turniej do udanych. Przez dwa dni tomaszowianie rozegrali 16 spotkań odnosząc 11 zwycięstw i doznając tylko 2 porażek. Taki bilans dwudniowych sportowych zmagań pozwolił naszym mini siatkarzom stanąć na trzecim stopniu podium obok niepokonanej drużyny z Ozorkowa i mini siatkarzy z Gdańska.

 

Tomaszowianie grali w składzie: Mateusz Gruszka (kpt) , Aleksander Tokarski, Oliwier Krawczyk i Adam Poznański ( trener Piotr Jedyk). Drugi zespół UKS „13Joker” uplasował się w środku turniejowej stawki zajmując XIV miejsce. Tomaszowscy mini siatkarze są uczniami klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, którym kieruje dyrektor Kamilla Madzio.

Ostateczna klasyfikacja - grupa finałowej w kategorii chłopców:

1. Bzura Ozorków
2. UKS Jasieniak Gdańsk
3. UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki
4. KaEmKa Starogard Gdański
5. Amber Kalisz
6. UKS Delfin Darłowo
7. Wilki Chwaszczyno
8. SSP Koszalin
9. Bzura Ozorków II
10. Gryf Szczecinek

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe